GGG| 
aktualizacja 

Jarosław Kaczyński o budżecie UE. Padła jasna deklaracja

14

Nadal toczy się dyskusja w sprawie budżetu unijnego. Głos w sprawie zabrał dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. O to, czy polscy politycy powinni zawetować budżet, zapytano Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński o budżecie UE. Padła jasna deklaracja
Jarosław Kaczyński (PAP, Rafał Guz)

Trwa dyskusja w sprawie unijnego budżetu. W środę głos w tej sprawie zabrał Mateusz Morawiecki. Padła konkretna zapowiedź. Premier chce w czwartek zaproponować uchwałę, w której będą ujęte wszystkie aspekty ws. budżetu UE. Zarówno od strony prawnej, legislacyjnej, jak i regulacyjnej.

Unia Europejska trwa, ponieważ jest organizacją państw, które są w stanie zawrzeć kompromis. Gdyby tego bezpiecznika w postaci weta nie było, Unii groziłby po prostu rozpad - powiedział premier.

Wiadomo już, co na temat tej sprawy myśli Jarosław Kaczyński. Polityk został zapytany przez dziennikarzy, czy Polska powinna zastosować weto. Odpowiedź prezesa nie pozostawiła żadnych wątpliwości.

Jeżeli będą takie warunki, to jest zupełnie oczywiste, bo to byłaby utrata suwerenności naszego kraju - odpowiedział dziennikarzom Jarosław Kaczyński.

Unia Europejska chce wprowadzić mechanizm, który nie spodobał się polskiemu rządowi. Miałby polegać na uzależnieniu wypłat funduszy europejskich od praworządności. Podczas poniedziałkowego posiedzenia rozporządzeniu sprzeciwiły się Polska i Węgry. Sprawa szczególnie oburzyła Zbigniewa Ziobrę, który wystosował nawet list do Morawieckiego, w którym apeluje o weto.

Zobacz także: Roman Giertych może ujawnić kolejne nagrania. "Wszystko w stosownym czasie"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić