"Dziecko już zakopane". Służby na nogach

228

Wysłana dla żartu wiadomość zaalarmowała policję w całym regionie. "Dziecko już zakopane, od dzisiaj się nie znamy" – napisała 15-latka do przypadkowej osoby.

"Dziecko już zakopane". Służby na nogach
Niepokojąca wiadomość postawiła na nogi policję (Pixabay)

Na policję w Kole w Wielkopolsce zgłosiła się jedna z mieszkanek, informując, że otrzymała bardzo niepokojącą wiadomość od nieznanego numeru – powiedziała w piątek PAP oficer prasowy policji w Kole sierż. sztab. Weronika Czyżewska. SMS brzmiał "dziecko już zakopane, od dzisiaj się nie znamy".

Przerażająca wiadomość. Nierozsądny żart 15-latki

Z uwagi na powagę zapisanych treści, policjanci podjęli próbę ustalenia nadawcy wiadomości. Wiązało się to z zaangażowaniem w działania wielu mundurowych z różnych jednostek policji. Po kilkugodzinnej współpracy, udało się namierzyć nadawcę informacji – zrelacjonowała rzeczniczka

Wkrótce wyszło na jaw, że autorką dziwnej wiadomości jest 15-latka z podpoznańskiej miejscowości. Komunikat miał być żartem, który został wysłany do losowo wybranego odbiorcy. Jak się okazało, pomysł na nietypową rozrywkę nastolatka zaczerpnęła z TikToka.

Powiedziała, że od jakiegoś czasu zagraniczni tiktokerzy prześcigają się w filmikach, w których pokazują wysyłane do przypadkowo wybranych osób wiadomości o różnej treści i ekscytują się ich reakcjami. 15-latka postanowiła skorzystać z tego pomysłu, nie zdawała sobie jednak sprawy, że jej czyn może wiązać się z tak poważnymi konsekwencjami – poinformowała Czyżewska

Sprawą ma teraz zająć się sąd rodzinny i nieletnich.

Zobacz także: Mełgiew. Kobieta straciła 5000 złotych. Policja apeluje o nieklikanie w podejrzane smsy
Autor: SSŃ
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić