Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Wielka awantura w Sejmie! "Ludzie wkurzeni po was przyjdą"

21
Podziel się:

Obrady Sejmu jeszcze się nie zakończyły, jednak wśród zgromadzonych doszło już do kilku kłótni. Przedmiotem sporu była m.in. publikacja ustawy covidowej, a raczej – jej brak. Posłowie nie mogli się zgodzić również w kwestii wsparcia dla przedsiębiorców.

Wielka awantura w Sejmie! "Ludzie wkurzeni po was przyjdą"
Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej (PAP, PAP, Rafał Guz)

Poseł Robert Kropiwnicki z PO wyraził niezadowolenie z faktu, że Polacy wciąż nie znają treści ustawy covidowej. Kropiwnicki zwrócił uwagę, że została ona uchwalona 28 października, a podpisana – 3 listopada, więc było dość czasu na jej publikację.

Ludzie wkurzeni po was przyjdą. Drutów z całej Europy wam nie wystarczy. (...) Publikujcie i uciekajcie – apelował do posłów partii rządzącej Robert Kropiwnicki.

Kłótnia w Sejmie. Posłowie podzieleni w kwestii pomocy rządu

Zarzuty Roberta Kropiwnickiego odpierał Łukasz Schreiber. Minister PiS wskazał, że powodem braku publikacji są przepisy, które zostały wprowadzone w okresie rządów PO. Zapewnił, że prezentacja ustawy nastąpi w wyznaczonym terminie, jednak jego słowa nie uspokoiły posłów opozycji, dających głośny wyraz swojej dezaprobacie.

Zobacz także: Zobacz też: Sklepy meblowe otwarte szybciej, a inne nie? Wiceminister tłumaczy

Elżbieta Witek kilkakrotnie podjęła próbę zapanowania nad zamieszaniem w Sejmie. Kiedy posłanka zapowiedziała, że w jutrzejszym dniu głos zabierze premier Mateusz Morawiecki, oświadczenie postanowił wygłosić Borys Budka. Lider PO uznał postępowanie członków PiS za "robienie cyrku".

Nie ma takiego trybu, że premier przychodzi do Sejmu i wygłasza oświadczenia. Albo traktuje pani tę izbę poważnie i umieści udzielenie informacji przez premiera w porządku obrad, albo realizujemy porządek, który jutro o godz. 9 przewiduje sprawozdanie jednej z komisji. Nie róbcie po raz kolejny cyrku z Sejmu – oświadczył Borys Budka.

Posłowie opozycji odnieśli się negatywnie również do planów rządu w związku z przeciwdziałaniem pandemii COVID-19. Poseł Michał Krawczyk skrytykował – jak dowodził – zbyt późne informowanie przedsiębiorców o wprowadzaniu ograniczeń, w wyniku czego ci odnoszą znaczne straty finansowe. Uważał, że w takich okolicznościach oferowanie przez rząd wsparcia to "pseudopomoc".

Kpiną jest to, że zamykacie restauracje z dnia na dzień (...) kiedy przedsiębiorcy zrobili już zakupy, które potem trafią na śmietnik – stwierdził Michał Krawczyk.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
Masha
2 lata temu
dobre wieści
Nataliya
2 lata temu
dobre wieści
Katarzyna
2 lata temu
dobre wieści
Wrrr
2 lata temu
Najchętniej to wykurzymy was wszystkich.
!!!!
2 lata temu
ALE JAJA !
Rew
2 lata temu
Wstyd za takiego Budkę w sejmie. Budka to nie ten poziom....
jamci
2 lata temu
a oni tylko gadu gadu i nic z tego nie wynika a kasa za posłowanie i ministrowanie leci
POLAND
2 lata temu
***** PO KO lesbi,,, pedal,,,,,, lgbt ,,,, lewackie menty ,,,, itd slyszysz kropiwnicki ha ha ha ha ha ha do moskwy
mandat
2 lata temu
tragedia kiedy to się skonczy naród nic nie wie co sie dzieje jedneym słowem burdel, tylko strasza mandatami a ustawy nie ma
noxion
2 lata temu
a po cholere ma przyjść premier i wyglosić ''orędzie''do posłów jak to same kłamstwa będą i zwalanie głupot na PO.
wyborca
2 lata temu
panie Budka juz mam dosc panskiej pretensji juz zescie rzadzili i co wyszlo,piniedzy nima i nie bedzie to wasze przeslanie a Polska to tylko panstwo teoretyczne
''0''
2 lata temu
Ale już teraz Giertych triumfuje. Zwłaszcza, że poznański Sąd Okręgowy w składzie aż trzech sędziów zawodowych w całości podtrzymał argumentację sądu niższej instancji, który ponad miesiąc temu nie zgodził się na areszt dla któregokolwiek z podejrzanych w tej sprawie. Według sądu śledczy nawet nie byli w stanie udowodnić, że prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa w ogóle istnieje. Ta decyzja jest prawomocna i funkcjonuje w obiegu prawnym.
lllllllllll
2 lata temu
komu ten kit
zenek
2 lata temu
Panie Butka, wstyd że mamy takiego demagoga w sejmie jak Pan nic Pan nie potrafi tylko ubliżać to świadczy o złych zamiarach Pana i waszej koalicji.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić