Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
Łukasz Maziewski
|

Gen. Różański o Frasyniuku. "Krytykujmy osoby wydające rozkazy"

731
Podziel się:

Do słów Władysława Frasyniuka o żołnierzach odniósł się gen. Mirosław Różański. Były dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych skrytykował wypowiedź działacza. Zaapelował też jednak, by rozliczać osoby wydające żołnierzom rozkazy, a nie krytykować wojskowych na granicy.

Gen. Różański o Frasyniuku. "Krytykujmy osoby wydające rozkazy"
Gen. Różański krytykuje Władysława Frasyniuka. "Mocno przesadził" (Agencja Gazeta, Dawid Zuchowicz)

Słowa Władysława Frasyniuka o żołnierzach na pograniczu polsko-białoruskim odbijają się szerokim echem. Odniósł się do nich m.in. były dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Mirosław Różański.

Różański podkreśla, że słowa Frasyniuka zaszkodziły siłom zbrojnym i żołnierzom, którzy są dziś na granicy. Przekonuje też, że cała dyskusja powinna być kierowana w stronę osób wydających żołnierzom polecenia.

Władysław Frasyniuk mocno przesadził, kierując swoje słowa do żołnierzy. Zapominamy o tym, że ci żołnierze – także funkcjonariusze Straży Granicznej – wysłani na granicę mają swoich przełożonych, wydających im rozkazy i polecenia. I to w ich stronę powinna się kierować krytyka. Nie poszczególnych żołnierzy - powiedział Różański w rozmowie z o2.pl.
Zobacz także: Wrzawa po słowach Władysława Frasyniuka. Katarzyna Lubnauer: emocje poszły za daleko

Wskazuje jednak, że niektóre z działań wojskowych także budzą jego sprzeciw.

Niedopuszczenie do uchodźców lekarzy czy pożywienia są trudne do zaakceptowania. Pan Władysław Frasyniuk, postać niewątpliwie nietuzinkowa i z ładną kartą opozycyjną, nie powinien jednak krytykować w ten sposób żołnierzy. Jeśli chcemy krytykować, to krytykujmy osoby podejmujące decyzje i wydające rozkazy żołnierzom - mówi dalej Różański.

Dodaje również, że wojsko stało się w ostatnim czasie przedmiotem gry politycznej i często wykorzystywane jest niezgodnie ze swoim przeznaczeniem. Wymienił pikniki i parady w okresie przedwyborczym, zabezpieczanie obiektów sakralnych czy imprez religijnych o. Rydzyka.

Przypomnijmy: w niedzielę Władysław Frasyniuk komentował w rozmowie z TVN 24 działanie Wojska Polskiego na granicy z Białorusią.

Patrzę z niepokojem na tę arogancję, chamstwo, prostactwo. Szczerze mówiąc, słowo "żołnierze" jest obraźliwe dla tych wszystkich, którzy byli na misjach poza granicami kraju. Mam wrażenie, że to jest wataha, wataha psów, która osaczyła biednych, słabych ludzi. Tak nie postępują żołnierze, śmiecie po prostu, to nie są ludzkie zachowania. To antypolskie zachowanie - mówił Frasyniuk.

Jego słowa wywołały oburzenie tak ze strony dziennikarzy i polityków, jak i mundurowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(731)
labo
7 miesięcy temu
frasyniuk wracaj na ukraine to jest twoja ojczyzna
XYZ
12 miesięcy temu
STRAŻ GRANICZNA I WOJSKOWI POWINNI PRZEPUŚCIĆ NASZYCH POSŁÓW Z POMOCĄ.TO BY ZOBACZYLI JAK BIAŁORUSINI TRAKTUJĄ NIELEGALNE PRZEKROCZENIE GRANICY I ILE JEST WART ICH IMMUNITET.
Lilka
12 miesięcy temu
Jak Frasyniuk i jemu podobni tak gardzą Polską niech wyemigrują co tu jeszcze robią? Droga wolna i bilet w jedną stronę.
Co za bzdury
12 miesięcy temu
Jak on został generałem? To nie urzędnik PiSu decyduje o obowiązkach żołnierza. Tylko prawo i konstytucja. Nie wie gdzie można przekraczać granicę państwową? Nie wie, że nie ma czegoś takiego jak ziemia niczyja? Że aby pomagać komuś na obcym terytorium to trzeba granicę przekroczyć na przejściu granicznym i dopiero pomagać, a nie w polu nielegalnie?
Ale to
12 miesięcy temu
wina TVN i takich ich EXpertów. To szerzenie głupoty i chamstwa. Każdy kto skończył podstawówkę bez łapówki wie gdzie perzekracza się granicę. Wie, że gdy chce się pomagać komuś na terenie obcego państwa to trzeba przejść przez legalne przejście i dopiero tam pomagać, a nie lansować się przed kamerami. Wie też, że rzeczywiście potrzebujący azylu mogą to zrobić na każdym przejściu granicznym i w ambasadach. Nie robi się tego na granicy i w polu.
Zenek
12 miesięcy temu
W normalnych warunkach Pan Frasyniuk za swoją wypowiedź powinien zostać publicznie spoliczkowany przez dowódcę oficera tych żołnierzy. Widocznie taki mamy klimat takich polityków bez zdolności honorowej i takich oficerów , którzy nie dbają o swój honor. Nie chce mi się słyszeć nawet o zwiększaniu wydatków na obronę w takim klimacie.
lolo
12 miesięcy temu
Frasyniuk się wygłupił, podobnie jak część opozycji, co nie zmienia faktu, że decydenci nie maja kwalifikacji do tego co powinni robić i szumnego VIP-owania, z jakim się obnoszą. Temat nie jest jednoznaczny. Stworzenie precedensu, może mieć opłakane skutki, tym bardziej że np. Słowenia i Austria jasno powiedziały ze nie chcą nowych imigrantów przynajmniej do czasu zagospodarowania tych co już są, a to jest problem kulturowym. Zwracam na to uwagę tym wszystkim co pluja na Ukraińców i Białorusinów którzy ciężko w Polsce pracują i się szybko integrują. Osobiści jak bym naruszył granice PL-BY to nikt by się ze mną nie chrzanił i dostałbym za swoje albo od jednych albo od drugich. I to jest drugie dno w traktowaniu. Dopuszczanie pomocy ze strony polskiej do imigrantów znajdujących się de facto na terytorium Białorusi, byłoby naruszeniem granicy białoruskiej, co mogłoby mieć dalsze nieprzewidziane konsekwencje. Moze trzeba było pościć tam Jachirę i tych 'pełnomocników", to pogranicznicy BY wiedzieli co z nimi zrobić i mielibyśmy jeszcze większy pasztet.
John
12 miesięcy temu
A jakie inne rozkazy mieliby niby wydać? Przecież to jest konieczna obrona granic przed nielegalnym ich przekraczaniem. Wpuśćmy 30 osób i dajmy Łukaszence tylko taki sygnał, to za miesiąc będziemy mieć 30 tys. forsujących zasieki. Co powiedzą wówczas ci wszyscy potępiający obecne działania władzy. Przyjmą ich do siebie? A może wtedy będą kazali strzelać?
Lol
12 miesięcy temu
gen. Mirosław Różański były dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych ciekawe czy taki mądry byłeś na służbie. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂🤣🤣
obywatel
12 miesięcy temu
Święte słowa nie należy winić wykonawców którzy wykonują rozkaz ale tych co te rozkazy wydają. I tak jest z polityką , politycy mieszają a zwykły obywatel odpowiada . A Pan Frasyniuk nic nie potrafi więc próbuję na siebie zwrócić uwagę agresją.
bnj
12 miesięcy temu
Różański nie kompromituj się tym,że należy rozliczać tych którzy wydają rozkaz żolnierzom żeby bronili granic Polski,miernota z ciebie,pewnie awans dali ci POpaprańcy,dorównujesz im swoim intelektem
Wonzadon
12 miesięcy temu
Sowiet w służbie Moskwy tutaj akurat dodaje sobie poważania.
Antoni
12 miesięcy temu
Nie ma pan generał racji. Żołnierz ma mózg i nie powinien wykonywać rozkazów bezprawnych. Takie rozkazy trzeba olewać, a wydającego zabić. Mój szwagier za znęcanie się nad innym żołnierzem na poligonie przeładował broń i wycelował bezpośrednio w kata poruczniczka, który się w tym znęcaniu pławił. Gotów był go zabić, a tamten prawdopodobnie się zesrał w gacie. Sytuację uspokoili inni żołnierze, a szwagier trafił na 30 dni do więzienia w jednostce. Po czasie powiedział mi, że był gotów go zabić. Brakowało jeszcze jednego słowa od tego gnoja. Tak się postępuje jeśli się ma jaja.
Mario
12 miesięcy temu
Niektórych do tej pory interesuje skąd P. Frasyniuk zdobył pieniądze na rozwój tak dużej firmy transportowej.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić