aktualizacja 

Pracował z twórcami "Gry o tron". Zagadkowa śmierć milionera

24

Lin Qi był ambitnym producentem i szefem Yoozoo. Kilka dni temu milioner trafił do szpitala w Szanghaju, gdzie po wykonaniu szeregu badań stwierdzono, że w jego organizmie znalazły się substancje trujące.

Pracował z twórcami "Gry o tron". Zagadkowa śmierć milionera
(Getty Images)

Lin Qi miał być producentem "Three-Body Problem", popularnej chińskiej serii książek science fiction, która została już przetłumaczona na wiele języków i stała się światowym bestsellerem.

Netflix już kilka lat temu zdecydował się wykupić prawa do ekranizacji razem z Yoozoo Group. Wśród twórców filmu mieli znaleźć się również David Benioff i D.B.Weiss, znani z "Gry o tron". Projekt wzbudza ogromne zainteresowanie i wielu krytyków już wróży ogromny sukces.

16 grudnia Biuro Bezpieczeństwa Publicznego w Szanghaju poinformowało, że Lin Qi jest w szpitalu. Lekarze stwierdzili, że 39-letni mężczyzna został otruty. Na miejsce została wezwana policja, która natychmiast zaczęła prowadzić śledztwo.

Po przesłuchaniu części bliskich współpracowników producenta zatrzymano mężczyznę o nazwisku Xu, który zdaniem policji może być sprawcą otrucia. Na razie nie wiadomo, co konkretnie było powodem ataku na Lin Qi, ale nieoficjalnie mówi się, że w firmie trwał spór między kierownictwem.

Lin Qi zmarł w Boże Narodzenie. W piątkowym oświadczeniu Yoozoo Group przekazała: "Rada dyrektorów składa najwyższy szacunek prezesowi za jego wkład w rozwój firmy. (...) dyrektorzy i pracownicy odczuwają głęboki smutek, żałobę i przesyłają szczere kondolencje rodzinie".

Zobacz także: Detoks wątroby w prosty sposób. Oto 6 sprawdzonych metod
Autor: KSA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić