Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

"Fajny Ksiądz" usunął post z duchownym organizującym orgię z męską prostytutką

109

Twórcy profilu "Fajny Ksiądz" usunęli już post informujący o działalności ks. Tomasza Z., który zorganizował orgię na plebanii parafii NMP w Dąbrowie Górniczej. Współczują też parafianom. Ci są w szoku i podkreślają, że ksiądz zawsze był dla nich "wspaniałym człowiekiem".

"Fajny Ksiądz" usunął post z duchownym organizującym orgię z męską prostytutką
"Fajny Ksiądz" usunął post z duchownym organizującym orgię z męską prostytutką (Facebook, Wikipedia, Facebook, Wikipedia)

Przypomnijmy, że "Gazeta Wyborcza" dotarła do informacji o orgii, którą ks. Tomasz Z. i jego towarzysze zorganizowali w parafii NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.

Księża na imprezę seksualną zaprosili męską prostytutkę. Podczas "zabawy" nadużywali środków na potencję, a orgia skończyła się interwencją służb ratowniczych i policji.

Sprawa ta zszokowała całą Polskę. Pisały o niej też światowe media (m.in. angielski "Daily Mail").

"Fajny Ksiądz": współczujemy osobom, które ufały kapłanowi

Osoby prowadzące profil "Fajny Ksiądz", pokazujący ciekawe i pozytywne aktywności duchownych kilka lat temu zaprezentowały też działalność ks. Tomasza Z.

Ksiądz Tomasz często udzielał się kulturalnie, był fanem sztuki i podróży. Niestety, organizacją orgii przekreślił swoje dokonania. Na profilu "Fajny Ksiądz" nie znajdziemy już jego wizytówki.

Opublikowany post został już zdjęty. Co do postrzegania przez parafian myślę, że warto pytać u źródła. Jednak osobiście współczujemy osobom, które darzyły zaufaniem tegoż kapłana i był on dla nich wzorem kapłaństwa - mówi o2.pl jeden z twórców profilu.

Jednocześnie administrator profilu "Fajny Ksiądz" podkreśla, że nie kontaktował się z ks. Tomaszem.

Nie rozmawialiśmy z tym księdzem i raczej wolimy uszanować jego prywatność - stwierdził administrator, jednocześnie apelując do wiernych, aby "nie odchodzili od wiary w Boga".

Co parafianie myślą o księdzu Tomaszu? To same pozytywne opnie

Skontaktowaliśmy się również z parafianami ks. Tomasza, który był wikariuszem w kościele NMP w Dąbrowie Górniczej. Osoby, z którymi rozmawialiśmy, są zszokowane całą sprawę i ciężko uwierzyć im w przekazywane przez media informacje.

Zawsze uważałam, że jest to wspaniały człowiek, prawdziwy ksiądz z powołania. Ja jestem w szoku. Ciężko uwierzyć w to, co wypisują w mediach. Nie było mnie tam jednak i nie mnie to osądzać - mówi w rozmowie z o2.pl pani Anna, kobieta, która osobiście poznała ks. Tomasza.

Podobnie na temat duchownego wypowiada się inna parafianka.

Zawsze uczynny, uśmiechnięty. Niezwykle inteligentny. Trudno tak to wszystko skomentować - dodała rozmawiająca z nami kobieta.

Przypomnijmy, że sprawą orgii zajmują się Diecezja Sosnowiecka oraz prokuratura. oraz prokuratura. Chodzi o nieudzielenie pomocy poszkodowanemu w imprezie mężczyźnie. Księża nie chcieli wpuścić ratowników medycznych i konieczna była interwencja policji.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić