Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Dyrektor Lasów Państwowych kupił dom za 9400 złotych

43
Podziel się

Dyrektor Lasów Państwowych, Andrzej Konieczny miał kupić dom od Lasów Państwowych za 5 proc. wartości. Za 110-metrowy dom wart ok. 190 tys. zł zapłacił zaledwie 9,4 tys. zł - informuje serwis Onet.

Dyrektor Lasów Państwowych kupił dom za 9400 złotych
Dyrektor Lasów Państwowych Andrzej Konieczny. (Getty Images)
bEUCtrrF

Chodzi o zakup nieruchomości na osiedlu leśników w Nadleśnictwie Pomorze na Sejneńszczyźnie. Zanim Konieczny kupił dom, wynajmował go od nadleśnictwa za 387 zł miesięcznie. Jak podaje portal o zakupie zostało zawiadomione Ministerstwo Środowiska, jednak nie podjęło jeszcze żadnych działań w tej sprawie.

Dyrektor Lasów Państwowych kupił nieruchomość w listopadzie 2019 r. W sierpniu ub.r Konieczny przepisał dom na swojego syna. Andrzej Konieczny w umowie zastrzegł dla siebie i swojej żony prawo do dożywotniej służebności korzystania z nieruchomości.

bEUCtrrH
To było wielkie marzenie mojego dziecka. Mój syn urodził się w tym domu i czuje z nim silny związek emocjonalny - mówił Konieczny tłumacząc dlaczego przepisał dom na syna, cytowany przez Onet.

Kariera polityczka Koniecznego

Od 2012 r. Andrzej Konieczny jest członkiem PiS. W 2015 roku został powołany na stanowisko wiceministra środowiska w rządzie Beaty Szydło. Następnie został dyrektorem generalnym Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe.

Jak informuje Onet Andrzej Konieczny przy zakupie nieruchomości skorzystał z 95-proc. zniżki, która przysługuje pracownikom lasów. Zamiast 188,4 tys. zł miał zapłacić 9 tysięcy 420 zł.

bEUCtrrN

Tak duża ulga należy się tylko tym leśnikom, którzy pracują w danym nadleśnictwie, a także zamieszkują lokale służbowe. Konieczny był pod tym adresem zameldowany, jednak jak ujawnia portal, dyrektor LP nie mieszkał w zakupionej później posiadłości.

Zobacz także: Wysypaliśmy górę śmieci w centrum Warszawy. Zobacz reakcje przechodzących osób
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUCtrsi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(43)
lalu43
5 miesięcy temu
Sprzedali za grosze Polskę przy okrągłym stole a naród głupi dalej im wierzy. Z obywatelstwem polskim powinni zginąć, ci którzy głosują na PIS PO PSL SLD i pochodne Komuchów. Za pare groszy człowiek-szmata sprzedaje swoją duszę i honor.
szydlanka
5 miesięcy temu
WYSTARCZY NIE KRASC
Beata matka k...
5 miesięcy temu
Przeciez nie ukradl ! zaplacil !
bEUCtrsj
przekrętu nie...
8 miesięcy temu
wystarczy zapoznać się z art 40a uol.
Gosc
8 miesięcy temu
cwaniactwo i tyle. zlodziejstwo i tyle. inaczej tego nie mozna nazwac. Przyjdzie nastepny dyrektor, to ma mieszkac w szalasie w lesie ?
UCZCIWY. Z NI...
8 miesięcy temu
A mówili, że Po kradło. a okazuje się, że w pis co robią to na wyścigi. Jak mówi Szydło IM SIĘ TO PO PROSTU NALEŻY. i bronią zaciekle swoich Obajtków i jemu podobnych. czy tam uczciwych ludzi nie ma? TAKIE TO ŚRODOWISKO JAK ICH WÓDZ MÓWIŁ. BUDUJĄ NOWĄ POLSKĄ ELYTĘ
ojjjj
8 miesięcy temu
nie rozumiecie !!1 miał dojście do tanich desek,krawędziaków..i dlatego wyszło tanio..!
aaaa
8 miesięcy temu
Może mi odsprzeda za 10 tyś :D
Bogdan
8 miesięcy temu
Miałem po dziadkach dom murowany z budynkami gospodarczymi wewnątrz lasu ,który to teren został przejęty przez państwo dekretem Bieruta. Od wojny teren ten wraz z budynkami użytkowała wyższa uczelnia z Warszawy, gdzie na wakacje zjeżdżali się studenci jeżdżąc i szkoląc się na koniach. Kiedy w latach 90-tych chciałem odzyskać tą posiadłość, to okazało się, że zabudowania strawił pożar. Dziwne,że tylko spłonęło gospodarstwo i ani jedno drzewo. Okoliczni mieszkańcy mówili o podpalenie, ale nikt nie chciał potwierdzić jego oficjalnie. Tak złodzieje z lasów państwowych wykorzystują swoje stanowiska. Mam nadzieję, że kiedyś spotka ich kara za te przestępstwa.
Franz
8 miesięcy temu
Ale o co chodzi ? RODZINA NA SWOIM !!!!
Vlad palownik
8 miesięcy temu
By żyło się lepiej...
kwinton
8 miesięcy temu
jemu sie to nalezało , nawet te dziewiec tysiecy z groszami mu zwroca ,oczywiscie z odsetkami bo przepłacił. za komuny moze i kradli ale wszyscy a teraz tylko ci na stołkach to jest kapitalizm
Wojtas
8 miesięcy temu
Za dzieciaka chciałem zostać leśnikiem ale wymagania co zdrowotne są tak wyśrubowane że odpadłem. Gorzej niż na AWF czy do Wywiadu.
bEUCtrsb
Wojciech
8 miesięcy temu
To normalne. Zawsze tak było że leśnicy mogli na zakończenie służby wykupić mieszkanie lub dom na preferencyjnych zasadach. To jest szukanie taniej sensacji tam gdzie jej nie ma.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić