o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Dzień wolny za 1 listopada 2020. Czy będzie dodatkowe wolne?

17
Podziel się

W tym roku uroczystość Wszystkich Świętych przypada w niedzielę. Czy w związku z tym będzie dodatkowy dzień wolny od szkoły i pracy?

Dzień wolny za 1 listopada 2020. Czy będzie dodatkowe wolne?
Wszystkich Świętych. Czy będzie dodatkowy dzień wolny? (Pixabay)
bECkstdx

Wszystkich Świętych. 1 listopada dniem wolnym od pracy

Uroczystość Wszystkich Świętych, przypadająca na 1 listopada, jest dniem ustawowo wolnym. Jeśli święto wypadłoby w poniedziałek czy inny dzień roboczy, wtedy nie trzeba byłoby iść do pracy i do szkoły.

bECkstdz

1 listopada w niedzielę. Czy będzie dodatkowe wolne od szkoły i pracy?

W tym roku 1 listopada przypada w niedzielę. Czy w ten sposób stracimy dodatkowy dzień wolny, który mielibyśmy, gdyby Wszystkich Świętych było np. w poniedziałek? Czy przez to, że święto przypada tym razem w niedzielę, możemy odebrać dodatkowe wolne?

Dzień wolny za 1 listopada. Nie mamy dobrych wiadomości

Niestety, dla wszystkich, którzy liczyli na dodatkowy dzień wolny za 1 listopada, nie mamy dobrych wieści. Okazuje się bowiem, że jeśli święto przypada w niedzielę, to nie przysługuje nam dodatkowy dzień wolny.

bECkstdF

Dodatkowy dzień wolny za 1 listopada nie przysługuje

Kodeks Pracy zawiera informację, że "każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin". Jeśli zatem święto wypada w niedzielę, nie mamy dodatkowego dnia wolnego. Inaczej byłoby, gdyby 1 listopada wypadał w sobotę - wtedy przysługiwałby nam dodatkowy dzień wolnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECkstea
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
ania
11 miesięcy temu
kto to pisał
gość
11 miesięcy temu
serce boli bo powinno się każdy dzień wolny oddawać.
TomPol
11 miesięcy temu
Czegoś nie rozumiem kościół be a dzień wszystkich świętych ok i dać wolne ,wiec niewierzący powinni pracować i we wszystkie święta chrześcijańskie,logika
bECksteb
Marcin
11 miesięcy temu
W USA dostaje się pieniądze za rzeczywisty czas pracy. Jak ktoś pracuje to dostaje za to wynagrodzenie. U nas ponad 20 dni można wylegiwać się na plaży, a pracodawca musi za to płacić. U nas dodatkowo jeszcze wymyśla się jakieś dni wolne za to, że święto wypadnie w sobotę. Kuriozum.
asdf
11 miesięcy temu
"1 listopada, jest dniem ustawowo wolnym. Jeśli święto wypadłoby w poniedziałek czy inny dzień roboczy, wtedy nie trzeba byłoby iść do pracy". W życiu bym się nie domyślił. Nobla dla autorki tekstu!
Polka
11 miesięcy temu
czy wy nie rozumiecie jak narazacie zdrowie i życie wszystkich Polakow? im dłuzej będzie dużo zachorowań na covid , tym dłużej szpitale ,przychodnie nie bedą przyjmować pacjentów tak jak dotychczas! Z szacunku do drugiego człowieka, strajkujcie, bo to wasze prawo, ale po tym ciężkim dla wszystkich czasie. Nie po trupach do celu
Pompa🎪
11 miesięcy temu
Tak będzie na narodowym🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
eor
11 miesięcy temu
Każdy to wie.
Nauczyciel
11 miesięcy temu
Ess napisze Ci w skrócie. Jeśli jakieś święto przypada w niedzielę to nie dostaniemy dnia wolnego w tygodniu a gdy przypada w sobotę dostaniemy w tygodniu wolne. No takie prawo teraz rozumiesz?
lekarz
11 miesięcy temu
serce mi się kraje jak mam iść do roboty
Wally
11 miesięcy temu
Przesada rozpieszczanie Siebie 1 listopada wypada jak wypada a z jakiego powodu ma być dodatkowy dzień wolny to absurd
wolność
11 miesięcy temu
Przecierz to Niedziela
Marcin
11 miesięcy temu
Tak w ogóle dzień wolny za święto, które wypada w sobotę jest jedną z większych bzdur w całym tym kodeksie pracy. Co to w ogóle za wymysł? Kto to wymyślił i po co?
bECkstdT
40%
11 miesięcy temu
Tytuł dają taki zeby wyświetlenia a były.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić