Wakacje we Włoszech. Olbrzymie kary po zaostrzeniu przepisów. Winny koronawirus

5

Włoski rząd zaostrza przepisy dotyczące noszenia maseczek. Aż 400 euro wynosi teraz kara za jej brak. Ponadto wymóg noszenia maseczek obowiązuje od godziny 18:00 do 6:00 rano we wszystkich miejscach na otwartej przestrzeni, w których nie jest możliwe zachowanie dystansu społecznego.

Wakacje we Włoszech. Olbrzymie kary po zaostrzeniu przepisów. Winny koronawirus
400 euro wynosi kara we Włoszech za brak maseczek (ONS.pl)

W związku z notowanym ostatnio wzrostem przypadków zakażeń i częstym zjawiskiem tworzenia się zgromadzeń, zwłaszcza podczas nocnego życia młodzieży, włoski rząd wprowadził nowe przepisy. Aż 400 euro wynosi teraz kara we Włoszech za brak maseczki.

Rada Ministrów podjęła również decyzję o zamknięciu dyskotek i sal tanecznych w całym kraju oraz nakaz noszenia maseczek od godziny 18.00 do 6.00 rano we wszystkich miejscach na otwartej przestrzeni. Nowe rozporządzenie dotyczy nie tylko miejsc nocnego życia towarzyskiego w rejonie barów, ale wszelkich przestrzeni publicznych takich, jak place, ulice, nadmorskie promenady.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w okólniku rozesłanym do lokalnych władz zaleciło skrupulatne kontrole przestrzegania przepisów. Patrole policyjne będą sprawdzać, czy ludzie w zatłoczonych miejscach na powietrzu noszą maseczki i czy zamknięte zostały wszystkie dyskoteki.

Zobacz także: Maseczki w sklepach. Szumowski stawia sprawę jasno
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić