aktualizacja 

Fotka półnagiego Rosjanina. Widzicie, co jest w tle?

Według najnowszych doniesień, ukraińskie siły zbrojne dokonały zniszczenia artylerii przeciwlotniczej w okolicach miasta Eupatoria na Krymie. W zlokalizowaniu pozycji wroga Ukraińcom pomogła fotografia z wakacji.

Fotka półnagiego Rosjanina. Widzicie, co jest w tle?
Zdjęcie Rosjanina na tle baterii przeciwlotniczych na Krymie, (Twitter, Defence of Ukraine)

Na polu wojny pomiędzy Rosją a Ukrainą stosowane są najróżniejsze chwyty. Mają one pomóc w łatwiejszym dotarciu do pozycji wroga, a także ich szybkim unieszkodliwieniu. Niekiedy jednak Rosjanie podają się na tacy w bardzo zaskakujący i prosty sposób.

Ukraińskie wojsko poinformowało o zniszczeniu artylerii przeciwlotniczej należącej do Rosji. Stacjonowała ona w pobliżu miasta Eupatoria na Krymie - znanego uzdrowiska, które jest chętnie odwiedzane przez Rosjan. Okazuje się, że pozycje wroga mogły zostać zdradzone przez... zdjęcie z wakacji.

Fotografia otworzyła drogę do skutecznego ataku?

W zeszłym roku w sieci pojawiła się bowiem fotografia roznegliżowanego Rosjanina. Pozował on na tle rosyjskich baterii przeciwlotniczych, które były rozstawione właśnie w okolicy Eupatorii. To właśnie ta fotografia miała posłużyć do geolokalizacji pozycji rosyjskiej obrony.

Fotografia w pierwszej kolejności pojawiła się na rosyjskim klonie Facebooka - portalu VKontakte. Co więcej, została ona udostępniona wraz z dokładną lokalizacją, w jakiej znajdowała się osoba pozująca na zdjęciu. Oczywiście ukraińskie siły zbrojne nie potwierdziły, czy dane z tej fotografii zostały wykorzystane do wykonania ataku, ale nieoficjalne doniesienia wskazują właśnie na ten trop.

Skuteczny atak na baterie S-400 odbył się pod osłoną nocy. Drony znajdujące się w pobliżu rosyjskich pozycji wyłączyły radary. Likwidacja obrony przeciwlotniczej odbyła się z wykorzystaniem rakiet Neptun.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić