Wróć na
Natalia Bogucka
|

Festiwal psiego mięsa w Chinach rozpoczęty. Zginą tysiące zwierząt

144
Podziel się

W mieście Yulin na południu Chin rozpoczął się festiwal psiego mięsa. Okrutne wydarzenie, które wywołuje oburzenie na całym świecie, odbywa się pomimo pandemii koronawirusa oraz decyzji chińskiego rządu, który niedawno ogłosił, że psy są klasyfikowane jako zwierzęta domowe, a nie zwierzęta gospodarskie.

Festiwal psiego mięsa w Chinach rozpoczęty. Zginą tysiące zwierząt
Festiwal psiego mięsa w Chinach (Getty Images)
bCHhyTeJ

10-dniowy festiwal psiego mięsa w Yulin rozpoczął się w niedzielę. Każdego roku podczas wydarzenia zabijanych jest kilka tysięcy zwierząt. Oprócz psiego mięsa, na targach sprzedawane jest również kocie mięso, świeże liczi i alkohol.

Festiwal budzi kontrowersje zarówno w Chinach, jak i na arenie międzynarodowej. Działacze na rzecz praw zwierząt twierdzą, że wiele zwierząt zabijanych jest w okrutny sposób i że wydarzenie nie spełnia odpowiednich standardów.

bCHhyTeL

Okrutna impreza zwykle przyciąga tysiące ludzi. Aktywiści twierdzą jednak, że frekwencja w tym roku gwałtownie spadła i mają nadzieję, że wydarzenie odbywa się po raz ostatni.

Czy Chiny zakażą spożywania psiego mięsa?

W następstwie wybuchu epidemii koronawirusa Chiny wprowadziły tymczasowy zakaz handlu dzikimi zwierzętami. Rząd obiecał, że rozważy wprowadzenie go na stałe. Ministerstwo rolnictwa postanowiło również sklasyfikować psy jako zwierzęta domowe, a nie zwierzęta hodowlane. Nie jest jednak jasne, w jaki sposób ta zmiana wpłynie na handel psim mięsem.

W kwietniu miasto Shenzhen jako pierwsze wprowadziło zakaz spożywania psiego mięsa. Działacze na rzecz praw zwierząt mają nadzieję, że inne miasta pójdą w jego ślady.

bCHhyTeR

Zobacz także: Walizki z niespodzianką. Policjanci udaremnili wielki przemyt

bCHhyTfm
KOMENTARZE
(144)
Anja
2 tyg. temu
HEJT TO ZA MALO TEN PRZEKLETY NAROD NAWET WIRUS NIE WYBIJE.ZA MECZARNIE ZWIERAZT POWINNA BYC KARA SMIERCI,DLATYCH POTWOROW .POWINNI BYC ZABICI TAK JAK TE ZWIERZETA.
Nikita
2 tyg. temu
Oni niech przestaną wszystko co się rusza pochlaniac bo od nich te wszystkie pandemia i choróbska rozlewaja się na świat. Wypuścić te biedne pieski.
Justine
2 tyg. temu
Brak słów, jak tak można 😢 Masakra!
bCHhyTfn
Meggy
2 tyg. temu
Pies różni się tym od człowieka, że nie potrafi mówić ze względu na budowę anatomiczną pyska, jednak jest to jedyne zwierzę, które porozumiewa się z nami na pograniczu ludzkiej mowy... Kocham swoje psy. Kontakt z nimi wnosi tyle super energii, dla mnie to są aniołki.
Benbenek
2 tyg. temu
Ok to zrubmy święto bicia skośnookich nie jestem rasista ale oni swoje święta my swoje
Najnowsze komentarze (144)
Tylko ja XD
7 dni temu
To teraz zróbmy festiwal chińskiego mięsa na którym będziemy zabijać chińczyków i zjadać ich mięso.
Lena
7 dni temu
Jak do jasnej cholery ma nie być u nich wirusa skoro oni już kurde psy, koty, nietoperze jakieś robactwa jedzą przecież to nie normalne! Rozumiem ich zwyczaje ale zwierzęta też mają dusze, też odczuwają ból, lecz nam wydaje się Że my znaczymy więcej...
Jurodiva
1 tyg. temu
Nie zdziwcie się jak pod koniec roku będzie kolejna fala epidemii
Bandzior 65
1 tyg. temu
Hu...... 😠😠😠😠😠😠😠
jola
2 tyg. temu
Czy ten koronawirus nic Chińczyków nie nauczył? Za chwilę się dowiemy że znowu mamy nowy wirus, tym razem pochodzący od psa. Albo że po tym "festiwalu" wybuchła epidemia wścieklizny.
$$$
2 tyg. temu
Tu nie chodzi tylko o sam fakt zabijania psów, ale o to w jaki sposób te psy są zabijane. Jeszcze gdy są żywe są bite np. kijem żeby mięso było bardziej pulchne a potem są obdzierane żywcem ze skóry żeby mięso było jak najświeższe. Ciekawe jak by się taki chińczyk poczuł jakbym z niego skórę na żywca zdarł 🤔
$$$
2 tyg. temu
To ja teraz poproszę mięso z chińczyka i miska ryżu do tego.Smacznego😁
Prc
2 tyg. temu
Jedyne czego nie jedzą w Chinach, co ma skrzydła i nogi, to stół i samolot
bCHhyTff
Ola
2 tyg. temu
Kiedy w końcu ktoś sprzątnie z powierzchni ziemi ten przeklęty kraj.Sprowadzili na cały świat zaraze. A teraz zabijaja niewinne psy. Nie mogę tego czytać bo płacze.
Katarzyna
2 tyg. temu
Barbarzynstwo skandaliczne.Powinny interweniować ruchy na rzecz obrony zwierząt.Jak długo będzie się tolerować chińską masakre zwierząt i brak elementarnych zasad humanitaryzmu??!!
Patka
2 tyg. temu
Już wystarczająco przez nich miliony ludzi wyplakuje swoich bliskich! Nie żywię nienawiaci do ludzi czy ras ale za nich powinien się ktoś wziąć. To obrzydliwe i nieludzkie co ten narod robi. Przechodzi wszelkie myślenie. Jestem osobą młoda i dość cywilizowana ale to co oni robią po prostu się w głowie nie mieści.zle też nikomu nie życzę ale szkoda że przez coronawirus zginęło tyłu normalnych potrzciwych mężów ojców żon dziadków i babć a ci co robią takie świństwa chodzą dalej i szydza z ludzkiego poczucia miłości i wartości!
No name
2 tyg. temu
Wolę zeby już jdeli te nietoperze niż psy.
ANGRY
2 tyg. temu
A może by tak zrobic festiwal chińczyków? Taki głod na świecie...
Niewybredny
2 tyg. temu
Czym różni się mięso psów od mięsa wieprzowego czy wołowego ? Jak ktoś woli psinę , to smacznego. Niech idzie na zdrowie
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić