Robert Czykiel| 

Koronawirus w przedszkolu w Piasecznie. Placówka działa nadal

12

Jedno z przedszkoli w Piasecznie ograniczyło funkcjonowanie, a pracownicy i podopieczni zostali wysłani na kwarantannę. Powód? Wykrycie koronawirusa u jednego dziecka, które uczęszczało na wakacyjne zajęcia.

Koronawirus w przedszkolu w Piasecznie. Placówka działa nadal
(Pixabay)

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny. W tej chwili nauczanie ma się odbywać w tradycyjny sposób. To z kolei rodzi obawy rodziców, którzy boją się epidemii koronawirusa. Wiadomo, że nikt nie zapewni 100-procentowego bezpieczeństwa.

Koronawirus w Polsce. Zakażone dziecko w przedszkolu

Przekonali się o tym pracownicy przedszkola numer 11 przy ul. Nefrytowej w Piasecznie. Władze miasta poinformowały, że koronawirusa wykryto u jednego z podopiecznych placówki. Przedszkole w ostatnich tygodniach prowadziło zajęcia wakacyjne.

Sanepid szybko podjął decyzję o wysłaniu na kwarantannę wszystkich pracowników i dzieci, którzy mieli kontakt z zakażoną osobą. We wtorek wszyscy przejdą testy na obecność koronawirusa.

Zobacz także: Rodzice boją się posłać dzieci do szkoły. "Nie ma co stwarzać psychozy"

Przedszkole zostało zdezynfekowane i wznowiło działalność. W tej chwili korzystają z niego tylko osoby, które nie miały kontaktu z zakażonym dzieckiem.

Takie sytuacje będą się zdarzać częściej wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Dlatego mają wejść w życie przepisy, dzięki którym dyrektorzy będą mogli szybko wysłać na kwarantannę całą klasę lub zamknąć szkołę. Wtedy uczniowie mają przejść na edukację zdalną.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić