Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Białoruś. Ujawniono dane 1000 milicjantów

76
Podziel się:

Sciapan Puciła, bloger znany na wschodzie z bloga NEXTA, opublikował 1003 nazwiska pracowników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. To m.in. funkcjonariusze OMON-u, którzy odpowiadają za aresztowania manifestantów.

Białoruś. Ujawniono dane 1000 milicjantów
Funkcjonariusze OMON-u zatrzymują protestującego. (Valery Sharifulin, TASS, Getty Images)

Danych, które ujawnione zostały przez NEXTA, jest znacznie więcej, a opozycja nie zawaha się ich ujawnić, jeśli OMON nie zaprzestanie aresztowań. Dotychczas opublikowano ponad 1000 nazwisk funkcjonariuszy białoruskiego MSW - informuje Biełsat.

To odpowiedź na aresztowania, które miały miejsce w trakcie Marszu Kobiet - podają dziennikarze Biełsat TV. Aż 300 osób zostało zatrzymanych.

O publikacji poinformowano poprzez Telegram - komunikator internetowy. Na kanale należącym do NEXTA wyjaśniono, że opublikowanie danych to realizacja wcześniejszej groźby skierowanej do władzy. W ten sposób opozycjoniści chcieli zmusić funkcjonariuszy, aby zaprzestali aresztowań obywateli.

Po kolejnych masowych aresztowaniach opozycja zrealizowała groźbę. Teraz wiadomo, kto konkretnie odpowiada za kierowanie wydziałami MSW, a także znane są nazwiska i stopnie poszczególnych funkcjonariuszy i urzędników. Jak informuje Biełsat - dane dla NEXTA odtajnić pomogli hakerzy z opozycji, którzy współpracują z blogiem.

Zobacz także: Trzy warunki do odejścia Łukaszenki. Miller wylicza
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(76)
Mądry
2 lata temu
Guzik mnie to obchodzi, mamy tutaj swoje problemy! Czy ty interesujesz się najpierw domem sąsiada, a później swoim, czy odwrotnie. Zacznijcie myśleć, bo widać jak ta sytuacja eskaluje, byle by tylko w PL do wojny doprowadzić!
Nani
2 lata temu
Za czyje pieniądze te protesty?! Garbate nosy płacą a jak dojdzie do zmiany władzy , to będą mieć just 447 !!!
weterynarz
2 lata temu
Byłem kilka razy w Białorusi. Te psy zwane ludzmi od zawsze tam są bezwzględni , aroganccy , niedostępne chamstwo . Teraz okazuje się , że zostali wyszkoleni i wychowani na faszystowskich regulaminach. Szkoda tego Narodu
wojtek
2 lata temu
popatrzcie policjanci ślepo popierający kaczyzm was tez czeka ujawnienie danych i rozliczenie z czynów
Psemo
2 lata temu
A czemu tak Białorusi potrzebna demokracja? Do czego to doprowadziło u nas???? Zniszczony przemysł (biała murzyńskość)...teraz czas na hodowców ...rolników i górników na koncu mieszkańców...polin
geo
2 lata temu
To fajnie trzeba im wysłac zycznia -zdrowia i siły ,zeby mieli siłę bronić konstytucji
Swojak
2 lata temu
W Polsce też trzeba opublikowac nazwiska policjantów którzy bili zatrzymanych na placu zamkowym to może ostudzić co poniektorych
Nina
2 lata temu
Agenci CIA zaatakowali Białoruś aby doprowadzić do sytuacji podobnej jak w Polsce i przejąć zarządzanie państwem łącznie z ulokowaniem wojsk okupacyjnych USA wbrew woli narodu.
u nas
2 lata temu
Potrzebujemy taką listę policjantów polskich, którzy też brutalnie rozpędzali pokojowe demonstracje kilka tygodni temu. To rząd testował na wypadek buntu społecznego przeciw PiS. My już wiemy, że będzie podobnie brutalnie jak na Białorusi. Nie po to rząd PiS kupił policyjne wozy bojowe.
itakbajka
2 lata temu
Nasze kobiety zawsze wysyłały chłopów do walki i chroniły dzieci. W tradycji wschodniej za znieważenie - pobicie kobiety grozi 100% zemsta nawet po latach. Tak nasz ziomek ze Szczecina wychowany na wschodzie Syberii za pobicie nahajką matki mścił się na ruskiej swołochy nawet po 45 roku i wielu wysłał na łono Abrahama. Widocznie to ruskie z pochodzenia, a nie Białoruskie w tym OMONie. I niewiedzą co im grozi. A grozi!!!
pepa
2 lata temu
Białorusini powinni ujawnić wszystkie nazwiska osób z OMON i Milicji które katowały demonstrantów i znęcały się bestialsko nad nimi niech się teraz boją zemsty narodu niech czują strach jedyna droga ucieczki jaka im zostanie to Rosja bo gdzie indziej są spaleni
Ara
2 lata temu
Od tych skarpet na łbach powinni zacząć swoje protesty. Można było również żyletkami buźki znaczyć - taki tatuażyk na życie.
itakbajka
2 lata temu
Naiwni a kto naszych ZOMO li oddał pod sąd. Ukrywali się za zarosłymi brodami maskami nie do zdjęcia i emeryturki z ZUS pobierają do teraz.
Obatel
2 lata temu
Nie byłbym taki pewny tego, że zaprzestaną. Może być odwrotnie, postawią wszystko na jedną kartę i agresja wzrośnie. Obym się mylił.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić