Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Piątka dla zwierząt – memy. Internauci kpią z tego, co dzieje się w Sejmie

82

Nie milkną dyskusję po wprowadzeniu przez rząd nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt. "Piątka dla zwierząt" dała początek nie tylko licznym dyskusjom, lecz także skłoniła internautów do przygotowania memów. Zaangażowali się w to zarówno zwolennicy PiS, jak i opozycji.

Piątka dla zwierząt – memy. Internauci kpią z tego, co dzieje się w Sejmie
Internauci przygotowali memy na temat "Piątki dla zwierząt" (Twitter.com)

Sejm przegłosował 356 głosami tzw. Piątkę dla zwierząt, czyli nowelizację ustawy o ochronie praw zwierząt. 75 posłów było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu. Zgodnie z nowymi zasadami m.in. zakazano hodowli zwierząt na futra – z wyjątkiem królików – czy trzymania na uwięzi.

Piątka dla zwierząt – memy internautów

Dyskusja na temat "Piątki dla zwierząt" nie uszła uwadze internautów po obu stronach barykady politycznej. Postanowili oni w żartobliwy sposób skomentować ostatnie wydarzenia.

Autorzy memów odnosili się zarówno do polityków partii rządzącej, jak i posłów opozycji. Twórca tego obrazka postanowił zażartować z Borysa Budki – obecnego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Nie wszyscy zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości zgadzali się z decyzją o nowelizacji ustawy. Wywołała ona protesty m.in. wśród hodowców zwierząt futerkowych – nawet tych, którzy popierali partię rządzącą.

Polscy internauci nie zapomnieli o nawiązaniu do klasycznych memów. Autor tego żartobliwego obrazka odniósł się do kultowego odcinka teleturnieju "Jeden z dziesięciu".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nie wszyscy zwolennicy nowelizacji przyjęli uchwałę bez uwag. Pojawiły się sugestie, że "Piątka dla zwierząt" nie rozwiązuje wszystkich problemów, z jakimi borykają się zwierzęta w Polsce.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Niektórzy Polacy pozostają sceptyczni wobec dyskusji wokół nowelizacji ustawy. Pojawiły się nawet głosy, że krytyka, jaka spadła na PiS w konsekwencji głosowania, jest na rękę przeciwnikom obecnej władzy.

Nowelizacja ustawy o ochronie praw zwierząt nie spotkała się z aprobatą wszystkich posłów PiS. Czy spór zaostrzy się do tego stopnia, że dojdzie do rozpadu Zjednoczonej Prawicy? Tak uważa autor tego mema – najwyraźniej miłośnik serialu "Miodowe lata".

Zobacz także: Zobacz też: Rządowa "piątka dla zwierząt". Oto najważniejsze fakty z nowej ustawy
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić