o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Piątka dla zwierząt – memy. Internauci kpią z tego, co dzieje się w Sejmie

48
Podziel się

Nie milkną dyskusję po wprowadzeniu przez rząd nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt. "Piątka dla zwierząt" dała początek nie tylko licznym dyskusjom, lecz także skłoniła internautów do przygotowania memów. Zaangażowali się w to zarówno zwolennicy PiS, jak i opozycji.

Piątka dla zwierząt – memy. Internauci kpią z tego, co dzieje się w Sejmie
Internauci przygotowali memy na temat "Piątki dla zwierząt" (Twitter.com)
bDgUSVFN

Sejm przegłosował 356 głosami tzw. Piątkę dla zwierząt, czyli nowelizację ustawy o ochronie praw zwierząt. 75 posłów było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu. Zgodnie z nowymi zasadami m.in. zakazano hodowli zwierząt na futra – z wyjątkiem królików – czy trzymania na uwięzi.

Piątka dla zwierząt – memy internautów

Dyskusja na temat "Piątki dla zwierząt" nie uszła uwadze internautów po obu stronach barykady politycznej. Postanowili oni w żartobliwy sposób skomentować ostatnie wydarzenia.

bDgUSVFP

Autorzy memów odnosili się zarówno do polityków partii rządzącej, jak i posłów opozycji. Twórca tego obrazka postanowił zażartować z Borysa Budki – obecnego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Nie wszyscy zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości zgadzali się z decyzją o nowelizacji ustawy. Wywołała ona protesty m.in. wśród hodowców zwierząt futerkowych – nawet tych, którzy popierali partię rządzącą.

bDgUSVFV

Polscy internauci nie zapomnieli o nawiązaniu do klasycznych memów. Autor tego żartobliwego obrazka odniósł się do kultowego odcinka teleturnieju "Jeden z dziesięciu".

bDgUSVFW

Nie wszyscy zwolennicy nowelizacji przyjęli uchwałę bez uwag. Pojawiły się sugestie, że "Piątka dla zwierząt" nie rozwiązuje wszystkich problemów, z jakimi borykają się zwierzęta w Polsce.

Niektórzy Polacy pozostają sceptyczni wobec dyskusji wokół nowelizacji ustawy. Pojawiły się nawet głosy, że krytyka, jaka spadła na PiS w konsekwencji głosowania, jest na rękę przeciwnikom obecnej władzy.

bDgUSVFX

Nowelizacja ustawy o ochronie praw zwierząt nie spotkała się z aprobatą wszystkich posłów PiS. Czy spór zaostrzy się do tego stopnia, że dojdzie do rozpadu Zjednoczonej Prawicy? Tak uważa autor tego mema – najwyraźniej miłośnik serialu "Miodowe lata".

Zobacz też: Rządowa "piątka dla zwierząt". Oto najważniejsze fakty z nowej ustawy

bDgUSVGq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(48)
Easy
miesiąc temu
Więcej niż jedno zwierzę to... SEJM
Stanisław
miesiąc temu
Żenujący artykuł pani Ewelino.
Familiada
miesiąc temu
Więcej niż jedno zwierzę... - to nie było w jeden z dziesięciu tylko w familiadzie. Zdjęcie nawet zdradza podobieństwo ustawienia graczy i prowadzącego do familiady. Myślcie trochę.
bDgUSVGr
Mac
miesiąc temu
Nie widzę nic śmiesznego w tych memeach. Żenada
Heh
miesiąc temu
Każdy tylko o tych norkach i futrach a to nie tylko o to się rozchodzi w tej 5 dla zwierząt. Jak można się śmiać z tego co uchwalili tu trzeba płakać. Szkoda że ludzie nie czytają i nie szukają informacji...
Najnowsze komentarze (48)
Gość
miesiąc temu
Niech zlikwidują tylko fermy, łańcuchy dla psów i powiększą kojce. Resztę zostawić tak jak jest w obecnej ustawie i będzie dobrze, ludzie przestaną protestować.
Gosc
miesiąc temu
Chodowanie zwierzt na futra to fanaberie ludzi bogatych,ubój rytualny to fanaberia Arabów.Dlaczego na tym mają cierpieć zwierzęta a my musimy spełnić ich zachcianki
Vvv
miesiąc temu
Wystarczy chidowac nutry na mięso. Skóra jako efekt uboczny i gitarrrra.
Powiadomienie
miesiąc temu
To uwaga Polacy - należy nagminnie wysyłać powiadomienia do gminy Żoliborz, w celu weryfikacji warunków życia kota, jakim "opiekuje się w ukryciu" pewien mały osobnik.
Hunter_loco
miesiąc temu
Myślę że jako myślący gatunek. Powinniśmy okazać troszkę szacunku zwierzęciu które oddaje życie aby nas nakarmić. A cały ubój rytualny to jakaś kpina.
Ala
miesiąc temu
Ciekawe ci co głosowali co jedzą na obiadek? Szynkę i parówki? A z czego to, z soi??
echo
miesiąc temu
6 m łancucha to niech sobie na szyi powiesi i zobaczym jak długo wytrzyma i czy wiedzą ile waży , jak nie ma popytu to po co ustawa przeciwko zwierzetom na futra ? samo wygasnie i nie bedzie trzeba naszych podatków płacic za zamkniecie hodowli ,a co z bydłem miesnym przeciez to 40 % idzie na ubój rytualny i co z tym miesem przeciez tak szybko rolnik co zainwestował w obory , pasze , produkcje dostosował to miliony zł i co kto i z czego mu zapłaci za straty bo komus to przeszkadza ? ludzie zwierzęta sa po to hodowane by nas żywići ta produkcja kosztuje bo inwestowac trzeba i sa powiązane produkcje , ktos siano , trawe zboża produkuje a ktos bydłem sie zajmuje ile miejsc pracy padnie i skąd dla nich pieniądze , co z rolników dziadów chcecie zrobić a inny kraj wećmie ten rynek i nie bedzie sie martwił zwierzętami , tak wiec nie przestanie sie tak zabijać zwierząt no i te buciki ze skóry i paski i ubrania na motor i wiele innych od zwierząt detali sie robi do samochodów skóry na fotele itp itd i co to wam nie przeszkadza , a futra szybko sie łącza z natura a sztuczne wiekami sie rozkładaja i tylko pełno śmieci , tak więc ja tu ani ekologii ani ochrony zwierząt nie widze tylko uderzenie w rolników i producentów , WIDAC KOMUS ŻAL ,ZE FORSA LECI DO ROLNIKÓW A NIE DO NIEGO , MI TU SMIERDZI - PIS STRZELIŁ SOBIE SAMOBÓJA , A TA RESZTA CO GŁOSOWAŁA PRZECIWKO WYKAZAŁA SIĘ MĄDROŚCIĄ A RESZTA CWANIACTWEM I WIDAĆ ,ŻE NIE WSZYSTKO POSZŁO JAK CHCIELI STAD TAKA ZŁOSĆ
zdenek
miesiąc temu
...to są phanaberry ...
bDgUSVGj
rog47
miesiąc temu
...no i szlag trafił psa, budę i całkiem nowy łańcuch...co ja teraz z łańcuchem nowym zrobię ?..zima będzie lekka, żeby na koła zakładać...a może budę zamiast psa na łańcuch ?... wtedy nikt mi nie powie, że pies do budy na łańcuchu przyczepiony, tylko buda do psa...w tym stwierdzeniu pies stoi wyżej, niż buda, więc nikt nie zwróci uwagi na nowy łańcuch...
antośparówka
miesiąc temu
opozycja nic nie robi i nie musi zaraz zabraknie na plusy i sami sie rozjadą
Jaa
miesiąc temu
Gdzie mogę przeczytać treść tych zmian w ustawie?
Buba
miesiąc temu
Czy okrucieństwem może być to, że to tabakiera jest dla nosa - a nie nos dla tabakiery? To Ty jesteś dla Swojego Telefonu? Czy to Twój telefon jest dla Ciebie? Czy to człowiek jest dla hodowanych przez siebie zwierząt - czy zwierzęta są hodowane dla człowieka? Jeśli z nadmiaru humanitaryzmu zaczniemy zaprzeczać logice - sami staniemy się wymarłym gatunkiem!
Buba
miesiąc temu
Naprawdę zbyt długo już nie było światowej wojny i związanej z tym biedy. Ludziom się w doopach poprzewracało. A zwłaszcza tym "dobrym" ludziom, ekologom. Jedzmy więc czem prędzej jabłka, gruszki, śliwki - za rok może nie być już sadów! Wszak owocki też mają prawo być szczęśliwe! Mają prawo do tego, żeby się zawiązać z zapylonego kwiatu, urosnąć, dojrzeć, spaść z drzewa i... zgnić bezstresowo! :-D :-D :-D
Niko
miesiąc temu
Cała ta piątka dla zwierząt to fanaberia prezesa, który lubi zwierzątka a przy okazji podbierze trochę wyborców lewicy. Zawsze to było ich podwórko a teraz nie tylko w rozdawnictwie darmowej kasy ale i na polu praw zwierząt a może nawet ekologii zawalczą z lewica.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić