"Epidemia się zmienia". WHO konkretnie wskazuje, kto rozsiewa koronawirusa

154

Pandemia koronawirusa rozwija się w coraz większym stopniu za sprawą młodych ludzi, którzy są często nieświadomi swojej infekcji - takie oświadczenie wydał we wtorek szef Światowej Organizacji Zdrowia, w regionie Zachodniego Pacyfiku Takeshi Kasai.

"Epidemia się zmienia". WHO konkretnie wskazuje, kto rozsiewa koronawirusa
WHO: Ludzie mający po 20, 30, 40 lat w coraz większym stopniu napędzają rozprzestrzenianie się wirusa (ONS.pl)
Epidemia się zmienia. Ludzie mający po 20, 30, 40 lat w coraz większym stopniu napędzają rozprzestrzenianie się wirusa. Wielu z nich nie wie, że są zakażeni. Choć osoby w tym wieku są mniej narażone na zagrożenia związane z Covid-19, efektem jest zwiększone ryzyko przekazania infekcji bardziej podatnym osobom - powiedział Takeshi Kasai podczas wirtualnej konferencji prasowej.

Według regionalnego dyrektora WHO, zwiększająca się liczba zakażeń, również w krajach takich jak Wietnam, którym wcześniej udało się wyeliminować transmisję wirusa, jest sygnałem, że wkroczyliśmy w nową fazę pandemii w regionie Azji i Pacyfiku.

Rosyjska szczepionka na koronawirusa. Apel WHO

Komentując sprawę wydania przez władze Rosji zgody na stosowanie szczepionki Sputnik V bez przeprowadzenia całej serii badań klinicznych, eksperci WHO apelują do firm farmaceutycznych, by dopilnowały wykonania wszystkich badań i przeszły wszystkie potrzebne etapy w procesie opracowywania szczepionki.

Jak zapewnia przedstawicielka WHO ds. technicznych i leków- Socorro Escalante, WHO współpracuje z Rosją i liczy na szybkie przesłanie dowodów na skuteczność nowej szczepionki.

Zobacz także: Susza wciąż jest zagrożeniem. Eksperci zalecają retencjonowanie wody
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić