o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Duchowni nie wytrzymali. Tak mocnych słów o ojcu Rydzyku jeszcze nie było

1007
Podziel się

W weekend Radio Maryja świętowało 29. urodziny. Podczas kazania o. Tadeusz Rydzyk nazwał biskupa Edwarda Janiaka, oskarżonego o tuszowanie pedofilii "współczesnym męczennikiem mediów". Wielu duchownych w ostrych słowach skrytykowało słowa toruńskiego redemptorysty.

Duchowni nie wytrzymali. Tak mocnych słów o ojcu Rydzyku jeszcze nie było
Tadeusz Rydzyk podczas mszy św. z okazji 29. urodzin Radia Maryja. (Twitter.com)
bECxfJYl

W weekend w Toruniu odbyły się uroczystości z okazji 29. urodzin Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk przewodniczył mszy świętej, na której padło z tego strony wiele kontrowersyjnych słów. Redemptorysta poruszył m.in sprawę oskarżonego o tuszowanie pedofilii w Kościele biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka.

To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże - mówił dyrektor Radia Maryja.
bECxfJYn

Kontrowersyjne słowa Rydzyka i bagatelizowanie problemu pedofilii w Kościele oburzyły wielu duchownych. Popularny jezuita o. Grzegorz Kramer ostrymi słowami zwrócił się wprost do o. Rydzyka.

Nie! Nie, ojcze Rydzyku. Ofiarą są ofiary pedofilów, a nie biskupi którzy ukrywali sprawców. Nie! Nie wolno tak mówić. Nikomu nie wolno z tych, którzy ukrywali pedofilów robić ofiar. To woła o pomstę do Boga! - napisał duchowny.
bECxfJYt

Inny jezuita o. Krzysztof Mądel nazywa dyrektora Radia Maryja "prostakiem", który nie rozumie, że to Watykan ukarał biskupa Janika.

Kolejny duchowny, dominikanin o. Paweł Gużyński porównał urodziny Radia Maryja do "sabatu". Słowa Tadeusza Rydzyka odnośnie pedofilii nazwał kompletną ignorancją.

Takie słowa, jeszcze raz to podkreślę pokazują nam, że mamy do czynienia z kompletnymi ignorantami, pętakami moralnymi, dewiantami religijnymi - mówił dominikanin, o. Paweł Gużyński na antenie TVN.
bECxfJYu
Zobacz także: Zbigniew Ziobro skończy jak Henryk IV? Europoseł podkreśla siłę Rydzyka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECxfJYO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1007)
Krzyzak
1 tyg. temu
Tam na Oliwie,koło SKM prztmorze.
Krzyzak
1 tyg. temu
Obudźcie się wszyscy, chodzi o naszą ziemię. Natura, powietrze. KK to tylko dobry interes i ktoś kiedyś miał dobrego scen. I poszło. Tylko tyle, nic więcej. Ale myślicie że tak można, można. Teraz też robią was wszystkich w konia. Za około 10 lat wszystkich Was zaczipuja. Ale wiadomo, kredyciki, suka na prąd. Mieszkanko. I inne. Coś za coś. A potem najlepiej pokazać się na jakimś proteście. A potem piwko z Żabki. A potem zapłacić potulnie podatek. Protest a potem wykonać rozkaz PiSu. No trzeba być przecież mobilny. Założyć fotowolaike. TACY Z WAS POLACY. PAMIĘTAJCIE, O NASZYCH WIERZENIACH.
Krzyzak
1 tyg. temu
Myślę że w końcu większość społeczeństwa powoli dojrzewaze przez tysiąc lat wyznajemy obcą zabójczą wiarę
bECxfJYP
Krzyzak
1 tyg. temu
Proszę, im więcej o tym człowieku tym lepiej dla nikogo. Zero info w mediach i zniknie.
12#@456
7 miesięcy temu
Dzieki Rydzykowi coraz mniej ludzi chodzi do kosciola i dzieki PIS-owi.
12#@456
7 miesięcy temu
Rydzyk niech sie zajmie pedofilia w kosciele,Dzieki Rydzykowi kosciol w Polsce bardzo jest niszczony.,czy biskupi tego nie widza,ale oni wola polityke nie pismo swiete.
Izabela
9 miesięcy temu
Doputy dopóki będzie panował w Polsce PiS,,duchowny" Rydzyk będzie nienaruszalny.Jest on potrzebny tym ludziom,nie koniecznie nawet wyznania rzymsko-katolickiego przez wszystkich ludzi z kierownictwa tej partii,tylko poto,aby ow pseudoojciec wykorzystując naiwność i fanatyzm dużej części Polakow żądal od nich posłuszeństwa tej partii za cenę oczywiście własnych korzyści.
katolik
9 miesięcy temu
dziwie sie ,ze o,tadeusz jest jeszcze w zgromadzeniu oo.redemptorystow -znam dokladnie katecizm-regule zakonu-ale z lat 1957-63r pozniej ponoc sobor zlagodzil-czy o.tadeusz wie co sie robilo w piatki wieczorem po modlitwach czy wie co to jest cilicium-i jak postepowac zachowujac regole zakonu -a nie wygadywac glupstwa jak to uczynil -ostatnio i pozniej przeprasza ,czy wie co to jest zgorszenie?itd-dziekuje
ciekaw
9 miesięcy temu
wysłać do Afryki!!! może by jaką piramidę postawił bo dawno nie było żadnej nowej...
edek
9 miesięcy temu
Zabrać mu częstotliwości i będzie po problemie.
sgs
9 miesięcy temu
To jest najgorsze ,że prawda nie przebije się przez zdominowaną przez PiS TVP i znów ogłupią wielu Polaków.
wawa12
9 miesięcy temu
Najlepszy jest tekst stonogi o ostanich wydarzeniach.... [.... i minister ziobro zawsze dziewica...] hehe
k-48
9 miesięcy temu
on swiecenia dostał OD POLSKICH SŁUZB
bECxfJYH
Jarosława
9 miesięcy temu
To ........ ..... ...... ......
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić