Dzikie zwierzę zaatakowało mieszkankę Zakopanego. Musiała się bronić

43

Na jednej z posesji w Zakopanem doszło do niebezpiecznej sytuacji. Mieszkanka Podhala została zaatakowana przez agresywną łanię. Zwierzę okładało kobietę przednimi nogami - opisuje lokalny "Tygodnik Podhalański". Jak przekazała sama kobieta, nic złego się jej nie stało.

Dzikie zwierzę zaatakowało mieszkankę Zakopanego. Musiała się bronić
Łania zaatakowała mieszkankę Zakopanego na jej posesji (Policja)

Mieszkanka Podhala została zaatakowana przez agresywną łanię na terenie swojego domu. Do zdarzenia doszło przy ulicy Na Wilcznik w Zakopanem.

Byłam przy furtce, gdy pojawiły się łanie. Jedna wyraźnie zdenerwowana stanęła na tylnych nogach i przednimi zaczęła mnie okładać. Strasznie się zdenerwowałam. To w końcu ogromne zwierzę, które potrafi zrobić krzywdę. Zaatakowany został także mój pies - relacjonuje mieszkanka w rozmowie z "Tygodnikiem Podhalańskim".

Kobieta bardzo się przestraszyła, na szczęście nic poważnego się nie stało. Rozmówczyni TP nie ukrywa, że po takim doświadczeniu będzie miała ograniczone zaufanie do pojawiających się coraz częściej na ulicach Zakopanego jeleni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niedźwiedź w Zakopanem. "Apelujemy, by mieszkańcy zabezpieczali kosze na śmieci"
Od dziś będę zupełnie inaczej patrzeć na ludzi, którzy podchodzą i karmią łanie z ręki albo sobie z nimi robią zdjęcie. Aż strach pomyśleć, co by się stało gdyby taka łania zaatakowała dziecko - mówi kobieta. ("Tygodnik Podhalański").

W centrum Zakopanego regularnie pojawiają się dzikie zwierzęta. TPN apeluje, aby nie podchodzić do nich zbyt blisko, a zwłaszcza nie dokarmiać ich. Dzikie zwierzęta mogą być zagrożeniem dla małych dzieci, ale i w ruchu drogowym, przyzwyczajone do ludzi spacerują po ulicach wśród przejeżdżających samochodów.

Najczęstsze przypadki kontaktu z dzikimi zwierzętami, to spotkania z niedźwiedziami. Te czasem schodzą z gór i w poszukiwaniu jedzenia potrafią pojawić się nawet na słynnych zakopiańskich Krupówkach. Okazuje się jednak, że w stolicy polskich Tatr można spotkać także jelenie, nie do końca nastawione pokojowo.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić