Ewakuowali dziesiątki tysięcy ludzi. Czekają na cyklon Biparjoy

0

Mieszkańcy Indii i Pakistanu żyją w napięciu. Powód? Do tych państw zbliża się cyklon Biparjoy, który już zdążył doprowadzić do gwałtownego pogorszenia się pogody i w konsekwencji – śmierci kilku osób, w tym nieletnich. Według meteorologów będzie tylko gorzej.

Ewakuowali dziesiątki tysięcy ludzi. Czekają na cyklon Biparjoy
Mimo że cyklon jeszcze nie dotarł do lądu, już doprowadził do śmierci, w tym dzieci (Europe's MeteoSat9 satellite)

Na niszczycielskie działanie cyklonu najbardziej narażeni są mieszkańcy południowej części Pakistanu i zachodnich Indii. W pierwszym z państw doszło już do ewakuacji 80 tys. osób, w drugim – bezpiecznych schronień szukają "tysiące". We wtorek indyjscy meteorolodzy poinformowali, że cyklon uderzy w wybrzeże Pakistanu i Indii w czwartek wieczorem.

Cyklon Biparjoy. Jeszcze jest w drodze, a są pierwsze ofiary śmiertelne

Zgodnie z przewidywaniami meteorologów Biparjoy będzie najsilniejszym cyklonem, jaki uderzy w wymienione wyżej regiony od 2021 roku - informuje agencja Reutera. Dla mieszkańców Pakistanu jest to tym tragiczniejsza wiadomość, że kraj wciąż podnosi się po innej klęsce żywiołowej – powodziach, w wyniku których w ubiegłym roku zginęło 1739 osób.

Mimo że cyklon jeszcze nawet nie dotarł do Indii i Pakistanu, doprowadził do tak znaczącego pogorszenia się pogody, że odnotowano pierwsze ofiary śmiertelne. W poniedziałek 12 czerwca na indyjskim zachodnim wybrzeżu doszło do śmierci czterech chłopców. Dzieci nie mogły wydostać się z wody z powodu trwającej burzy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: MZobacz też: Zbiornik Chiklihole w Indiach. Niesamowite nagranie z drona

Śmierć poniosło również troje dorosłych mieszkańców Indii, mieszkających w okręgach Kaććh i Radźkot. Według Fox News jedna z kobiet zginęła, a jej mąż został ranny, kiedy na motocykl, którym podróżowali, spadła złamana pod naporem silnego wiatru gałąź.

Z przybrzeżnych dystryktów (...) ewakuowaliśmy 20 580 osób i przenieśliśmy ich do obozów pomocy humanitarnej, gdzie otrzymują żywność, wodę pitną i inne niezbędne rzeczy – podał pan Patel, dyrektor pomocy humanitarnej w rządzie stanu Gudżarat w rozmowie z Fox News.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić