Dyrektor NFZ mówił o "mistyfikacji pandemii". W TV Trwam opowiadał o szkodliwości szczepień

766

Zbigniew Hałat, lekarz-epidemiolog jest zagorzałym przeciwnikiem szczepień. Mimo tego był dyrektorem wrocławskiego NFZ i często zabierał głos w Telewizji Trwam i Radiu Maryja jako "ekspert od pandemii". Jednak teraz zbierają się nad nim czarne chmury.

Dyrektor NFZ mówił o "mistyfikacji pandemii". W TV Trwam opowiadał o szkodliwości szczepień
Zbigniew Hałat jest zagorzałym wrogiem szczepień (YouTube)

Zbigniew Hałat, lekarz-epidemiolog od 2016 roku był dyrektorem wrocławskiego NFZ. Mimo tego od zawsze był przeciwnikiem szczepień i noszenia maseczek, choć to właśnie one mogą pomóc w walce z COVID-19. Lekarz twierdził, że jego misją jest demistyfikacja spisku zawiązanego wokół epidemii.

Lekarz-antyszczepionkowiec zwolniony z NFZ

Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza", w NFZ przestał pracować 31 marca 2021 r. Choć antyszczepionkowe teorie szerzył otwarcie, kwestionując działania swojego pracodawcy, który zachęcał do szczepień, nie został zwolniony — odszedł z pracy na mocy porozumienia stron.

Działania na rzecz ruchów antyszczepionkowców lekarz prowadził na szeroką skalę. W październiku 2020 r. podpisał się pod "Listem otwartym polskich lekarzy, naukowców i pracowników służby zdrowia do polskich władz oraz mediów".

Zniechęca do szczepień w TV Trwam

Swoje teorie spiskowe szerzył również w mediach ojca Rydzyka. Zbigniew Hałat często jest zapraszany w roli eksperta przez Radio Maryja i TV Trwam, gdzie regularnie zniechęca do szczepień. Jego zdaniem, "na ludziach, w milionowych liczbach, dokonywany jest eksperyment".

W praktyce szczepionki przeciw COVID-19 nie są eksperymentem medycznym. Przeszły wszystkie wymagane etapy badań podobnie jak pozostałe szczepionki dostępne na rynku.

W kwietniu 2021 roku na antenie TVP Info przekonywał o "pandemicznym spisku i że szczepienia są częścią planu depopulacji Billa Gatesa i "wielkiego resetu". Według tej ostatniej teorii "światowi przywódcy chcą wykorzystać pandemię, by obalić kapitalizm i zastąpić go radykalną wersją socjalizmu".

"WHO promuje kulturę LGBT"

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", audycja została zdjęta z anteny za ogromną liczbę nieprawdziwych informacji i zmanipulowanych faktów. "W audycji zaprezentowano wyłącznie głosy krytyczne wobec podejmowanych działań w walce z pandemią" - napisała wówczas Komisja Etyki TVP.

W kwietniu 2020 r. zaatakował Światową Organizację Zdrowia (WHO), twierdząc, że zajmuje się "głównie swoimi sprawami, a więc przede wszystkim promowaniem kultury LGBT czy też tzw. genderyzmu, zamiast właśnie tym, z czego żyć powinna, a więc zwalczaniem chorób zakaźnych", co również jest niezgodne z prawdą.

Pandemia to "mistyfikacja"

Jego zdaniem, sytuacja z COVID-19 na świecie, wbrew wszystkim dowodom, to "jedna wielka mistyfikacja". - Sytuacja przekroczyła już dawno absurdy z III Rzeszy i Polski stalinowskiej - mówił lekarz w jednym z wywiadów.

Hałat uważał, że to on musi zająć się "demistyfikacją spisku pandemicznego". - Patrzą się na tę Polskę i podziwiają, i myślą, że od nas wyjdzie odnowa, odnowa antycovidiańska. Zwalczyliśmy nazizm, komunizm, zwalczymy i covidianizm - mówił.

Eksperci jednoznacznie podkreślają, że szczepionki są bezpieczne, gdyż wejście na rynek każdej z nich wymaga spełnienia wielu wysokich standardów, wypracowanych przez kraje Unii Europejskiej.

Zobacz także: Sylwester bez obostrzeń? Jednoznaczna odpowiedź Niedzielskiego
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić