Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

E-lekcje w Polsce. Jak zdalne nauczanie oceniają dorośli? [BADANIE]

4
Podziel się:

Zdalne nauczanie stanowi wyzwanie zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Od czasu zamknięcia szkół polskie dzieci są zmuszone przyswajać wiedzę w czasie e-lekcji. Zapytaliśmy rodziców, czy taka metoda nauczania jest przez nich ceniona.

Czy zdalne nauczanie cieszy się uznaniem Polaków?
Czy zdalne nauczanie cieszy się uznaniem Polaków? (Getty Images)

Wciąż nie wiadomo, kiedy ostatecznie uczniowie wrócą do szkół. Najważniejsze egzaminy zostały przełożone i może dojść od sytuacji, kiedy e-lekcje będą trwały nawet do końca roku szkolnego.

E-lekcje. Czy dalne nauczanie podoba się Polakom?

Zadaliśmy Polakom pytanie "Jak oceniasz nauczanie zdalne czyli e-lekcje organizowane przez szkoły?". Ze stwierdzeniem "zdecydowanie pozytywnie" zgodziło się zaledwie 10 proc. ankietowanych. Najwięcej, bo 30 proc. oceniło zdalne nauczanie "raczej pozytywnie". 25. proc. dorosłym "trudno powiedzieć", co o nim sądzą. Dobrego zdania o e-lekcjach nie ma 35 proc. uczestników badania – 21. proc. oceniło je "raczej negatywnie", a 14 proc. "zdecydowanie negatywnie".

Odmienne zdanie o e-lekcjach mają sami rodzice. Spośród osób, które mają dzieci, prawie połowa oceniła zdalne nauczanie pozytywnie. 8 proc. udzieliło odpowiedzi "zdecydowanie pozytywnie", a 40 proc. "raczej pozytywnie". 11 proc. uczestników badania zaznaczyło "trudno powiedzieć". 26 proc., czyli ponad jedna czwarta rodziców ocenia e-lekcje "raczej negatywnie", a 15 proc. – zdecydowanie negatywnie.

Badanie przeprowadzono na panelu Ariadna. Miało miejsce w dniach 24-27 kwietnia 2020 roku przy wykorzystaniu metody CAWI na próbie 1081 dorosłych Polaków.

Zobacz także: Zobacz też: Nauczyciel Kamil Olak o rządowych wytycznych: "Sytuacja wydaje się absurdalna"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Marek
2 lata temu
Nauczanie zdalne jest złe.
Sebasien
2 lata temu
Uczniowie mają z dużo lekcji nie powinno tak być
Henrirta
2 lata temu
Zapytajcie uczniów to powiedzą prawde jak jest oni wiedzą najlepiej. Ja studiuję zdalnie przez koronowirusa informatykę, mam łatwiej bo wykładowca może zobaczyć mój ekran kodu i poprawić ale to i tak gorszą jakość nauki bo nie może go zmodyfikować i poprawić sort ale nie udostepnie mu prywatnego kompa, stacjonarnie podchodził do kompa uczelnianego klikał i poprawiał a tu może mi tylko powiedzieć co on by zmienił i ja mam to zrobić co trwa dłużej kosztem pozostałych uczniów...i oni mają to samo. Lekcje zdalne są gorszej jakości i to jest fakt. No chyba że cała klasa założy okulary vr i będzie virtualnie w klasie ale technika jeszcze do tego nie doszła. Najlepsze lekcje stacjonarne i kropka. Do tego dochodzą ludzie, chcemy mieć kontakt z ludźmi. Dzieci chcą mieć kontakt z innymi dziećmi chcą przyjaźni rozmow szkoła online to jakis chory pomysł.
Michał
2 lata temu
Czemu pytali sie dorosłych a nie ucznów? To oni się uczą przez e-lekcje i im to sprawia klopoty.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić