Duchowny modlił się, gdy nagle wskoczył na niego zwierzak. Jego reakcja powala

59

Podczas modlitwy w meczecie w Algierii na imama wskoczył... kot. Spokój duchownego pozostał jednak nienaruszony i w żaden sposób nie zareagował na siedzącego mu na barkach zwierzęcia. Spokojnie kontynuował ceremonię, a kot po krótkim czasie sam zeskoczył na ziemię.

Duchowny modlił się, gdy nagle wskoczył na niego zwierzak. Jego reakcja powala
Kot wskoczył na muzułmańskiego duchownego (Twitter)

Do nietypowego zdarzenia doszło podczas nocnej ceremonii w meczecie w Algierii. W mediach społecznościowych na całym świecie udostępnia się dziwnego "gościa" podczas Ramadanu.

Kot wskoczył na duchownego

W pewnym momencie na barki imama - muzułmańskiego duchownego, który czytał modlitwę - wskoczył kot. Zwierzę nie bało się ogromnej liczby wiernych i spokojnie spacerowało po terenie meczetu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polski papież i kremówki. Posłanka Lewicy zabrała głos

Najciekawsza jest jednak reakcja imama - mimo gwałtownego ruchu kota, duchowny zachował całkowity spokój, pogłaskał czworonoga, po czym ten wdrapał się na barki mężczyzny. Imam spokojnie kontynuował czytanie modlitwy.

Imam zachował zimną krew

Wszystko wydarzyło się podczas transmisji na żywo, dlatego nietypową akcję zobaczyły setki widzów. Kot chwilę spędził na szyi muzułmanina, po czym zrezygnował, skoczył na ziemię i zaczął spacerować po wnętrzu świątyni.

Niewykluczone, że czworonóg później zainteresował się innym wiernym. Fragment modlitwy opublikował sam imam na Facebooku i filmik szybko stał się popularny. Polubiło je ponad 50 tys. internautów i ma ponad 740 tys. wyświetleń.

Chwała niech będzie Bogu. Nawet zwierzęta boją się słów Boga. Patrz, jak kot wspina się na imama. A on czyta Koran w modlitwie Tarawih - brzmi opis posta.

Święty miesiąc dla muzułmanów

Ramadan to dziewiąty miesiąc kalendarza muzułmańskiego. Dla muzułmanów jest święty, gdyż w tym miesiącu rozpoczęło się objawianie Koranu – archanioł Gabriel ukazał się Mahometowi, przekazując kilka wersów przyszłej świętej księgi islamu. W czasie Ramadanu odprawia się modlitwę nocną. Można ją wykonać w meczecie albo w domu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić