Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|
aktualizacja

Dramatyczna sonda uliczna. Reakcja zaczepionej kobiety zasmuca

272
Podziel się:

W Polsce szaleje inflacja. Drożyzna w sklepach, wyższe czynsze, podwyżki cen gazu i prądu, a do tego Polski Ład, przez który pensje wielu pozostawiają wiele do życzenia. Niektórzy Polacy ledwo wiążą koniec z końcem. W czasie sondy ulicznej kobieta opowiedziała, jak żyje i rozpłakała się na ulicy.

Dramatyczna sonda uliczna. Reakcja zaczepionej kobiety zasmuca
Emerytka nie ma za co żyć (TikTok, Goniec.pl)

Polska emerytka zabrała głos przed kamerą. Opowiedziała, jak żyje jej się w Polsce i wyznała, ile kosztuje ją miesięczne utrzymanie. Reporter serwisu Goniec.pl zapytał też o opinie na temat Kaczyńskiego i dodatkowe emerytury dla seniorów.

Kobieta wyznała, że mieszka w blokach na warszawskiej Woli. Jej mieszkanie ma 23 metry kwadratowe, którego miesięczne utrzymanie znacząco przerasta jej budżet: - Ja płacę, proszę pana, 1100 zł, a to sobie wywóz śmieci liczą, wszystkie "pierdoły", za przeproszeniem, a co ja mam zrobić mając 1100 zł emerytury? Z czego żyć? Ja nie mam nawet na chleb - mówi reporterowi.

Emerytka zaczęła wyliczać, co wchodzi w jej miesięczne koszta utrzymania. Zwróciła uwagę m.in, na czynsz, prąd, gaz, telefon:

Czynsz muszę dać, bo mnie wyrzucą na ulicę, prawda? A gdzie światło, gdzie telefon, gdzie gaz? Ja nie mam nawet 10 gr miesięcznie na życie, to jest przykre, proszę pana, żebyśmy w Polsce tak biedowali - zauważa kobieta.

Dziennikarz zapytał o "trzynastkę" i "czternastkę" od rządu. Emerytka przyznała, że w obliczu wysokich opłat ten dodatek nie jest dla niej ratunkiem. Gdy padło pytanie: "Co by Pani powiedziała Jarosławowi Kaczyńskiemu", seniorka odpowiedziała:

Oni tylko myślą o sobie. Wszyscy... Starych ludzi to się już na śmietnik wyrzuca. Jak ja już 80 lat mam, proszę pana, 1942 rok jestem. Ja tu, w Warszawie urodzona, teraz tak bieduję. To jest przykre, żebym ja tak marzła i tak biedowała i w dodatku głodowała.

Na koniec rozmowy poruszona emerytka wyznała, że osobiście wolałaby komunę: - Ja proszę pana nie martwiłam się o chleb, o mieszkanie, o nic. Ja wszystko miałam, a teraz naprawdę jest przykre...

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(272)
1984
4 miesiące temu
Dla kogo pracujesz?
Axel
5 miesięcy temu
Niech ta emerytka z pretensjami uda się do grupy społecznej którą ona sama reprezentuje czyli do emerytów, którzy do tej pory chwalą obecny rząd i tak ochoczo na nich głosują .
Wdpólnota
5 miesięcy temu
Czynsz 1100 coś tu śmierdzi
Emerytka
5 miesięcy temu
Co za bzdury tu niektórzy wypisuja. Najniższa emerytura w Polsce 940. Taka ma moja siostra. Pracowała w szwalni... Ja mam 1170 gdyby nie męża emerytura nie jestem w stanie utrzymać mieszkania nie mówiąc o lekach. Naprawdę ciężko się żyje emerytom w Polsce. To tylko p. KACZYŃSKI MOZE MIEĆ 7 TYS EMERYTURY. SZKODA GADAĆ!!!! Mamy te same żołądki tylko inne emerytury. 40 lat pracowałam tym 4 dzieci urodziłam i wychowalismy. Gdyby nam dzieci nie pomagały naprawdę byłoby ciężko. Napewno na PiS nie będziemy głosować.
EMU
5 miesięcy temu
Trzeba to sprawdzić, czy Pani korzysta z dostępnych form pomocy z MOPS, np. dodatku mieszkaniowego, opałowego, wynosi on nawet do 70% czynszu, trudno mi uwierzyć, że czynsz 23 m2 kawalerki plus MEDIA to 1100 PLN, my płacimy za 6 osób ok. 900 PLN, mieszkanie ponad 2 razy większe, woda, prąd, gaz. Aczkolwiek emerytura 1100 zł jest bardzo niska i w przypadku koniecznych wydatków na leki, NIEWYSTARCZAJĄCA.
1234567890
5 miesięcy temu
To nie jest wina Kaczyńskiego i PIS-u to winna jest komuna takie były zarobki i takie są emerytury ,a może ta Pani w ogóle nie pracowała miała wszystko za komuny nic nie musiała.To jest przykre ale prawdziwe.Trzeba zgłosić się do Opieki Społecznej po pomoc.
Zniesmaczony
5 miesięcy temu
Trzeba było myśleć przy wyborach...
i h
5 miesięcy temu
Ronaldo masz rację - widać ,wystarczy poczytać co piszą poniżej, PpiSSSSS już naszą kasę rozdaje na swoją kampanię - TV PIS - inflacji i drożynie winna Unia - a oni ponad 7 lat tylko kasę doją dla siebie i myślą jak najdłużej przy korycie być. Polska to dla nas ojczyzna, dla nich źródło utrzymania
Roland
5 miesięcy temu
Oto jest propaganda. Walkę o wyborcę czas zaczynać. Co na to wasal.
Emm
5 miesięcy temu
Mieszkam na Targówku, 50 m2, nowe 5-letnie mieszkanie i płace 560zl czynszu, więc to zależy od lokalizacji.
gosc
5 miesięcy temu
totalna BZDURA najnizsza emerytura obecnie za tego rządu wynosi ponad 1300 zl.do tego mozna otrzymac dodatek do pradu,gazu, z MOPSu .Za poprzednikow rządzących miala moze 700 zl.
Lolo
5 miesięcy temu
Co za bzdura. Z pomocy społecznej można więcej dostać. A minimalna emerytura w 2022 to 1312.05 więc wiarygodność tej łzawej opowiastki - zerowa.
kimi
5 miesięcy temu
Ma szczęście. Bo za (po) to by jej kamienice ktoś kupił za jej emeryturę. A ta bidulka miała by tylko kredyt do spłacenia.
Rav
5 miesięcy temu
1100 emerytury?? Jest taka?? Chyba w życiu nie przepracowała godziny. Jakaś ustawka tefauenu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić