Białoruś. Ujawniono dane 1000 milicjantów

112

Sciapan Puciła, bloger znany na wschodzie z bloga NEXTA, opublikował 1003 nazwiska pracowników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. To m.in. funkcjonariusze OMON-u, którzy odpowiadają za aresztowania manifestantów.

Białoruś. Ujawniono dane 1000 milicjantów
Funkcjonariusze OMON-u zatrzymują protestującego. (Valery Sharifulin, TASS, Getty Images)

Danych, które ujawnione zostały przez NEXTA, jest znacznie więcej, a opozycja nie zawaha się ich ujawnić, jeśli OMON nie zaprzestanie aresztowań. Dotychczas opublikowano ponad 1000 nazwisk funkcjonariuszy białoruskiego MSW - informuje Biełsat.

To odpowiedź na aresztowania, które miały miejsce w trakcie Marszu Kobiet - podają dziennikarze Biełsat TV. Aż 300 osób zostało zatrzymanych.

O publikacji poinformowano poprzez Telegram - komunikator internetowy. Na kanale należącym do NEXTA wyjaśniono, że opublikowanie danych to realizacja wcześniejszej groźby skierowanej do władzy. W ten sposób opozycjoniści chcieli zmusić funkcjonariuszy, aby zaprzestali aresztowań obywateli.

Po kolejnych masowych aresztowaniach opozycja zrealizowała groźbę. Teraz wiadomo, kto konkretnie odpowiada za kierowanie wydziałami MSW, a także znane są nazwiska i stopnie poszczególnych funkcjonariuszy i urzędników. Jak informuje Biełsat - dane dla NEXTA odtajnić pomogli hakerzy z opozycji, którzy współpracują z blogiem.

Zobacz także: Trzy warunki do odejścia Łukaszenki. Miller wylicza
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić