Prosty test. W kilka sekund pokaże, czy pijesz wystarczającą ilość wody

89

Spożywanie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia to podstawa naszej egzystencji. Jej zbyt mała ilość w organizmie może odbić się na zdrowiu. Instytut Żywności i Żywienia zaleca pić około 2,5 litra wody w ciągu dnia. Dowiedz się, jak w prosty sposób sprawdzić, czy twoje ciało jest dobrze nawodnione.

Pijesz wystarczającą ilość wody?
Pijesz wystarczającą ilość wody? (Getty Images)

Dowiedz się, czy pijesz odpowiednią ilość wody za pomocą prostego triku

Niedobór wody może sprawić, że będą nam doskwierać bóle głowy, brak energii i koncentracji, a nasza skóra straci zdrowy wygląd. Za mała ilość płynów może powodować także problemy z układem krwionośnym i nerwowym.

Jeżeli chcesz sprawdzić, czy w twoim organizmie jest odpowiednia ilość wody, wykonaj prosty trik. Wystarczy, że uszczypniesz skórę między palcem wskazującym a kciukiem. Potem przytrzymaj palce w tej pozycji przez kilka sekund i puść. Jeśli po tym szybkim zabiegu skóra wróci do poprzedniej formy to znaczy, że twoje ciało jest odpowiednio nawodnione. Natomiast jeśli będzie odwrotnie, to powinieneś uzupełnić poziom wody w organizmie.

Skóra, która jest wystarczająco nawodniona, charakteryzuje się elastycznością. Potrafi naturalnie zmienić na chwilę kształt, a potem za moment wrócić do swojej poprzedniej formy.

Odpowiedni stan nawodnienia swojego organizmu możesz sprawdzić również podczas wizyty w toalecie. Jeśli mocz ma jasną barwę i nie wydziela żadnego zapachu, to znaczy, że w twoim ciele nie brakuje wody.

Żeby uniknąć odwodnienia organizmu, poza regularnym piciem wody, należy jeść produkty spożywcze o dużej zawartości wody takie, jak: arbuz, ogórek, szpinak czy pomidor.

Poza tym wodę do organizmu dostarczamy również wraz z innymi płynami, np. z zieloną herbatą, zupą czy porannym koktajlem.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić