Dziesiątki skarg na "Wiadomości" TVP. Chodzi o materiały o Tusku

913

Kilkadziesiąt skarg trafiło do KRRiT po emisji "Wiadomości", wydań z 19 i 20 lipca - podaje gazeta.pl. W programach pojawiły się m.in. paski, które negatywnie odnosiły się do Donalda Tuska, sugerując m.in., że jest złodziejem i "kłamcą".

Dziesiątki skarg na "Wiadomości" TVP. Chodzi o materiały o Tusku
"Wiadomości" TVP podpadły widzom. Do KRRiT wpłynęły dziesiątki skarg (fot. AKPA)

Jak podaje gazeta.pl, po wydaniu "Wiadomości" z 19 i 20 lipca do KRRiT trafiło łącznie aż 38 skarg. Poruszenie widzów wywołały m.in. paski. Poza tym widzowie mieli zastrzeżenia do dziennikarki Edyty Lewandowskiej, która pytała, czy Donald Tusk "wykorzysta kampanię kłamstw, żeby odzyskać władzę".

Zmanipulowany materiał Sawickiego w TVP?

W skargach do KRRiT, jak podaje gazeta.pl, zwracano także uwagę na materiał Macieja Sawickiego. W "Ruskim ładzie Donalda Tuska", bo taką nazwę nosił reportaż, pytano przechodniów o postać byłego premiera Polski i stosunek do jego osoby.

Co zastanawiające, ani jedna z pytanych osób nie wypowiedziała się o Donaldzie Tusku pozytywnie. Internauci zadają sobie pytanie: czy to przypadek?

W "Wiadomościach" zasugerowano także, że Donald Tusk chce okraść Polaków. Padło zdanie, że "Tusk zabierze pieniądze Polakom". Mówiono o "kampanii kłamstw" byłego premiera, komentując jego niedawne wystąpienia na rozmaitych konferencjach, m.in. w Gdańsku. Dodano, że na wspomnianą konferencję przyszli ludzie, ale monolog byłego premiera spowodował, że "ziewali", komentował Sawicki.

KRRiT komentuje

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji skomentowała informacje o skargach, jakie wniesiono. W rozmowie z gazeta.pl podkreślono, że "postępowanie jest w toku, a KRRiT podjęła w tej sprawie rutynowe działania". Ponadto "rada wystąpiła do nadawcy o przekazanie materiałów i o stanowisko w odniesieniu do postawionych zarzutów. Po analizie tych dokumentów KRRiT oceni zasadność zarzutów skarżących".

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić