aktualizacja 

Hiszpanie nagrali Polaka w porsche. Oni nie ryzykowali, on pojechał

181

Samochód na polskich rejestracjach utknął w błocie w hiszpańskim Alicante, które walczy ze skutkami ulewnych deszczy. W wyniku złej pogody zalano wiele dróg, ale nie powstrzymało to Polaka, który pomyślał, że uda mu się przejechać.

Hiszpanie nagrali Polaka w porsche. Oni nie ryzykowali, on pojechał
Polak utknął w błocie (Facebook)

Jak podają hiszpańskie władze, w rezultacie intensywnych opadów w Hiszpanii w zeszłym tygodniu doszło do zalania kilkudziesięciu dróg. Na części z nich, głównie w Walencji, pod wodą znalazły się też liczne pojazdy pozostawione na parkingach i ulicach.

Polak ruszył przez błoto

Służby apelowały do kierowców o ostrożność podczas poruszania się, jednak nie brakowało też śmiałków. Jeden z nich - kierowca samochodu z polskimi tablicami rejestracyjnymi - postanowił przejechać zalaną drogę swoim porsche. Wszystko nagrał przypadkowy świadek.

Na filmiku widać, jak kierowca zdecydowanie ruszył, ale po jakimś czasie pojazd utknął w błocie i już nie był w stanie się z niego wydostać. Nie wiemy, jak skończyła się cała akcja, ale najprawdopodobniej konieczna była pomoc specjalistycznego transportu. Obok widać inny samochód, który utknął w błocie jeszcze mocniej.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Ulewne deszcze w Hiszpanii

Ulewne deszcze, które od piątkowego wieczoru utrzymywały się nad wschodnią i środkową Hiszpanią, spowodowały śmierć jednej osoby i doprowadziły w sobotę do paraliżu komunikacyjnego w kilku wspólnotach autonomicznych kraju. Największe utrudnienia wystąpiły w regionie Walencji oraz w Aragonii.

Jak poinformował w sobotę rząd tej wspólnoty autonomicznej, załamanie się pogody doprowadziło nie tylko do chaosu komunikacyjnego w mieście, gdzie zalanych jest wiele ulic, ale też do tymczasowego wstrzymania pracy przez miejscowe lotnisko. Do sobotniego popołudnia 13 samolotów, które miało tam wylądować, przekierowano do innych portów lotniczych.

Władze zorganizowały ewakuację

W sobotę po południu na wschodzie kraju trwa ewakuacja osób uwięzionych przez powódź w budynkach. Dotychczas strażakom udało się uratować 30 osób, jedna z nich potrzebowała opieki medycznej.

Chaos komunikacyjny i przerwy w dostawach energii spowodowane wichurami i silnymi opadami deszczu odnotowano też we wspólnotach autonomicznych Kastylia-La Mancha oraz w Katalonii.

Zobacz także: Pogoda zaskoczy. Później znów zmiana. Nowa prognoza dla Polski
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić