o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Gesty i słowa zdradziły Kaczyńskiego? Ekspertka od mowy ciała wyjaśnia

1570
Podziel się

W środę wieczorem Jarosław Kaczyński w ostrych słowach zwrócił się do opozycji. "Macie krew na rękach, dopuściliście się zbrodni" - mówił. Wystąpienie prezesa PiS wywołało burzę. O komentarz poprosiliśmy specjalistkę od mowy ciała Darię Domaradzką-Guzik.

Gesty i słowa zdradziły Kaczyńskiego? Ekspertka od mowy ciała wyjaśnia
Ostre wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie
bDYfmiQB

W środę podczas wieczornych obrad w Sejmie doszło do awantury. Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski powiedział, że Włodzimierz Czarzasty został uderzony przez policjanta przed parlamentem. Następnie posłanka KO Monika Wielichowska oznajmiła, że policja naruszyła jej nietykalność cielesną i złamała jej legitymację poselską.

Panie premierze Kaczyński, to się dzieje teraz na ulicach. (...) Co pan dzisiaj zrobił z Warszawą? Sejm jest wielką twierdzą, niech pan wyjdzie i powie, co pan robi - mówiła posłanka.

Po tych słowach na mównicę wszedł Jarosław Kaczyński.

bDYfmiQD
Najpierw to łaskawie zdejmijcie te błyskawice esesmańskie. To po pierwsze, a po drugie, wszystkie te demonstracje, które popieraliście, kosztowały życie już wielu osób. Macie krew na rękach, łamiecie artykuł 165. Powtarzam: nie powinno być was w tej izbie. Dopuściliście się zbrodni - powiedział prezes PiS.

Po tej wypowiedzi posłowie opozycji zaczęli skandować hasło "Będziesz siedział". Wówczas Kaczyński wrócił na mównicę i odpowiedział: "Jeżeli w Polsce będzie praworządność, to wielu z was będzie siedziało".

Ekspertka od mowy ciała o wystąpieniu Kaczyńskiego. "Pełne agresji, nienawistnych spojrzeń"

O komentarz do wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego poprosiliśmy Darię Domaradzką-Guzik. Specjalistka od mowy ciała podkreśla, że mimika i gestykulacja wicepremiera zdradzały, że kierowały nim bardzo silne emocje.

bDYfmiQJ
Ja bardzo często powtarzam, że ciało zawsze zdradza wysokie emocje. I faktycznie wczoraj mieliśmy taką sytuację, że mogliśmy zobaczyć bardzo, bardzo wysokie emocje - powiedziała w rozmowie z o2.pl Daria Domaradzka-Guzik.

Ekspertka zwraca uwagę, że na twarzy Kaczyńskiego widoczna była nadekspresja mimiczna. Bardzo pasowała ona do kontekstu wypowiedzi, czyli słów, które padały z ust prezesa PiS.

bDYfmiQK

Daria Domaradzka-Guzik podkreśla, że równie znaczące były gesty wicepremiera. Kaczyński kilka razy podnosił dłoń i uderzał nią w mównicę.

W momencie, kiedy rozczapierzamy palce, to jest to dodatkowy element, który pokazuje, że musi się w nas mocno "kotłować". Kiedy jest jakaś agresja, złość, czasem poddenerwowanie, ruszamy ręką szybciej, te gesty mają charakter powtarzalny - analizuje ekspertka od mowy ciała.

Specjalistka dodaje, że wzrok prezesa PiS był wyraźnie skierowany na odbiorcę, czyli na posłów opozycji.

bDYfmiQL
To było pełne agresji, nienawistnych spojrzeń i bardzo ciężkich słów wystąpienie - podsumowuje Daria Domaradzka-Guzik.
Zobacz także: Burza w Sejmie. Jarosław Kaczyński do opozycji: macie krew na rękach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYfmiRe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1570)
Anna
5 miesięcy temu
Pani ekspertko, gdyby panią ciągle obrażano i oskarżano o WSZYSTKO to też by pani niewytrzymała i wybuchła agresją.To co robi i mówi opozycja to nie agresja? nie jest pani obiektywna.
Wojciech
5 miesięcy temu
Jak teraz czują się Ci którzy głosowali na PIS czy o to chodziło?
Abcd
6 miesięcy temu
"Jeśli w Polsce będzie praworządność,to będą siedzieć".Już długo w tym kraju cała władza należy do PIS.W takim razie sam przyznał,że pod jego dowództwem i PISu w Polsce nie ma praworządności.
bDYfmiRf
Hmm...
6 miesięcy temu
Zabił brata i 90 innych osób, to się boi... wyrzuty sumienia nie mają litości ...
Bgfrr
6 miesięcy temu
Zupełnie nie wyciągnął wniosków z rozwoju wypadków.
Jina
6 miesięcy temu
Brawo panie prezesie jesteśmy z panem czekamy na to kiedy pan ostro weźmie się za opozycje niech Bóg ma pana w swojej opiece
Ja to ja
6 miesięcy temu
A co na to kot?
historia boli
6 miesięcy temu
czyli tak na dobrą sprawę to nic odkrywczego nie powiedziała, a prawda z zachowania JK jest taka: chłop cierpi na poważne zaburzenia lękowe, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, zaburzenia psychotyczne i zaburzenia afektywne. Niestety z racji pełnionej funkcji nikt nie potrafi skłonić go do leczenia - podobnie jak to było z A.Hitlerem (tak na marginesie też przywódcy partii NARODOWO-SOCJALNEJ tak jak dziś PiS).
izabela
6 miesięcy temu
Pan Kaczyński doprowadził do przerażającej sytuacji w naszym kraju. Sam niszczy swoje wcześniejsze dzieła. Szkoda... Mogło tego nie być.
jan
6 miesięcy temu
czy Adolf H żyje?
333
6 miesięcy temu
Ludzie po nich przyjdą jak w rewolucji francuskiej kwestia czasu.
tmm
6 miesięcy temu
Opozycja dzisiaj opiera sie na ekspertkach od "mowy ciala" a nie na faktach.Cos nieprawdopodobnego co oni wyprawiaja.
Jaś
6 miesięcy temu
Ta sama zdarta płyta "Macie krew na rękach" A może to już demencja albo wyrzuty sumienia?
bDYfmiQX
Kokos
6 miesięcy temu
Może ta "ekspertka" powie coś o Budce? Toż to chodząca łagodność i miłość bliźniego!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić