Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|

Olga Bołądź nie jest już katoliczką. Podaje konkretne powody

282
Podziel się:

Olga Bołądź wypisała się z Kościoła. Aktorka wyznała w najnowszym wywiadzie, że nie jest już katoliczką. "Mądrzy księża to niewielki promil" - przyznała.

Olga Bołądź nie jest już katoliczką. Podaje konkretne powody
Olga Bołądź odeszła od Kościoła katolickiego (AKPA, AKPA)

Olga Bołądź odeszła od Kościoła katolickiego. Aktorka zdradziła, że była katoliczką przez wiele lat. Zdecydowała jednak, że odchodzi z Kościoła podając konkretne powody. Jednym z nich jest jej podejście do wiary:

Nie jestem już katoliczką, choć byłam nią przez wiele lat. Szanuję wspaniałych ludzi, których poznałam w Kościele, ale wiara jest dla mnie czymś więcej niż religią, między innymi stąd moja decyzja - wyznała w wywiadzie dla "Zwierciadła".

Kolejnym z powodów, przez które gwiazda wypisała się instytucji, były "błędy religii", które mogłyby wywoływać "zakłócenia na jej osobistej linii z Bogiem". Księży określiła mianem "niewłaściwych pośredników", którzy rzadko są w stanie odpowiadać na trudne pytania wiernych.

Olga Bołądź przyznała, że "mądrych księży w Kościele jest zaledwie niewielki promil". Swojej wiary nie chce opierać na "klepaniu formułek". Aktorce nie pasują także pewnie normy i ograniczenia, których należy się trzymać, by wypełniać to, czego oczekuje Kościół.

Bóg jest dla mnie wolnością, ja go tak czuję, tak go odbieram. Więź z nim jest czymś bardzo intymnym. Łatwo go zniszczyć, kiedy spotykasz ludzi nazywających się, mianujących się twoimi przewodnikami - przyznaje Bołądź.

To, co dla Bołądź najważniejsze, to swoboda:

Cenię sobie to, że mogę chodzić na bardzo różne nabożeństwa, poznawać ludzi różnie wierzących. Ciągnie mnie do nich. To chyba nasze życie jest dowodem na to, czy mamy w sobie Boga. Nic poza tym - dodaje.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(282)
bibliamowi
9 miesięcy temu
Jezus i Jego Apostołowie, nie głosili wierzcie sobie w Zeusa, Światowida, Izydę czy Maryję bylebyście byli dobrymi ludźmi. Jezus głosił "Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie". Był zarozumiały? Czy był Bogiem wcielonym w człowieczeństwo. Udowodnił to czynami i miłością, że opuścił chwałę niebios by zapłacić za grzechy ludzi. Kościół w osobie urzędu Papieża odwracał krok po kroku narody od Jezusa ku emocjom bałwochwalstwa ignorując przykazanie "Nie czyń podobizny aby się kłaniać" - Księga Wyjścia 20,4.5. Usunięciem tego przykazania z dekalogu wyprowadził podległe sobie narody z Unii Bożej. Zawarł pakt z diabłem w zamian za doczesną władzę nad narodami i przepych pałaców. Przez brak drugiego przykazania w dekalogu narody nie wiedzą że adorując obrazy i figury czynią przestępstwo prawa Bożego i tracą Jego ochronę. Stają się łatwym łupem demonów nękających narody tyranią, wojną. Historia Polski, Ukrainy, Rosji (jest wciąż pod władzą oszukujących i wyzyskujących Rosjan tyranów) gdzie przestępstwo bałwochwalstwa jest lansowane jako pobożność dowodzi braku ochrony Bożej z powodu sprzeciwiania się Jego prawu. "Nie będziecie sobie czynili bałwanów ani stawiali sobie podobizny rzeźbionej, ani kamiennych pomników, by im się kłaniać; gdyż Ja, Pan, jestem Bogiem waszym...Jeżeli będziecie postępować według moich ustaw i przestrzegać moich przykazań i je wykonywać... Udzielę pokoju temu krajowi, będziecie spoczywać, a nikt was nie wystraszy i miecz nie będzie przechodził przez wasz kraj". "A jeżeli będziecie postępować wobec mnie opornie i nie będziecie chcieli mnie słuchać, pomnożę siedmiokrotnie ciosy na was za wasze grzechy" - Kapłańska 26,21.
Lis
10 miesięcy temu
Czyli jej odpowiada religia na zasadzie samodzielnego określania zasad. I niech tak każdy sobie określi sobie swoje zasady, to okaże się że mamy w Polsce 10 mln religii, bo każdy wierzy po swojemu. Wierzta jak chceta i róbta co chceta, czyli totalny chaos i anarchia.
Poncjusz
10 miesięcy temu
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień.
ANNA.
10 miesięcy temu
Czemu skasowaliście mój wpis
Ocena
10 miesięcy temu
Tadzik z Torunia to dopiero antykatolik!
sękacz
10 miesięcy temu
Kościół katolicki tak się ma do Kościoła Chrystusowego jak izba wytrzeźwień do Izby Lordów. Mnie interesuje wyłącznie wspólnota którą ustanowił Zbawiciel.
Martyna
10 miesięcy temu
A co nas to obchodzi każdy niech sobie wierzy w co chce
Przejrzalem n...
10 miesięcy temu
Ja też olalem ta sekte.
LLLLLL
10 miesięcy temu
Ma rację, utrzymywanie tych czarnych oszustów jest największym grzechem.
Edek
10 miesięcy temu
By, by, i nie wracaj
Adam
10 miesięcy temu
Co za głupoty. Nie jest już? A to sobie tak zmienisz wiarę? To jak z miłością, albo kochasz albo nie, a zmiana to jakby nie wierzyć. Ja jestem katolikiem w mieście z seminarium i znajomymi ministrantami. Nie znam jednego przypadku pedofila w kościele a każdy nowy ksiądz jaki kończy seminaruim to fajny człowiek. Jeden podobno takie są plotki, że lubił dzieci, ale już nie żyje i żadnych dowodów świadków a tylko pogłoski. No to faktycznie jak na małe miasto, seminarium gdzie nowi księża wychodzą i biskup w mieście a jeden podobno tylko. A Ta pani pewnie do kościoła od święta chodziła, ale zna wielu? Tak jak w necie ludzie którzy nie są katolikami a mówią o pedofili, bo o wiedzą. Niedługo zaczną mówić o następnym wrogu bo kościół to wróg lewactwa i pedofili prawdziwej tej co chcą w szkołach uczyć dzieci. Olga Bołądz nigdy pewnie nie była katoliczką wierzącą a bardziej dla rozrywki do kościoła chodziła.
ewa
10 miesięcy temu
co za bełkot...
Ania
10 miesięcy temu
Nie pozwalają samemu myśleć. Decydować o sobie.
Ania
10 miesięcy temu
Nie pozwalają samemu myśleć.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić