Dramatyczne sceny w Ankarze. Wodospad wylał się z mieszkania

53

W sobotę ulewny deszcz nawiedził Ankarę, stolicę Turcji. Ulice zmieniły się w rwące potoki, a woda wdzierała się do budynków, niszcząc wszystko, co napotkała na swojej drodze. Na Twitterze pojawiło się mrożące krew w żyłach nagranie, na którym widać, że woda dosłownie wylewała się z mieszkań, zrywając balkony.

Dramatyczne sceny w Ankarze. Wodospad wylał się z mieszkania
Powódź w Ankarze: woda wdarła się do budynku mieszkalnego (Twitter)

W ostatnich dniach mieszkańcy Turcji borykają się z obfitymi opadami deszczu, w dodatku z prognoz wynika, że ulewy nie odpuszczą również w najbliższych dniach. Pada w wielu regionach, od Stambułu po Antalyę, położoną na południowym wybrzeżu.

W sobotę szczególnie obfite opady odnotowano w Ankarze (stolica Turcji), gdzie skutki ulewy okazały się wyjątkowo dramatyczne. Ulice zmieniły się w rwące strumienie, a przerażeni kierowcy w popłochu uciekali z samochodów, żeby ocalić życie.

Żywioł niszczył wszystko, co napotkał na swojej drodze. Woda wdzierała się do przejść podziemnych i budynków, w kilka chwil zabierając ludziom cały dobytek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zmiany klimatyczne zagrożeniem dla światowego bezpieczeństwa. Komentarz ambasador przy ONZ

Powódź w Turcji: przerażające nagranie

Siłę żywiołu doskonale pokazuje nagranie, które zamieszczono na Twitterze. Widzimy na nim, że woda wlała się do budynku mieszkalnego, po czym runęła wodospadem, zrywając balkon w jednym z mieszkań. Chwilę później naporu wody nie wytrzymał kolejny balkon. 

Na nagraniu widzimy też, że woda porwała z mieszkań meble i różne przedmioty. Dramatyczne chwile udało się zarejestrować mieszkańcowi dzielnicy Yenimahalle.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jeden z mieszkańców Ankary podkreśla, że do podobnej sytuacji doszło po raz kolejny. Mężczyzna zapamiętał, że to trzecia powódź w ciągu ostatnich czterech lat.

Woda gromadzi się na tej źle zaprojektowanej drodze i co roku mieszkania na najniższych piętrach są zalewane. Co by się stało, gdyby woda zaskoczyła śpiących tam ludzi? - zastanawiał się mieszkaniec Ankary w rozmowie z lokalnym portalem.

Przypomnijmy: intensywne deszcze doprowadziły do powodzi również w tych tureckich prowincjach, w których niedawno doszło do trzęsienia ziemi.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić