o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

Gdzie jest Jack Ma? Miliarder nie był widziany od dwóch miesięcy

34
Podziel się

Trwają spekulacje odnośnie miejsca pobytu byłego najbogatszego obywatela Chin. Jack Ma po raz ostatni był widziany publicznie dwa miesiące wcześniej. Pojawiły się podejrzenia, że 56-latek zaginął. Wcześniej miał zatargi z rządem.

Gdzie jest Jack Ma? Miliarder nie był widziany od dwóch miesięcy
Jack Ma, chiński miliarder (Getty Images, Michael Loccisano , Staff)
bDAHlCeZ

Tajemnicę losu chińskiego miliardera nagłośniła Jessica Yun. Skontaktowała się ona z Yahoo Finance, za pośrednictwem którego wyraziła obawy, że Jack Ma jest osobą zaginioną.

Gdzie jest Jack Ma? Były najbogatszy człowiek Chin prawdopodobnie zaginął

Jack Ma po raz ostatni był widziany publicznie dwa miesiące temu. Założyciel Alibaba and Ant Group dodatkowo przestał występować w talent show, którego był zarówno współorganizatorem, jak i sędzią. Jednak nieoczekiwanie Ma zastąpiła inna osoba.

bDAHlCfb

Według ustaleń Business Insider USA, Jack Ma był skonfliktowany z przedstawicielami chińskiego rządu. W październiku ubiegłego roku 56-letni miliarder zaczął otwarcie krytykować krajowe przepisy dotyczące banków. Prawdopodobnie właśnie to skłoniło władze kraju do wszczęcia postępowania w sprawie biznesów Ma.

Zobacz także: Zobacz też: Świat uzależnił się od Chin. Pandemia może to zmienić
bDAHlCfh

W konsekwencji działań rządu w listopadzie wstrzymano proces realizowania przez Ant Group zamówienia publicznego. Dochodzenie nie ominęło także drugiego z koncernów –od grudnia toczy się śledztwo w sprawie naruszania przez Alibaba przepisów antymonopolowych.

Rzecznik koncernu Alibaba odmawia mediom udzielenia informacji odnośnie miejscu pobytu swojego mocodawcy. Nie potwierdzono także, czy zaginięcie miliardera może mieć związek z krytyką pod adresem rządu i jej konsekwencjami dla firm 56-latka.

Jack Ma posiada majątek o wartości 50,6 miliarda dolarów. Wcześniej dysponował ponad 60 miliardami, jednak w wyniku zaostrzenia przez władze Chin przepisów odnośnie branży technologicznej ta kwota gwałtownie zmalała. Tym samym 56-latek stracił tytuł najbogatszego człowieka w kraju, wg portalu Bloomberg.

bDAHlCfi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDAHlCfC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
Jaromir
3 tyg. temu
Totalitarna władza ma zawsze problemy z bogatymi ludźmi. Biedotę łatwiej spacyfikować czy udobruchać ochłapami z pańskiego stołu (taka miska ryżu)
alebaba
3 tyg. temu
Chiny gotują się na wojnę. Aresztowania ludzi nie dość entuzjastycznie popierających władzę (zwykle 1 osobową) to norma w dzikich krajach dyktatury.
Mój nick
3 tyg. temu
Skoro zaginął to Jack NieMa.
bDAHlCfD
Sian
3 tyg. temu
Taki Chiński Czarnecki, tylko u nas PiS Czarneckiego jeszcze nie "zniknął" na razi mu tylko bank odebrał. Towarzysz Mało Jarosław jeszcze nie tak pewny swego jak Chińczycy.
rolnik
3 tyg. temu
No i nie ma Ma a państwo przejmie jego majątek
Najnowsze komentarze (34)
pawel
2 tyg. temu
w odmetach jangcy nurkuje bez butli drugi miesiac
Joop
3 tyg. temu
Nie wiem dlaczego nie mam na imię Jacek. Zauważyłem ze Jacki to mają szczęście na miliony.
Lopok
3 tyg. temu
Poleciał na księżyc. A co? Każdy musi sobie kiedyś polatać.
Historia
3 tyg. temu
Jak już bogaci będą znikać,szykujmy się do wielkiego Booommm... Najpier wirus-broń biologiczna Teraz im mało,coś się szykuje Doskonale wiedza gdzie będą przebywać bogacze a my zginiemy,jeśli jakiś rząd sprzeciwi się szczepienia i wywoływania strachu oberwie podwójnie.
rysiek70
3 tyg. temu
Jaromir ha, ha ha ....masz 100% racji. Nie chca sami oddac? Wtedy są mianowani na "Wrogów Ludu" a Ludoai wisi co sie z nimi stanie, zwykle oprócz tych, ktorzy u "Wroga Ludu" pracowali.
rysiek70
3 tyg. temu
Jaromir ha, ha ha ....masz 100% racji. Nie chca sami oddac? Wtedy są mianowani na "Wrogów Ludu" a Ludoai wisi co sie z nimi stanie, zwykle oprócz tych, ktorzy u "Wroga Ludu" pracowali.
Mao Ha Dwa O
3 tyg. temu
Popiera rząd? Jack Ma. Nie popiera? Jack Nie Ma.
Drr
3 tyg. temu
Tam kasą nic nie załatwisz w Polsce wszystko
bDAHlCfv
buhaha
3 tyg. temu
To samo co w Polpisie - władza weźmie co chce chyba że płacisz haracz !!!!!!
asas
3 tyg. temu
Raz Jack Ma, a raz nie Ma...
Yota🙏
3 tyg. temu
W państwach totalitarnych jak Chiny czy Rosja rządu się nie atakuje . Nie po to dawał wcześniej zarobić żeby potem zbierać jakieś uwagi. W Rosji boleśnie przekonało się o tym kilku miliarderów z Bierezowskim i Chodorkowskim na czele. W Chinach jest tak samo . Najpierw jakieś dobrze pilnowane kamieniołomy a jak szum przycichnie ukryją niepokornego dwa metry pod ziemią i po sprawie. Majątek oczywiście zostanie skonfiskowany przez państwo.
gili guli
3 tyg. temu
Żadne z "polskich" mediów nie mówi o chińskim ataku bronią biologiczną na świat zachodni,żadne nie alarmuje że PiS sprzedaje nas chińskim komuchom...cisza,o fałszerstwie wyborów w USa m.in. przez chińskich komunistów też cisza w "naszych" mediach.Polacy niepokorni już niedługo będą znikać tak jak ten chiński przedsiębiorca.Komuna w najgorszym z możliwych wydań zbliża się i nikt nas nie alarmuje...Stalin i Hitler przy Mao to cienkie bolki przypominam.
uciśniony
3 tyg. temu
A u nas rząd zagarnął bank Czarneckiego.
xxxx
3 tyg. temu
Najpierw pozwoli mu się wzbogacić, a teraz go wykasowali za inne zdanie i po problemie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić