o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Eksplozja w Nogińsku. Wybuch wyrwał dziurę w bloku

Podziel się

W bloku mieszkalnym w Nogińsku doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Wybuch gazu wyrwał w budynku wielką dziurę. Niestety dwie osoby zginęły, a co najmniej pięć poniosło obrażenia.

Eksplozja w Nogińsku. Wybuch wyrwał dziurę w bloku
W bloku mieszkalnym doszło do wielkiego wybuchu (PAP, EPA)
bELiyxRx

Do zdarzenia doszło w Nogińsku położonym 50 km na wschód od Moskwy. W jednym z bloków mieszkalnych wybuchł gaz na poziomie niższych kondygnacji. Eksplozja była na tyle silna, że rozerwała ściany i stworzyła w budynku wielką dziurę. Elementy zniszczonej elewacji zostały rozrzucone na terenie całego osiedla, przez co ucierpiały zaparkowane nieopodal samochody.

bELiyxRz

Na miejsce zdarzenia przybyło wiele jednostek służb ratunkowych. Ponad 170 osób zostało niezwłocznie ewakuowanych na zewnątrz. Jak dotąd wiadomo, że w wyniku eksplozji zginęły dwie osoby, a co najmniej pięć odniosło obrażenia. Według agencji Interfax ofiary to kobieta i mężczyzna. Niestety wśród poszkodowanych jest również dwoje dzieci, które przewieziono do szpitala.

Eksplozja spowodowała ogromne zniszczenia. Osiem mieszkań zostało całkowicie zniszczonych i zawaliły się dwa piętra. Budynek będzie zapewne nadawać się do rozbiórki. Wybuch został zarejestrowany przez kamery monitoringu, a nagranie opublikowano w mediach społecznościowych.

bELiyxRF

Nie są jeszcze znane dokładne przyczyny wybuchu. Nie wiadomo, czy doszło do niego w wyniku rozszczelnienia instalacji gazowej, czy poprzez nieuwagę któregoś z lokatorów budynku. Sprawa zostanie zbadana przez odpowiednie organy.

bELiyxRG
Zobacz także: Kamil Bortniczuk ministrem sportu? Komentarz z opozycji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELiyxSa
Źródło:
PAP
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić