o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BOB
|

Ten bocian nie poleciał do ciepłych krajów. Spodobały mu się samochody

4
Podziel się

Czyżby wśród bocianów też byli fani motoryzacji? Klienci jednego z centrów handlowych przecierali oczy ze zdumienia, gdy widzieli, co robi ptak, który już powinien być w drodze do ciepłych krajów.

Ten bocian nie poleciał do ciepłych krajów. Spodobały mu się samochody
Bocian chodził po samochodach w centrum handlowym (Facebook)
bESiuDYR

Bociany o tej porze roku są już rzadko spotykane w Polsce. Przeważnie już są w drodze do ciepłych krajów, w których spędzają zimę. Wracają dopiero wiosną i wiją swoje gniazda. Zdarzają się jednak wyjątki.

Bocian przyłapany w centrum handlowym

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w jednym z centrów handlowych w okolicy Krakowa. Historię opisał inspektor Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. W drodze do domu zauważył bociana, który... stał na dachu zaparkowanego samochodu.

bESiuDYT

Członek KTOZ początkowo nie miał w planach, aby łapać ptaka. Jeden z ochroniarzy jednak przyznał, że bocian od pewnego czasu upodobał sobie samochody.

Z dalszej części rozmowy wynikło, że bocian chodzi po samochodach od wtorku rana - doradziłem, gdzie powinni zadzwonić. Pan Ochroniarz powiedział, że niestety wszędzie odmówili pomocy, a straż miejska w Wieliczce, podpowiedziała, żeby nielota przepędzić. Ręce opadają... (...) Z racji tego, że człowiek uczy się całe życie, upewniłem się, że bociek powinien był już odlecieć i jeśli tego nie zrobił, niestety już nie poleci do ciepłych krajów i jest skazany na zimę z nam - opowiada inspektor KTOZ.
bESiuDYZ

Plan był taki, aby złapać bociana, a następnie umieścić go w miejscu, w którym będzie bezpieczny. Ptak jednak był czujny i przez dwa dni nie dawał się schwytać. Misja zakończyła się sukcesem dopiero w miniony piątek. Zwierzęciu już nic nie zagraża.

Zobacz także: Narodziny bociana. Niezwykłe, co nagrała kamera nad gniazdem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESiuDZu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
starveling
2 miesiące temu
To żadna sensacja. Kilka niemieckich kamer on-line od lat pokazywało lub nadal pokazuje bociany nie podejmujące migracji. Jak mawiała klasyczka - sorry, taki mamy klimat!
Rola
2 miesiące temu
Pewnie się nie zaszprycował i go nie wpuścili.
Głos
2 miesiące temu
Wariat nie ptak ani bocian
bESiuDZv
Vtr
2 miesiące temu
Oby to była prawda, oby mu nic i nikt nie zagrażał i tak przetrwał szczęśliwie do wiosny.. cudowne stworzenie!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić