"Dziwaczna aktywność". Wałęsa może się wściec

23

Lech Wałęsa to postać, która nieustannie wzbudza sporo emocji. Byłemu prezydentowi znów się oberwało. Do jego poczynań odniósł się jeden z komentatorów politycznych.

"Dziwaczna aktywność". Wałęsa może się wściec
Lech Wałęsa (akpa)

W najnowszym felietonie dla "Super Expressu" Igor Zalewski pisze o pomyśle zmiany nazwy ronda Romana Dmowskiego w Warszawie. Jest na "nie". Spostrzega, że Dmowski to postać kontrowersyjna, a dla wielu odpychająca, ale...

Co z tego? Jego zasługi na rzecz odzyskania niepodległości nie ulegają wątpliwości. To raz. A dwa - niewiele jest w historii postaci absolutnie jednoznacznie pozytywnych - zauważa.

Lech Wałęsa na celowniku komentatora

Następnie odnosi się do Lecha Wałęsy, zwracając uwagę na jego poczynania.

Czy epizod współpracy z SB ma wygumkować jego przywództwo z czasów sierpniowego strajku? Czy dziwaczna aktywność w mediach społecznościowych w ostatnim czasie przekreśla jego heroiczny okres z lat 80. ubiegłego wieku? Czy to powód, żeby zmieniać nazwę portu lotniczego w Gdańsku? - pyta dziennikarz i komentator polityczny.

Później stwierdza jeszcze, że "gdybyśmy chcieli dokonać gruntownej lustracji przeszłości, okazałoby się, że musielibyśmy 'wycancelować' z kart historii prawie wszystkich jej uczestników".

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić