Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Festiwal psiego mięsa w Chinach rozpoczęty. Zginą tysiące zwierząt

239
Podziel się:

W mieście Yulin na południu Chin rozpoczął się festiwal psiego mięsa. Okrutne wydarzenie, które wywołuje oburzenie na całym świecie, odbywa się pomimo pandemii koronawirusa oraz decyzji chińskiego rządu, który niedawno ogłosił, że psy są klasyfikowane jako zwierzęta domowe, a nie zwierzęta gospodarskie.

Festiwal psiego mięsa w Chinach rozpoczęty. Zginą tysiące zwierząt
Festiwal psiego mięsa w Chinach (Getty Images)

10-dniowy festiwal psiego mięsa w Yulin rozpoczął się w niedzielę. Każdego roku podczas wydarzenia zabijanych jest kilka tysięcy zwierząt. Oprócz psiego mięsa, na targach sprzedawane jest również kocie mięso, świeże liczi i alkohol.

Festiwal budzi kontrowersje zarówno w Chinach, jak i na arenie międzynarodowej. Działacze na rzecz praw zwierząt twierdzą, że wiele zwierząt zabijanych jest w okrutny sposób i że wydarzenie nie spełnia odpowiednich standardów.

Okrutna impreza zwykle przyciąga tysiące ludzi. Aktywiści twierdzą jednak, że frekwencja w tym roku gwałtownie spadła i mają nadzieję, że wydarzenie odbywa się po raz ostatni.

Czy Chiny zakażą spożywania psiego mięsa?

W następstwie wybuchu epidemii koronawirusa Chiny wprowadziły tymczasowy zakaz handlu dzikimi zwierzętami. Rząd obiecał, że rozważy wprowadzenie go na stałe. Ministerstwo rolnictwa postanowiło również sklasyfikować psy jako zwierzęta domowe, a nie zwierzęta hodowlane. Nie jest jednak jasne, w jaki sposób ta zmiana wpłynie na handel psim mięsem.

W kwietniu miasto Shenzhen jako pierwsze wprowadziło zakaz spożywania psiego mięsa. Działacze na rzecz praw zwierząt mają nadzieję, że inne miasta pójdą w jego ślady.

Zobacz także: Walizki z niespodzianką. Policjanci udaremnili wielki przemyt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić