"Ludzie wyjdą na ulice jak w 1980 roku". Nagranie ma 150 tys. wyświetleń

1274

Początek roku nie jest najłaskawszy dla partii rządzącej. Do szalejącej inflacji dołączyły problemy z Polskim Ładem. Dla wielu Polaków największym wyzwaniem pozostaje podwyżka cen prądu i gazu. Uczestnik sondy ulicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim wieszczy, że dla rządzących skończy się to strajkami jak w 1980 r.

"Ludzie wyjdą na ulice jak w 1980 roku". Nagranie ma 150 tys. wyświetleń
Nie wieszczy rządzącym świetlanej przyszłości. Nagranie ma 150 tys. wyświetleń (Facebook, "Yanek" Janusz Kurek)

Rosnące ceny żywności, gazu, prądu i teraz jeszcze Polski Ład. Nie wspominając już o czwartej fali pandemii, która płynnie przeszła w piątą. 2022 nie zaczął się szczęśliwie dla rządu Prawa i Sprawiedliwości. Polacy coraz głębiej sięgają do kieszeni i przynajmniej częściowo za ten stan rzeczy obwiniają rządzących.

Dowodem na to może być sonda uliczna z Ostrowca Świętokrzyskiego. Z emerytem spotkanym na ulicy rozmawiał "Yanek" Janusz Kurek. Jego rozmówca nie krył, kogo wini za rosnące ceny gazu i prądu.

To przechodzi ludzkie pojęcie. Żeby płacić jak niektórzy, co im poprzychodziły rachunki, 900 procent!? To jest wstyd i hańba - grzmiał emeryt.

Emeryt wściekły na PiS. "Ludzie wyjdą na ulice jak w 1980 roku"

Na pytanie prowadzącego o reakcję obywateli na rosnące ceny, mężczyzna odpowiedział, że Polacy prawdopodobnie wyjdą na ulice, kiedy przestanie im starczać pieniędzy na opłacenie rachunków. Emeryt przewiduje strajki porównywalne do tych z 1980 roku, które w ostateczności doprowadziły do upadku PRL.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oni sobie [pensje] podnoszą po kilka tysięcy, a tu dadzą po 50 zł i wielką łaskę robią? - denerwował się uczestnik sondy.

Emeryt jednak nie widzi nadziei w obecnej opozycji. Podkreślił, że Platforma Obywatelska nie rządziła Polską lepiej od PiS-u, a w polityce przydaliby się młodzi ludzie, którzy odczuli na własnej skórze problemy, z którymi boryka się większość Polaków. - A nie takie dziadostwo jak w tej chwili jest - podsumował poirytowany.

Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić