Aniela Siwek| 

Gigantyczne kraby przerwały rodzinny kemping. Przerażające wideo

15

Australijska rodzina obozująca u wybrzeży Wyspy Bożego Narodzenia, natknęła się na niesamowity widok. Ich kemping odwiedziło ponad 50 gigantycznych krabów.

Gigantyczne kraby przerwały rodzinny kemping. Przerażające wideo
Gigantyczne kraby są popularne na Wyspie Bożego Narodzenia (Twitter)

Rodzinny kemping na Wyspie Bożego Narodzenia został opanowany przez gigantyczne kraby. Te zaczęły zapuszczać się pod stół obiadowy, a nawet wspinać na krzesła.

Zdjęcia i wideo z tego zdarzenia opublikowano na Facebooku. Widać na nich członków rodziny siedzących spokojnie wśród gigantycznych skorupiaków. Wyspa Bożego Narodzenia ma największą na świecie i najlepiej chronioną populację tych łagodnych krabów, które mogą dożyć nawet 50 lat.

Gigantyczne kraby występują na niemalże całej wyspie. Zwykle chowają się w ciągu dnia. Wychodzą na zewnątrz dopiero w nocy lub w pochmurne dni. Chociaż mogą urosnąć do rozmiarów małego psa, są uważane za nieszkodliwe i można je np. podnosić oraz przenosić bez ryzyka zaatakowania.

Zobacz także: Utknął w głowie lalki. Mężczyzna nagrał na plaży scenę jak z horroru
Obozowaliśmy w tym obszarze kilka razy i nigdy nie widzieliśmy tylu krabów. Potem zaczęły się wspinać do stołu, a inny wszedł na grilla - powiedziała jedna z tam obecnych Anna Luetich dla Daily Mail Australia.

Wyspa Bożego Narodzenia jest często odwiedzanym miejscem. Została niedawno ponownie otwarta dla turystów po zamknięciu z powodu pandemii koronawirusa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić