Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
Jan Manicki
|
aktualizacja

Franciszek popiera związki homoseksualne? Watykan zaprzecza

127
Podziel się:

Dwa tygodnie temu światowe media obiegła informacja, że papież Franciszek popiera związki osób tej samej płci. Słowa te padły w filmie dokumentalnym poświęconym roli homoseksualistów w Kościele. Teraz do sprawy odniósł się Watykan.

Franciszek popiera związki homoseksualne? Watykan zaprzecza
Watykan zaprzecza, że papież Franciszek popiera związki homoseksualne (Getty Images)

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej Pietro Parolin wysłał do ambasadorów na całym świecie pismo wyjaśniające słowa Franciszka. Watykan twierdzi, że wypowiedzi papieża zostały wyrwane z kontekstu. Parolin podkreślił, że to co powiedział Franciszek, nie oznacza poparcia przez Kościół związków osób tej samej płci.

Papieża popiera związki osób tej samej płci? Odpowiedź Watykanu

Oficjalne pismo z Watykanu ujawnił biograf papieża Franciszka Austen Ivereigh. W poniedziałek jego autentyczność potwierdziły źródła w Watykanie. Na Facebooku zamieścił je ambasador Watykanu w Meksyku Monsignor Franco Coppola.

Jest oczywiste, że papież Franciszek odnosił się do pewnych przepisów państwowych, ale na pewno nie do doktryny Kościoła, którą wielokrotnie potwierdzał na przestrzeni lat – czytamy w piśmie.

Pietro Parolin podkreśla także, że w filmie "Francesco" połączone zostały dwie wypowiedzi papieża. Według wyjaśnień Watykanu, reżyser miał wyciąć pytania i zestawić ze sobą słowa Franciszka wyjęte z kontekstu. Parolin wyjaśnia, że papieżowi nie chodziło wcale o zakładanie przez homoseksualistów rodzin, a jedynie o to, że powinni być oni akceptowani przez swoje rodziny.

"Francesco". Papież popiera ochronę związków homoseksualnych?

Film "Francesco" zadebiutował 21 października na festiwalu filmowym w Rzymie. Jego reżyserem jest Evgeny Afineevsky, autor filmu "Krzyki z Syrii" z 2017 roku. Opowiadał w nim o niszczycielskiej wojnie domowej w tym kraju.

"Francesco" jest kroniką siedmioletniego papiestwa Franciszka. Reżyser skupia się w nim na głównych problemach, z którymi zmaga się papież. Obraz opowiada także o roli Franciszka w walce o prawa imigrantów i zwiększoną rolę kobiet w Kościele.

Obejrzyj także: Papież apeluje o zachowanie dystansu. Nie będzie już gromadził się z wiernymi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(127)
Maria
2 lata temu
Papieżowi już się pokręciło że starości. My jako katolicy tolerujemy, a nie akceptujemy. Homoseksualisci byli,są i będą. Ale niech nie wychodzą przed szereg tz.przed RODZINĘ. RODZINA TO KOBIETA+MĘŻCZYZN + DZIECKO .
txt
2 lata temu
Bóg jak chce ukarać grzesznika to mu rozum odbiera. To stosunkowo łagodna kara i zapewne nie ostatnia. Nie ma na świecie ani jednego sprawiedliwego. Wszyscy jesteśmy grzesznikami do czasu...... Jeśli, za każdym razem papieża Franciszka trzeba tłumaczyć z jego grzesznych wypowiedzi to jaki on nieomylny? Cały sobór Trydencki nadaje się do kosza historii, bowiem tam jest jego miejsce.
fff
2 lata temu
taki Papiez to nie Papiez i sami sie zainteresujcie tematem a zobaczycie ze z tym jest cos nie teges , ja w Boga wierze ale nie w ksiedza ani tez Papieza ,szanuje tylko naszego !
Ccc
2 lata temu
Niech oni się lepiej zajmą pedofilia w kościele bo oni krzywdza a nie homo. Homo żyje sobie po swojemu.To nie nasza sprawa. Ale krzywdy nikomu nie robią
PGb
2 lata temu
żeby mi tam nic nie wyparowało... ja to w ogóle z franciszką sypię...
tusk
2 lata temu
ja też lubię związki w rozumieniu prawa do aborcji... franciszek może nie rozumiec ale lubi sobie na pewno coś więcej zrozumieć
tusk
2 lata temu
tragedia są dane z naszego kraju nikt tego nie wymyślił partia przekazywała informację obywatelom a lekarze nie mogą myśleć bo mają nowoczesny sprzęt... jestem świadomy tego że chodzi o decyzję podejmowane bez kontroli, jak pomyśleli a europa to te same prawa i kontrolę. wystarczy puścić plik kontrolny i wyjdzie dlaczego bo tak uważałem.
pawel
2 lata temu
facet który potrafi czytać nigdy tego nie powie - 1 list do Tymoteusza 3 rozdział
myśliciel
2 lata temu
myślę że świetne zorganizowanie... dobrze że nie moje partia jak komunistyczna jacyś saperzy w ten myśliwiec że posiedzi i zaraz pociągnie a do na zachód wschód spokoju
myśliciel
2 lata temu
jak pan myśli czym kieruję się lekarz podejmujący decyzję... myślę że.. opinią publiczną, piarpi, wyglądem zewnętrznym i doświadczeniem, dobrze jak pan myśli dlaczego zareagował komputer, jaki przecież to matki dowiedziały jaką wyciągną średnią
kat
2 lata temu
dlaczego pan tak myśli, jak nie myślę ale wypiję więcej, ale dlaczego bo lubię dużo pić... i co pan w tedy robi.. no proszę. leżę i się modlę żeby mi przeszło.
500x1
2 lata temu
nie ma innych lepiej wypić więcej... bo jeden odpadnie drugi pójdzie dalej.. r w nfz
biały
2 lata temu
józek jest świdatową osobą i mówi żebym użył tego samego numeru tylko wpił prawdę. 0.01 blond serynjy nadany numerem jak w mr . maburgra i wpisał sumienie tylko nie kłam żeby nie było ż głosy więcej mają
m bank
2 lata temu
chodź o to że euro jest prawdziwe po opuszczeniu placu gry wychodzi na to że ktoś nam towarzyszy... ja wiem wszystko bo ma jedną na teraz i cały plik i stonogę w oddziale praga no wiadomo józek podał numer bezpośrednio do niego
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić