Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Dzielne pisklaki odparły atak szopa pracza. Poruszające nagranie z Bolewic

7
Podziel się:

Prawdziwe chwile grozy przeżyły ostatnio małe bociany czarne gniazdujące w Wielkopolsce. Pod nieobecność rodziców, do ich gniazda próbował dostać się szop pracz. Drapieżnik chciał zapolować na niezdolne jeszcze do lotu ptaki. Odwaga pisklaków pozwoliła jednak odpędzić intruza. Media obiegł niezwykły film ukazujący całe zajście.

Dzielne pisklaki odparły atak szopa pracza. Poruszające nagranie z Bolewic
Do gniazda młodych bocianów zakradł się pod osłoną nocy szop pracz (YouTube, Nadleśnictwo Bolewice)

W gnieździe bocianów czarnych w Nadleśnictwie Bolewice miało ostatnio miejsce ogromne poruszenie. Pod osłoną nocy do schronienia pisklaków postanowił zakraść się szop pracz. Okazuje się jednak, że drapieżnik musiał obejść się smakiem.

Wielkopolska. Niezwykła obrona młodych bocianów. Szop złożył uszy po sobie

Ukazana na filmie sytuacja pisklaków jest bardzo nieciekawa. Rodzice opuścili gniazdo, aby wyruszyć na łowy i zapewnić pociechom pożywienie.

W obiektywie kamery błyska dwoje paciorkowatych oczu. To szop pracz, który przyszedł do gniazda z nadzieją na późną kolację. Wygląda jednak na to, że drapieżnik przecenił swoje możliwości.

Młode bociany zaczynają kłapać dziobami i uderzać nimi o gniazdo. Stroszą także pióra i machają skrzydłami. Wszystko to przy akompaniamencie wydawanych przez siebie niepokojących dźwięków. Nietypowa obrona przynosi jednak efekt. Zniechęcony szop oddala się od gniazda.

Bociany odparły atak szopa pracza. Leśnicy komentują

Nagranie z bocianiego gniazda opublikowali leśnicy. Przy pomocy kamer, pracownicy Nadleśnictwa Bolewice regularnie obserwują poczynania bocianów.

Nocny horror. Dziś w nocy do gniazda naszych bocianów czarnych pod nieobecność rodziców zakradł się szop pracz. Na szczęście dzielne młode bociany przepędziły intruza głośnymi kłapnięciami dzioba i ostrzegawczymi pomrukami – napisali leśnicy.

Zdaniem pracowników Lasów Państwowych, istnieje szansa, że szop wróci do gniazda. Autorzy filmu wskazują jednak, że skoro raz odpuścił, to nie powinien próbować swoich sił ponownie.

Nadleśnictwo dodaje, że szop pracz pochodzi z Ameryki Północnej i jest w Polsce gatunkiem inwazyjnym. Może stanowić zagrożenie dla naszej rodzimej fauny.

Ludzie go przywieźli i wypuścili. Do Polski przywędrował z Niemiec około 20 lat temu – podsumowują leśnicy.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
gosc
miesiąc temu
Brawo maluchy
Kuna
miesiąc temu
Zamiast wycinki drzew i niekontrolowanego exportu drewna do Chin to może leśnicy z mysliwymi by wytępili szkodniki szopy i jenoty z naszych lasow a nie piszą opowieści z mchu i paproci
Hardi
miesiąc temu
Lepiej nie podawać namiarów na bocianki bo kapelan lasów państwowych zbiera trofea żadkich ginących ,zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. W rezerwacie postrzelił a potem udusił sznurkiem rysia. Potem wypchał I umieścił w swojej kolekcji.
aaa
miesiąc temu
Redakcjo, nie mylcie odwagi z instynktem.
Różnica
miesiąc temu
Istnieje szansa...? Raczej zagrożenie
Chlop prawdzi...
miesiąc temu
Ja chce szopa dajcie namiar ale malego to wychowam sobie go.
antykomer
miesiąc temu
Powinno sie odlawiac czy nawet wybijac szopy. To z czasem moze zniszczyc rodzima faune
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić