o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

George Floyd nie żyje. Jego zabójca miał wcześniej popełnić inne przestępstwo

61
Podziel się

Do amerykańskiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o przestępstwie. Miał je popełnić Derek Chauvin, czyli policjant oskarżony o zabójstwo George'a Floyda. Nie chodzi jednak o zachowanie w trakcie zatrzymania innego podejrzanego, lecz nielegalne głosowanie.

Derek Chauvin przed uduszeniem George'a Floyda miał dopuścić się innego wykroczenia
Derek Chauvin przed uduszeniem George'a Floyda miał dopuścić się innego wykroczenia (Getty Images)
bESCaFuJ

Autorem zawiadomienia jest Dan Helm, prawnik oraz członek Partii Demokratycznej. Helm wysłał do Aramisa Ayali, prokuratora hrabstwa Orange w stanie Floryda, e-mail z informacją, że zabójca George'a Floyda popełnił wcześniej inne przestępstwo. Prawnik domaga się pociągnięcia byłego policjanta do odpowiedzialności.

Zabójca George'a Floyda dopuścił się innego przestępstwa?

Jak dowodzi Dan Helm, Derek Chauvin wziął nielegalnie udział w głosowaniu. Policjant na co dzień mieszka w stanie Minnesota, tam pracuje i płaci podatki, tymczasem zagłosował w trakcie pobytu w hrabstwie Orange.

bESCaFuL

Zdaniem autora zawiadomienia czyn Chauvina jest nielegalny. Jak podaje "Trib Live", Dan Helm powołał się na ustawę dotyczącą oszustw wyborczych oraz zasugerował, że były policjant powinien zostać oskarżony o przestępstwo trzeciego stopnia.

Zobacz także: Zobacz też: Kryzys w USA. Masowe protesty po śmierci George'a Floyda

Mieszkając w Minnesocie, pracując tam i płacąc podatki, Derek Chauvin nie może ubiegać się o zarejestrowanie w hrabstwie Orange. Jego praca i miejsce zamieszkania są w Minnesocie, a nie na Florydzie. Zachęcam was do pociągnięcia go do odpowiedzialności za jego czyny, szczególnie za łamanie praw obowiązujących w naszym państwie – cytuje treść e-maila "Trib Live".

bESCaFuR

Prokuratura sprawdziła prawdziwość informacji podanych przez Dana Helma. Okazało się, że Derek Chauvin rzeczywiście wziął udział w głosowaniu w stanie Floryda. W oficjalnym oświadczeniu Aramis Ayali zapowiedział, że przeciwko policjantowi zostanie wszczęte postępowanie.

Po otrzymaniu informacji od urzędu stanu Minnesota, który potwierdziło naruszenie prawa stanu Floryda, postąpimy właściwie. Do tego czasu pozostanę skoncentrowany na niepokojach panujących w mojej społeczności, wywołanych zabiciem George'a Floyda przez Chauvina (...) – oświadczył prokurator Ayali ("Trib Live").

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bESCaFvm
KOMENTARZE
(61)
Vico_Alchemy
rok temu
Ale straszne przestępstwo, facet zagłosował z lokalu wyborczego gdzie nie był zarejestrowany... Nie zmienia to oczywiście faktu, że zabił Pana Fleyda i za to powinien znaleźć się w więzieniu, jak każdy policjant który przekraczając swoje kompetencje w bezpośredni sposób doprowadza do śmierci człowieka.
anonim
rok temu
George Floyd był przestępcą więc nie powinno się tak go wielbić co prawda policjant źle zrobił ale karę dostał
Anonim
rok temu
George Floyd był przestępcą więc nie powinno się tak go wielbić co prawda policjant źle zrobił ale karę dostał
bESCaFvn
Mirek
rok temu
Zdarzyła się tragedia! Ale nie czyńcie z ofiary Anioła.... Nie budujcie mu pomników...
Kot Trojański
rok temu
Zgadnijcie jakie pochodzenie ma ten policjant? No?
ola
rok temu
Ten zamordowany to był kilka razy karany - za narkotyki , nie pracował , a został złapany bo chciał płacić fałszywymi pienidęzmi, teraz bohater
leo9897
rok temu
obawiam własnie tego skoro czarni nie lubią białasów to strzelają własnie do nich prawie jak w Detroit w latach 90
Robert
rok temu
U Jankesów jak zwykle szum i gwar.Ale to ucichnie i do następnego razu.Zawsze tak jest kiedy zamordują czarnego.Całe to usa to jeden wielki kryminał.
Dorota
rok temu
Jak by nie kradł to by mu się nic nie stało szkoda policjanta ale może to było zlecone bo jakoś to wszystko dziwne
frank
rok temu
Policjant ten tak byl trenowany,,nie zrobil nic wbrew prawu .
frank
rok temu
.niestety ,ale rodacy w kraju nie maja zupelnie rozeznania co tojest: afroamerykanie.......
Tess
rok temu
Biorąc pod uwagę poziom agresji autorstwa czarnej masy, która przelewa się nie tylko przez USA, ale i Europę. Niszczenia co się pod rękę nawinie, fali kradzieży, atakowania policjantów, to stwierdzam, że praca tych ostatnich w dzielnicach kolorowych musi być bardzo wyczerpująca psychicznie. Ten policjant powinien dostać rentę chorobową, a nie wyrok.
POLI
rok temu
JESZCZE NIE WIADOMO CZY JEST ZABOJCA.O2 JUZ WIE?
bESCaFvf
Belfegor
rok temu
Rzeczywiście straszne wykroczenie. Po prostu poszedł i zagłosował. Całe szczęście, że nie zagrał na instrumencie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić