Ekspert WHO ostrzega przed wywiadem USA

12

Członek zespołu WHO badającego genezę pandemii koronawirusa Peter Daszak ostrzega przed wywiadem USA. Ekspert zasugerował, że Waszyngton może kierować się względami politycznymi.

Ekspert WHO ostrzega przed wywiadem USA
Peter Daszak, ekspert WHO, ostrzega przed amerykańskim wywiadem. (PAP)

Pandemia koronawirusa nie ustępuje. Eksperci natomiast badają jej genezę. Peter Daszak, członek zespołu WHO, który zajmuje się tą sprawą, zaapelował, by ze sceptycyzmem analizować dane wywiadowcze USA ws. koronawirusa.

Jednocześnie zasugerował, że Waszyngton może kierować się względami politycznymi, co podkreśla PAP. Swoje stanowisko w tej sprawie Peter Daszak zaprezentował na Twitterze.

Joe Biden musi pokazać, że jest twardy wobec Chin. Proszę, nie opierajcie się za bardzo na wywiadzie USA: stale wycofującym się za kadencji Trumpa i, szczerze mówiąc, mylącym się w wielu aspektach - napisał Brytyjczyk.

WHO deklaruje pomoc dla USA

Daszak podkreślił również, że chętnie pomoże Białemu Domowi w weryfikowaniu wszelkich ustaleń, ale jednocześnie zaznaczył, że najpierw konieczne jest zaufanie.

Peter Daszak jest brytyjskim zoologiem i specjalistą ds. chorób zakaźnych pochodzenia zwierzęcego. Stoi na czele nowojorskiej organizacji pozarządowej EcoHealth Alliance, zajmującej się m.in. badaniami mającymi pomóc uniknąć pandemii.

Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić