Karolina Woźniak| 

Rodzina pobiła 17-latkę, bo się spotykała z chrześcijaninem. Skandal we Francji

497

17-letnia muzułmanka została pobita przez członków swojej rodziny. Osoby te ogoliły również głowę nastolatki za to, że ta umawiała się z chrześcijaninem. Francuski minister spraw wewnętrznych zdecydował się na deportację rodziny 17-latki.

Rodzina pobiła 17-latkę, bo się spotykała z chrześcijaninem. Skandal we Francji
Rodzina zaatakowała 17-latkę, która spotykała się z chrześcijaninem (Getty Images, Getty Images)

17-letnia muzułmanka miała złamane żebro i wiele siniaków. Do ataku miało dojść w Besancon niedaleko Genewy w poniedziałek 17 sierpnia. Dochodzenie w tej sprawie trwa, ale minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin ostrzegł, że ojcu, matce, wujkowi i ciotce nastolatki grozi deportacja po zakończonej w sądzie sprawie. Na Twitterze polityk napisał, że "nie mają żadnego powodu, żeby przebywać na naszej ziemi".

17-latka brutalnie pobita przez rodzinę

Wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu. 17-latka, która przyjechała do Francji z Bośni i Hercegowiny w towarzystwie swoich rodziców, wujka i cioci, zaczęła spotykać się z chrześcijaninem. Dziewczyna tak bardzo bała się rodziny, że 13 sierpnia zdecydowała się uciec i zamieszkać z 20-latkiem.

Po kilku dniach wróciła jednak do domu. Zaprosiła swojego chłopaka i jego rodziców. Chciała w ten sposób spróbować się dogadać, jednak nic z tego nie wyszło. W zeznaniach złożonych policji powiedziała, że krewni ją zaatakowali. Kopali ją, bili w głowę i po całym ciele. Jak wspomina, jej ojciec wziął nożyce i poprosił wujka dziewczyny, żeby ten ściął jej długie włosy.

20-letni partner dziewczyny wybiegł z domu i wezwał policję. Funkcjonariusze przyjechali po chwili do domu ofiary. Krewni dziewczyny próbowali ją ukryć, ale policjanci znaleźli niepełnoletnią i aresztowali ojca, matkę, wujka i ciotkę.

Cała czwórka została oskarżona o znęcanie się i przemoc w stosunku do nieletniej. 17-latka została umieszczona w areszcie ochronnym. Sprawa wywołała oburzenie w całej Francji. Politycy określili zachowanie rodziny jako "barbarzyńskie" i zapowiedzieli wyciągnięcie surowych konsekwencji.

Zobacz także: Zobacz także: Chciał dokonać napadu. Dotkliwie go pobili
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić