Dramat w lubuskim. Motocyklista potrącił 12-latka na pasach

42

Tragedia w Lubelskiem. Motocyklista potrącił 12-latka przechodzącego przez przejście dla pieszych. Chłopiec z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Dramat w lubuskim. Motocyklista potrącił 12-latka na pasach
Motocyklista potrącił dziecko przechodzące przez przejście (Lubelska Policja)

Do dramatycznego incydentu na drodze doszło w piątkowy wieczór około godziny 20 w Biłgoraju (woj. lubelskie). W wypadku ucierpiał pieszy i kierowca motocykla.

Motocyklista potrącił 12-latka na pasach

Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy podjęli działania na miejscu zdarzenia, kierujący pojazdem marki honda 26-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj potrącił 12-latka, przechodzącego akurat przez przejście dla pieszych.

Obaj uczestnicy wypadku doznali poważnych obrażeń ciała i zostali przetransportowani do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności sprawy.

Nowe przepisy od 1 czerwca

Lubelska Policja przypomina, że od 1 czerwca bieżącego roku zmieniły się przepisy dotyczące osób pieszych i kierowców. Obecnie to pieszy wschodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Wyjątkiem jest jedynie tramwaj – w tym przypadku pierwszeństwo ma jedynie pieszy już znajdujący się na przejściu.

Nowo wprowadzone przepisy nie zwalniają jednak pieszych z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz korzystania z przejścia dla pieszych – dodaje młodszy aspirant Joanna Klimek z lubelskiej policji.

Zobacz także: Niebezpieczna szarża motocyklisty. Nagranie policji z Podkarpacia
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić