Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

"Człowieku!". Strajk Kobiet mocno uderzył w Dudę

263
Podziel się:

Andrzej Duda przygotował ustawę dotyczącą aborcji. Ruch prezydenta spotkał się z ostrą odpowiedzią Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. - Gniew społeczny wybuchł, a rząd i Pan tylko dolewacie oliwy do ognia - pisze OSK w mediach społecznościowych.

"Człowieku!". Strajk Kobiet mocno uderzył w Dudę
(Getty Images)

Andrzej Duda w piątkowym oświadczeniu zapewnił, że rozumie obawy kobiet wynikające z decyzji TK ws. aborcji. Prezydent przygotował więc ustawę dotyczącą aborcji, która przewiduje, że aborcja będzie dopuszczalna w przypadku tzw. wad letalnych, ale nie w przypadku diagnozy zespołu Downa.

Ogólnopolski Strajk Kobiet na swoim profilu na Facebooku odniósł się do propozycji prezydenta.

Pan czegoś ewidentnie nie usłyszał i nadal Pan nie słyszy. Mimo że 200 tysięcy ludzi krzyczy to w Warszawie, a kolejny milion protestuje i krzyczy w 450 miejscowościach w Polsce - pisze OSK, zwracając się do Andrzeja Dudy.

Jak wyjaśnia Ogólnopolski Strajk Kobiet, aborcja stała się symbolem walki o wolność. - Ludzie na ulicach krzyczą o prawach osób nieheteroseksualnych, domagają się pomocy przedsiębiorczyniom i pracownicom, przywrócenia niezależności sądów, odwrócenia deformy edukacji, usunięcia religii ze szkół - pisze OSK.

Nie zabierze Pan ludzi z ulicy kolejnym projektem ustawy o zakazie aborcji! Człowieku! Gniew społeczny wybuchł, a rząd i Pan tylko dolewacie oliwy do ognia - dodaje organizacja.

Ogólnopolski Strajk Kobiet zarzuca polskiemu rządowi, że w dobie pandemii koronawirusa zajmuje się aborcją, a nie ratowaniem polskiej gospodarki.

Jako że kicacie jak zające wokół aborcji, brakuje Wam czasu na wzięcie się do roboty w kwestii pandemii. W ramach "walki z pandemią" kilka dni temu zamknęliście cmentarze, pozbawiając środków do życia przedsiębiorców i przedsiębiorczynie, które pracowały cały rok na ten jeden dzień! A ludzie ruszyli masowo na cmentarze przed początkiem zakazu, żeby mimo wszystko odwiedzić swoich zmarłych. Ile jeszcze takich idiotyzmów? Weźcie się do roboty. Od*** się od aborcji - pisze OSK.

Postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

W niedzielę odbyła się konferencja Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, na której przedstawicielki OSK przedstawiły swoje żądania, jednym z nich jest to, by rząd przeznaczał więcej pieniędzy na ochronę zdrowia. OSK żąda, by w ciągu 7 dni podwyższono finansowanie do 10 proc. PKB.

Dajemy rządowi 7 dni na ochronę zdrowia. Żądamy, by pieniądze, które płyną do kościoła i TVP PiS wpłynęły w całości na służbę zdrowia - ogłosił OSK..

Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiedział także kolejne protesty i blokady. W poniedziałek mają odbyć się blokady ulic, a w środę "łańcuch solidarności", który ma być wyrazem wsparcia "dla miejscowości, gdzie władza dusi protest".

Zobacz także: Strajk Kobiet w Warszawie. Zamieszki na rondzie Dmowskiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(263)
mario55
2 lata temu
Duda duda..hmmm a kto to jest Duda ?
Rada
2 lata temu
STRAJK KOBIET ? To co widać z nagrań i przede wszystkim słychać nie mam takiego wrażenia że mamy do czynienia z kobietami . Te osoby pracujące w branży seksu na każde życzenie z kim się da zamiast nielegalnej aborcji na każde życzenie winne skorzystać z legalnej i dopuszczalnej prawem formy jaką jest sterylizacja i wtedy hulaj duszo z kim chcesz i jak chcesz. I poco ta wrzawa ?
123456
2 lata temu
w PL nie robi się przeszczepów serca osobom z zespołem Downa choć większość z nich ma wady wrodzone, pozwala im się umrzeć, takie są procedury. To tzw cicha eutanazja, czy moralnie różni się od aborcji?
Fin
2 lata temu
Ten pan podpisał właśnie ustawę covidową, co jest wyrokiem na nas wszystkich. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak w prostu sposób, skłócając nas, zabrano nam resztki wolności. Teraz będą mogli zrobić z wami wszystko...
supporter1
2 lata temu
Jestem za uskutecznieniem żądań kobiet strajkujących. Jestem facetem i uważam, że każda kobieta powinna mieć prawo wyboru, co do dokonania aborcji w każdym czasie. A nawet jeśli coś byłoby nie tak, to kwestie z tym związane powinny być rozwiązywane w ramach własnego sumienia, ale na pewno nie w sądzie, czy na komisariacie policji. I tyle w temacie.
pawel
2 lata temu
a to ten co klęczał w Częstochowie przed farbą (obrazem) ?
arcyksiążę
2 lata temu
A co Adrianek może? Spokojnie stanąć w kolejkę i czekać na błogosławieństwo prezesa
Maja
2 lata temu
Ale rozmydlacie w chichach-śmichach, to o czym mówi OSK. OSK zbiera postulaty kobiet, które przyszły na protesty bo już maja dość słabych decyzji władzy. I to nie tylko w zakresie decydowania za kobiety odnośnie aborcji, ale także innych aspektów życia. Aborcja to katalizator gniewu na aktualne sprawowanie władzy. Myślałam, że w tym kraju jest więcej myślących samodzielnie ludzi. Czy nie widzicie, że te postulaty powtarzają sie od lat, one są takie same. Do tej pory żadna opcja polityczna nic w tym zakresie nie zrobiła. Zarówno liberałowie ani prawicowcy nic nie zrobili, abyśmy w tym kraju godnie żyli , godnie zarabiali i mieli poczucie wolności. Więc może wreszcie czas na kobiety.
Darco
2 lata temu
Brawo, mądre postulaty, wszystkie poza LGBT
aszq
2 lata temu
mistrzowie świata-ci eksperci ,natomiast ci od emerytury stażowej 6 rok ciągną kase i nic się nie urodziło!!!
Tuki luki
2 lata temu
niech ten dlugopis odejdzie i ten pis wykończą całą Polskę masakra co się dzieje
qwwqa123
2 lata temu
Większość mieszkańców miast nie głosowała na Dudę,większość wsi głosowała na Dude i pis, a teraz chłopi zrozumieli po 5kaczynskiego co ich czeka i co sie stanie z cenami zywnosci i dla tego chłopy przyłaczają sie do strajku kobiet!!
Czytelniczka
2 lata temu
Normalny cyrk na kółkach. Najpierw chcieli aborcji a teraz wysłali tyle postulatów że same się glubia w tych postulatach i tym czego tak naprawdę chcą może niech się wezmą feministki z OSK za ciężka robotę jak każdy tzn "fizyczny robol" i wtedy im się horyzonty zmienia bo jak narazie to wprowadzają zamęt jakiego mało. Normalny ludzie chodzą do pracy za 2600 i nie mają czasu na protesty a na dodatek przez te protesty mają problem z dostanie się do pracy i do domu bo szanowne Panie i Panowie protestujący blokują im jedyne drogi dojazdu. Ludzie powoli zaczynają się gubić o co w tym ich proteście chodzi a na dodatek najbardziej dra się gowniarze którzy mają problem wstać na zdalne nauczanie ale nie mają problemu żeby iść na protest. Parodia w kraju oraz państwo w państwie się tworzy.
DADA
2 lata temu
Nigdy nie popierałem nie popieram tow.Putina ale w tej sytuacji jaką nam zgotowali pseudo generałowie oraz lewica,chciałbym go na jakiś czas na miejscu naszego Prezydenta-tym bardziej że sami wystawili a on by wiedział co zrobić
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić