Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Oczyszczony z zarzutów o pedofilię. Papież: "Dziękuję za twoje świadectwo"

7
Podziel się:

Kard. George Pell przyjechał do Watykanu na audiencję u papieża Franciszka. Kard. oskarżony był o pedofilię, jednak z zarzutów tych oczyścił go SN w Australii. W Watykanie pojawił się pierwszy raz od 2017 roku.

Oczyszczony z zarzutów o pedofilię. Papież: "Dziękuję za twoje świadectwo"
Spotkanie kard. Pella i papieża Franciszka. (PAP, EPA, VATICAN MEDIA)

Watykan poinformował o spotkaniu papieża Franciszka z kard. Pellem. Kard. był oskarżony o pedofilię, za co odsiedział około 400 dni. Miał pozostać w więzieniu dłużej, jednak australijski Sąd Najwyższy oczyścił go z zarzutów w kwietniu 2020 roku.

Kard. Pell przebywał poza Watykanem od 2017 roku. Po raz pierwszy od dawna wrócił więc do Stolicy Apostolskiej.

Jak podaje źródło, Il Sismografo, kard. Pell został przywitany przez papieża w ciepły sposób. Papież miał powiedzieć do niego, widząc go w bibliotece Pałacu Apostolskiego:

Dziękuję za twoje świadectwo - cyt. słowa papieża Franciszka Il Messaggero.

Kard. Pell, zapytany przez dziennikarzy Il Sismografo o przebieg rozmowy, stwierdził krótko, że "przebiegło bardzo dobrze". Od rozmowy papieża Franciszka i kard. Pella zależy bardzo wiele. Media podejrzewają, że kard. mógłby na powrót zostać doradcą papieża. Niegdyś bowiem zajmował się kwestiami finansowymi Stolicy Apostolskiej.

Zobacz także: Koronawirus. Policja rozpoczęła akcję "zero tolerancji"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
gość
2 lata temu
Teraz dopiero będzie sobie używać karta czysta ale tylko z jednej strony bo była odwrócona.
gh1
2 lata temu
zajmował się finansami tzn. może posiadać niewygodne informacje...
rte
2 lata temu
Co Słowo Boże mówi na temat przyczyn grzechów duchownych ? List apostoła Pawła do Rzymian rozdział 1 wersety od 21 do 32 : Bo chociaż wiedzieli o Bogu, nie wychwalali Go jako Boga ani Mu nie dziękowali. Ich umysły stały się puste, a ich nierozumne serca ogarnęła ciemność. Mimo że uważali się za mądrych, stali się głupi i zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny zniszczalnego człowieka, a także ptaków, zwierząt czworonożnych i gadów. Dlatego też Bóg, stosownie do pragnień ich serc, zostawił ich na pastwę nieczystości, żeby hańbili swoje ciała. Zamienili oni prawdę Bożą na kłamstwo i wielbili stworzenie — dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Stwórcy, który powinien być wysławiany na wieki. Amen. Właśnie dlatego Bóg zostawił ich na pastwę niepohamowanych żądz seksualnych. Kobiety zamieniły stosunki seksualne zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie mężczyźni zrezygnowali ze zgodnych z naturą stosunków seksualnych z kobietą i gwałtownie zapłonęli żądzą jedni do drugich, mężczyźni do mężczyzn. Zaczęli dopuszczać się tego, co ohydne, na samych siebie ściągając karę należną za złe postępowanie. Ponieważ nie chcieli poznać Boga, On zostawił ich na pastwę niewłaściwego sposobu myślenia, żeby robili to, co nie przystoi. Są więc pełni wszelkiej nieprawości, niegodziwości, chciwości, zła, zawiści, skłonni do morderstw, kłótni, podstępni, złośliwi, rozsiewają pogłoski, rzucają oszczerstwa, nienawidzą Boga, są zuchwali, wyniośli, chełpliwi, knują zło, są nieposłuszni rodzicom, nie mają zrozumienia, łamią obietnice, są pozbawieni naturalnych uczuć i niemiłosierni. Choć bardzo dobrze wiedzą, że zgodnie z prawym postanowieniem Bożym dopuszczający się czegoś takiego zasługują na śmierć, nie tylko dalej to robią, ale też z uznaniem odnoszą się do innych, którzy tak postępują.
Ministrant
2 lata temu
Tylko święta Inkwizycja jest zdolna by wydobyć z niego prawdę.
pawel
2 lata temu
a ja myślałem że tylko w Polsce ryba nie bierze ...
pawel
2 lata temu
to tak samo jak w Polsce , sąd oczyścił z zarzutów wielebnego Jankowskiego +++
iii
2 lata temu
taaaaaa!!!!!!!!!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić