Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Dzień bez samochodu 2020. Zobacz, co będzie za darmo i zostaw auto w garażu

1

22 września po raz szesnasty obchodzimy Europejski Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji w wielu polskich miastach można za darmo skorzystać z komunikacji publicznej.

Dzień bez samochodu 2020. Zobacz, co będzie za darmo i zostaw auto w garażu
Dzień bez samochodu. Darmowe przejazdy komunikacją publiczną (Pixabay)

Z roku na rok rośnie liczba miast, które włączają się w akcję "Dzień Bez Samochodu". Cel przedsięwzięcia to oczywiście uświadamianie ludziom, że bez auta można żyć.

Polacy zachęcani są do tego, by 22 września zostawić auto w garażu. W zamian można skorzystać z komunikacji publicznej, która w wielu miastach jest bezpłatna i rozbudowana o pojazdy zabytkowe. Zachęca się również do tego, by przemieszczać się na rowerach czy elektrycznych hulajnogach.

Dzień bez samochodu 2020. Jak skorzystać z darmowych przejazdów?

Przed udaniem się w jakąś podróż, warto najpierw sprawdzić, czy 22 września w naszym mieście obowiązują darmowe przejazdy. Jeżeli tak jest, najczęściej można z nich skorzystać wtedy, gdy mamy przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu.

Na jeden dowód jedzie właściciel lub współwłaściciel pojazdu. Są jednak też takie miasta, w których posiadanie tego dokumentu nie jest konieczne.

Jakie miasta oferują darmowe przejazdy? W tym gronie znajdziemy m.in. Warszawę, Kraków, Łódź, Bydgoszcz, Opole, Poznań, Kielce, Lublin, Szczecin, Wrocław, Rzeszów czy też Trójmiasto.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić