Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Drogowy horror pod Bydgoszczą. Autobus wbił się w drzewo

9

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś rano (24.06) w podbydgoskiej gminie Dobrcz. Jak informują służby, autobus miejski wbił się tam ze sporą siłą w drzewo. Niestety, nie obyło się bez poszkodowanych. Na miejscu nadal pracuje policja, która ustala szczegóły zdarzenia.

Drogowy horror pod Bydgoszczą. Autobus wbił się w drzewo
Autobus wjechał w drzewo. Pierwsze ustalenia wskazują, że kierowcę oślepiło słońce (OSP Dobrcz)

Do wypadku doszło około godziny 8:33, w poniedziałkowy poranek. Autobus linii nr 41 jadący przez miejscowość Kusowo (pow. bydgoski, gmina Dobrcz) z impetem uderzył w przydrożne drzewo.

Siła uderzenia była tak wielka, że przód miejskiego pojazdu został praktycznie całkowicie zniszczony. W autobusie jechało łącznie około 20 osób, z czego aż 5 (jak przekazała nam kom. Lidia Kowalska z bydgoskiej policji) wymagała hospitalizacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar autobusu w Warszawie. Zapalił się w trakcie kursu

Wiadomo, że w zdarzeniu nie brali udziału inni uczestnicy ruchu drogowego. Ze wstępnych informacji policji wynika, że kierowca sam uderzył w drzewo.

Wstępne informacje wskazują na to, że 46-letni kierowca autobusu wjechał w drzewo, bo oślepiło go słońce. Po zdarzeniu kierujący pozostał na miejscu wypadku. Był trzeźwy - poinformowała w rozmowie z o2.pl kom. Lidia Kowalska z zespołu komunikacji społecznej KMP w Bydgoszczy.

Na ten moment nie ma ofiar śmiertelnych

W jakim stanie są poszkodowani? Na ten moment nie ma szczegółowych informacji o tym, czy zdarzenie poważnie zagraża ich zdrowiu, czy nawet życiu. Nieoficjalnie usłyszeliśmy, że służby "mają nadzieję, że zdarzenie zakończy się bez ofiar".

Skalę zniszczeń widać to na zdjęciach, które opublikował profil Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrczu. Na miejscu interweniowało łącznie kilka zastępów straży pożarnej, pogotowie i policja.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Wiadomo, że służby nadal pracują na miejscu. Droga jest nieprzejezdna. Policjanci ustalają szczegóły zdarzenia. Sprawdzają m.in., jak szybko jechał kierowca miejskiego autobusu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić