aktualizacja 

"Człowieku!". Strajk Kobiet mocno uderzył w Dudę

464

Andrzej Duda przygotował ustawę dotyczącą aborcji. Ruch prezydenta spotkał się z ostrą odpowiedzią Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. - Gniew społeczny wybuchł, a rząd i Pan tylko dolewacie oliwy do ognia - pisze OSK w mediach społecznościowych.

"Człowieku!". Strajk Kobiet mocno uderzył w Dudę
(Getty Images)

Andrzej Duda w piątkowym oświadczeniu zapewnił, że rozumie obawy kobiet wynikające z decyzji TK ws. aborcji. Prezydent przygotował więc ustawę dotyczącą aborcji, która przewiduje, że aborcja będzie dopuszczalna w przypadku tzw. wad letalnych, ale nie w przypadku diagnozy zespołu Downa.

Ogólnopolski Strajk Kobiet na swoim profilu na Facebooku odniósł się do propozycji prezydenta.

Pan czegoś ewidentnie nie usłyszał i nadal Pan nie słyszy. Mimo że 200 tysięcy ludzi krzyczy to w Warszawie, a kolejny milion protestuje i krzyczy w 450 miejscowościach w Polsce - pisze OSK, zwracając się do Andrzeja Dudy.

Jak wyjaśnia Ogólnopolski Strajk Kobiet, aborcja stała się symbolem walki o wolność. - Ludzie na ulicach krzyczą o prawach osób nieheteroseksualnych, domagają się pomocy przedsiębiorczyniom i pracownicom, przywrócenia niezależności sądów, odwrócenia deformy edukacji, usunięcia religii ze szkół - pisze OSK.

Nie zabierze Pan ludzi z ulicy kolejnym projektem ustawy o zakazie aborcji! Człowieku! Gniew społeczny wybuchł, a rząd i Pan tylko dolewacie oliwy do ognia - dodaje organizacja.

Ogólnopolski Strajk Kobiet zarzuca polskiemu rządowi, że w dobie pandemii koronawirusa zajmuje się aborcją, a nie ratowaniem polskiej gospodarki.

Jako że kicacie jak zające wokół aborcji, brakuje Wam czasu na wzięcie się do roboty w kwestii pandemii. W ramach "walki z pandemią" kilka dni temu zamknęliście cmentarze, pozbawiając środków do życia przedsiębiorców i przedsiębiorczynie, które pracowały cały rok na ten jeden dzień! A ludzie ruszyli masowo na cmentarze przed początkiem zakazu, żeby mimo wszystko odwiedzić swoich zmarłych. Ile jeszcze takich idiotyzmów? Weźcie się do roboty. Od*** się od aborcji - pisze OSK.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

W niedzielę odbyła się konferencja Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, na której przedstawicielki OSK przedstawiły swoje żądania, jednym z nich jest to, by rząd przeznaczał więcej pieniędzy na ochronę zdrowia. OSK żąda, by w ciągu 7 dni podwyższono finansowanie do 10 proc. PKB.

Dajemy rządowi 7 dni na ochronę zdrowia. Żądamy, by pieniądze, które płyną do kościoła i TVP PiS wpłynęły w całości na służbę zdrowia - ogłosił OSK..

Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiedział także kolejne protesty i blokady. W poniedziałek mają odbyć się blokady ulic, a w środę "łańcuch solidarności", który ma być wyrazem wsparcia "dla miejscowości, gdzie władza dusi protest".

Zobacz także: Strajk Kobiet w Warszawie. Zamieszki na rondzie Dmowskiego
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić