o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Duchowni nie wytrzymali. Tak mocnych słów o ojcu Rydzyku jeszcze nie było

1003
Podziel się

W weekend Radio Maryja świętowało 29. urodziny. Podczas kazania o. Tadeusz Rydzyk nazwał biskupa Edwarda Janiaka, oskarżonego o tuszowanie pedofilii "współczesnym męczennikiem mediów". Wielu duchownych w ostrych słowach skrytykowało słowa toruńskiego redemptorysty.

Duchowni nie wytrzymali. Tak mocnych słów o ojcu Rydzyku jeszcze nie było
Tadeusz Rydzyk podczas mszy św. z okazji 29. urodzin Radia Maryja. (Twitter.com)
bDSQYtAl

W weekend w Toruniu odbyły się uroczystości z okazji 29. urodzin Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk przewodniczył mszy świętej, na której padło z tego strony wiele kontrowersyjnych słów. Redemptorysta poruszył m.in sprawę oskarżonego o tuszowanie pedofilii w Kościele biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka.

To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże - mówił dyrektor Radia Maryja.
bDSQYtAn

Kontrowersyjne słowa Rydzyka i bagatelizowanie problemu pedofilii w Kościele oburzyły wielu duchownych. Popularny jezuita o. Grzegorz Kramer ostrymi słowami zwrócił się wprost do o. Rydzyka.

Nie! Nie, ojcze Rydzyku. Ofiarą są ofiary pedofilów, a nie biskupi którzy ukrywali sprawców. Nie! Nie wolno tak mówić. Nikomu nie wolno z tych, którzy ukrywali pedofilów robić ofiar. To woła o pomstę do Boga! - napisał duchowny.
bDSQYtAt

Inny jezuita o. Krzysztof Mądel nazywa dyrektora Radia Maryja "prostakiem", który nie rozumie, że to Watykan ukarał biskupa Janika.

Kolejny duchowny, dominikanin o. Paweł Gużyński porównał urodziny Radia Maryja do "sabatu". Słowa Tadeusza Rydzyka odnośnie pedofilii nazwał kompletną ignorancją.

Takie słowa, jeszcze raz to podkreślę pokazują nam, że mamy do czynienia z kompletnymi ignorantami, pętakami moralnymi, dewiantami religijnymi - mówił dominikanin, o. Paweł Gużyński na antenie TVN.
bDSQYtAu
Zobacz także: Zbigniew Ziobro skończy jak Henryk IV? Europoseł podkreśla siłę Rydzyka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSQYtAO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1003)
Meander
4 miesiące temu
Brawo panie Rydzyk, kolejnych parę procent ubędzie z kościoła, sami sobie to zgotowaliście
Nicki
4 miesiące temu
Czy nie można by przenieść Rydzyka do jakiegoś innego kraju? Wysłać by na misje. Tyle lat już się z nim męczymy, tyle wstydu.
MMM
4 miesiące temu
Znaczna cześć hierarchii kościelnej KK w PL jest skompromitowana. Przez nich ludzie tracą ufność w Boga. Czy hierarchia KK na pewno "reprezentuje" Boga?
bDSQYtAP
Radek
4 miesiące temu
Dawni nie byłem w zoo i nie wybieram się.
Trytytek
4 miesiące temu
A pamiętacie jak zbierał na stocznię w Szczecinie i nie przeznaczył na cel zbiórki ani grosza? A pamiętacie jak obrażał Marię Kaczyńską gdy wstawiła się za kobietami? I co mu się wtedy stało? Nic. I teraz gdy organizuje imprezy bez zachowania reżimów sanitarnych i gloryfikuje pedofili i ich protektorów, też mu możecie skoczyć, bo wybrany przez suwerena PiS go zawsze ochroni.
Najnowsze komentarze (1003)
12#@456
2 miesiące temu
Dzieki Rydzykowi coraz mniej ludzi chodzi do kosciola i dzieki PIS-owi.
12#@456
2 miesiące temu
Rydzyk niech sie zajmie pedofilia w kosciele,Dzieki Rydzykowi kosciol w Polsce bardzo jest niszczony.,czy biskupi tego nie widza,ale oni wola polityke nie pismo swiete.
Izabela
4 miesiące temu
Doputy dopóki będzie panował w Polsce PiS,,duchowny" Rydzyk będzie nienaruszalny.Jest on potrzebny tym ludziom,nie koniecznie nawet wyznania rzymsko-katolickiego przez wszystkich ludzi z kierownictwa tej partii,tylko poto,aby ow pseudoojciec wykorzystując naiwność i fanatyzm dużej części Polakow żądal od nich posłuszeństwa tej partii za cenę oczywiście własnych korzyści.
katolik
4 miesiące temu
dziwie sie ,ze o,tadeusz jest jeszcze w zgromadzeniu oo.redemptorystow -znam dokladnie katecizm-regule zakonu-ale z lat 1957-63r pozniej ponoc sobor zlagodzil-czy o.tadeusz wie co sie robilo w piatki wieczorem po modlitwach czy wie co to jest cilicium-i jak postepowac zachowujac regole zakonu -a nie wygadywac glupstwa jak to uczynil -ostatnio i pozniej przeprasza ,czy wie co to jest zgorszenie?itd-dziekuje
ciekaw
4 miesiące temu
wysłać do Afryki!!! może by jaką piramidę postawił bo dawno nie było żadnej nowej...
edek
4 miesiące temu
Zabrać mu częstotliwości i będzie po problemie.
sgs
4 miesiące temu
To jest najgorsze ,że prawda nie przebije się przez zdominowaną przez PiS TVP i znów ogłupią wielu Polaków.
wawa12
4 miesiące temu
Najlepszy jest tekst stonogi o ostanich wydarzeniach.... [.... i minister ziobro zawsze dziewica...] hehe
bDSQYtAH
k-48
4 miesiące temu
on swiecenia dostał OD POLSKICH SŁUZB
Jarosława
4 miesiące temu
To ........ ..... ...... ......
trzeźwy
4 miesiące temu
a czy jest już spisana w punktach nowa wiara? ? i kiedy lewica ją ogłosi? przed czy po obaleniu rządu....???
sadeczanin
4 miesiące temu
Kocham rydzyka, Lepiej tępi kościół kat. niż kto kolwiek inny
wierzący
4 miesiące temu
Panie premierze Kaczyński, panie wicepremierze Kaczyński, panie ministrze sprawiedliwości Kaczyński, panie prezydencie Kaczyński, panie ministrze obrony narodowej Kaczyński itd. jak panowie odniosą się do słów naszego świętego taty, naszego świętego pasterza, naszej najjaśniejszej gwiazdy widniejącej na firmamencie niebieskim, co panowie na to.
Wilkowiecko
4 miesiące temu
"To woła o pomstę do Boga" A jednak trzeba się urodzić Polakiem, aby znać polskie powiedzenia. Polski paszport, nieznajomość naszego języka oraz szczere chęci tu nie wystarczą.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić