Wróć na
Karolina Woźniak
|

Wybuch w Bejrucie. Zdjęcia satelitarne mówią wszystko

21
Podziel się

W Bejrucie doszło do eksplozji saletry amonowej. 2750 ton materiałów było przechowywanych w porcie. Do sieci trafiły zdjęcia strefy zero sprzed i po eksplozji.

Wybuch w Bejrucie. Zdjęcia satelitarne mówią wszystko
Zdjęcia satelitarne sprzed eksplozji (Twitter.com, @planetlabs)
bCYbMoSt

W wyniku eksplozji zmarło 135 osób, a 5 tys. zostało rannych. Wybuch wywołał wiele zniszczeń. Najlepiej pokazują to jednak zdjęcia sprzed i po eksplozji.

Do wybuchu saletry amonowej doszło we wtorek po południu. Została ona skonfiskowana i przechowywana w magazynie w porcie. Jak podają zagraniczne media, wszystko wskazuje na to, że materiałom nie zapewniono odpowiednich środków bezpieczeństwa.

bCYbMoSv

Wybuch w Bejrucie. Zdjęcia satelitarne sprzed i po eksplozji

Zniszczenia są ogromne. Wybuch wybił nawet okna w domach oddalonych o 10 kilometrów.

Na zdjęciu widać, że siła wybuchu przewróciła nawet statek znajdujący się niedaleko strefy zero. Siła eksplozji była porównywalna do siły wybuchu 1000-1500 ton trotylu.

bCYbMoSB

Premier Libanu zapowiedział, że nie zostawi tej sprawy. Chce dowiedzieć się, kto nie zastosował żadnych środków bezpieczeństwa w przechowywaniu saletry amonowej, która jest nie tylko wykorzystywana do tworzenia materiałów wybuchowych. Azotan amonu ma również zastosowanie w rolnictwie jako jeden ze składników nawozu.

Przeżyli wybuch w Bejrucie. Wstrząsające relacje świadków

bCYbMoSW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
niko
2 miesiące temu
nie widać różnicy. Był bałagan i jest bałagan
Leon
2 miesiące temu
Spawacza po tym wybuchu zwolnili z pracy
takitam
2 miesiące temu
Liban panstwo gdzie jest cieplo blisko do sasiadow z ropa itd. Wydawwalo by sie ze perfekcyjne miejsce na rozwoj turystyki oraz gospodarki. A tutaj mamy bankruta bo mentalnosc dalej zostala z przeszlosci czyli korupcja ustawianie swoich itd. Dlatego dziwi mnie narzekanie ludzi w Libanie ze maja tak zle skoro sami tam do takiego stanu doprowadzili i widza ze leca w dol to i tak dalej oraja pod siebie
bCYbMoSX
Adam
2 miesiące temu
Azotan amonu-inaczej saletra amonowa - jest nawozem a nie składnikiem nawozów.
espero
2 miesiące temu
Wygląda to jak Polska w ruinie po 20 latach rządów PiS.
Najnowsze komentarze (21)
dzbany
miesiąc temu
no gdzie to drugie zdjęcie? nic tu nie działa, na wielu przeglądarkach się coś pieprzy. Oczywiście tylko reklamy działają..
Jurand
miesiąc temu
Nie zawsze konfiskata popłaca.
ESKIMOS
miesiąc temu
DWIE RAKIETY WIDAC NA FILMACH...TO ATAK, WIADOMO CZYJ.
Elektra
2 miesiące temu
Wywalil im magazym broni a nie saletra amonowa
marek
2 miesiące temu
Pewnie Hezbollach trzymal sobie tam tą saletrę do wykozystywania przy zamachach terrorystycznych.Dziwne ,ze wladze by sie zgodzily na takie przechowywanie saletry bez zadnych zabezpieczeń.Dla Hezbollachu Liban to bezpieczna zatoka gdzie spokojnie moze planowac i tworzyc cele dla swojej dzialnosci jest bezkarny.
Angela
2 miesiące temu
Zapraszamy do europy🤣
mariusz
2 miesiące temu
Nadal wierzycie, że taki wybuch spowodowany jest (tylko) za pomocą fajerwerkek i akurat w regionie świata, gdzie cały czas jest gorąco? W moim odczuciu musiała tam zostać jakaś bomba, bo sama saletra musiałaby zapalić się w tym samym czasie, aby spowodować taki wybuch. Dodatkowo myślę, że każdy spawacz w takim miejscu wie, co może się wydarzyć, więc iskierka z jego strony wydaje się być mało realna, ale różnie to bywa w pracy.. Miej Boże w opiece Bliski Wschód.
maciek
2 miesiące temu
Mosad działa
bCYbMoSP
qqqq
2 miesiące temu
Oglądam zdjęcie i nie widzę żadnych budynków w strefie zero to co trzymali tyle ton saletry wysypanych na kupkę. Jakoś w to nie wierze
Leon
2 miesiące temu
Spawacza po tym wybuchu zwolnili z pracy
espero
2 miesiące temu
Wygląda to jak Polska w ruinie po 20 latach rządów PiS.
PanAAM
2 miesiące temu
u nas jeszcze nie było dużego bum. Ale patrzeć na nasze magazyny to jeszcze chwila. Na razie działają otwarte spalarnie śmieci za przyzwoleniem lokalnych władz i rządu
polak mały
2 miesiące temu
Panie hary-63. Nadajesz się Pan do komisji macierewicza
polak mały
2 miesiące temu
Panie ralf. Trzeba było uważać na lekcjach lub nie chodzić na wagary.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić