Duża liczba pojazdów służb ratunkowych na drogach. RCB uspokaja
W gminach Narewka i Michałowo trwają ćwiczenia służb ratowniczych, w tym straży pożarnej. RCB wydało alert, informując o wzmożonym ruchu pojazdów uprzywilejowanych i prosząc mieszkańców o spokój.
Jak informuje Polska Agencja Prasowa, w podlaskich gminach Narewka i Michałowo rozpoczęły się kilkudniowe ćwiczenia służb ratowniczych. Planowo mają potrwać do 2 kwietnia. W działaniach uczestniczy około dwustu strażaków z kilku województw oraz inne służby, w tym policja, Straż Graniczna oraz wojsko.
W związku z tym należy spodziewać się wzmożonego ruchu pojazdów uprzywilejowanych oraz możliwych utrudnień w ruchu drogowym - poinformowała mł. ogn. Justyna Kłusewicz, rzecznik podlaskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, cytowany przez Polską Agencję Prasową.
Ćwiczenia odbywają się pod kryptonimem "Siemanówka 2025" i obejmują działania specjalistycznych grup ratownictwa, takich jak wodno-nurkowe, chemiczno-ekologiczne, wysokościowe czy sonarowe. Mł. ogn. Justyna Kłusewicz, rzecznik podlaskiego komendanta wojewódzkiego PSP, poinformowała, że w ćwiczeniach bierze udział około 70 pojazdów należących do służb ratowniczych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Pozycje Rosjan w ogniu. Ukraińcy uderzyli bronią z USA
Mieszkańcy otrzymali alert RCB
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) wydało alert, aby poinformować mieszkańców o ćwiczeniach i możliwych utrudnieniach. "W dn. 31.03-02.04 w gminach Narewka i Michałowo będą prowadzone ćwiczenia służb. Możliwy wzmożony ruch pojazdów ratowniczych. Zachowaj spokój" - takie wiadomości SMS otrzymali mieszkańcy regionu.
Ćwiczenia mają na celu poprawę współpracy między różnymi służbami ratowniczymi oraz zwiększenie ich gotowości do działania w sytuacjach kryzysowych. Mieszkańcy są proszeni o zachowanie spokoju. Prowadzone ćwiczenia będą także narażały na szwank cierpliwość mieszkańców. Wszystko w związku z możliwymi utrudnieniami w ruchu drogowym.