Gracjan Gołata
Gracjan Gołata| 

Dramatyczne nagranie. Pokojówka zaryzykowała własne życie

17

Pokojówka sprzątała apartament w Bejrucie, kiedy budynkiem wstrząsnęła fala uderzeniowa po wybuchu. Kobieta odruchowo rzuciła się na pomoc dziecku, ryzykując własne życie. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu.

Dramatyczne nagranie. Pokojówka zaryzykowała własne życie
(YouTube.com)

Pokojówka zaryzykowała własne życie, żeby uratować dziecko. Kobieta sprzątała mieszkanie w Bejrucie, kiedy doszło do wielkiego wybuchu. Fala uderzeniowa wstrząsnęła całym budynkiem i spowodowała wybicie okien. Przestraszona gosposia rzuciła na ziemię odkurzacz i złapała bawiącą się dziewczynkę. Trzymając ją na rękach, uciekła do pokoju obok.

Nie wiadomo, czy bohaterkom filmu coś się stało. Na nagraniu widać jedynie, że kobieta wbiega z dzieckiem do innego pomieszczenia po przejściu fali uderzeniowej. W wyniku wybuchu w Bejrucie zginęło ponad 130 osób, a około 5 tysięcy jest rannych.

Gigantyczne zniszczenia w Bejrucie

Wybuch magazynowanej saletry amonowej spowodował ogromne zniszczenia. Fala uderzeniowa niszczyła budynki w promieniu wielu kilometrów. Doszczętnie zniszczony został główny magazyn zboża. Wtorkowa eksplozja była najpotężniejszą, jaką kiedykolwiek doświadczył Bejrut. Tysiące osób straciło dach nad głową. Straty materialne wyceniane są nawet na 5 miliardów dolarów (około 18,5 miliardów złotych).

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić