Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Ginekolog przeprowadzał aborcję. Prawie zabił pacjentkę

89
Podziel się:

Tragedią mógł skończyć się nielegalny zabieg przeprowadzony przez 65-letniego Tomasza K. Lekarz wykonujący aborcję przebił pacjentce ścianę macicy, jelito cienkie i grube, czym spowodował krwawienie do jamy brzusznej.

Ginekolog przeprowadzał aborcję. Prawie zabił pacjentkę
(Agencja Gazeta)

Lekarza oskarżono także o sfałszowanie medycznej dokumentacji. Wpisał w niej, niezgodnie z prawdą, że rozpoznaje u kobiety 11-tygodniową ciążę zagrożoną poronieniem, że jest ono w trakcie i w związku z tym decyduje się na przerwanie ciąży. Śledczy ustalili, że ciąża rozwijała się prawidłowo, a wskazań do przeprowadzenia aborcji nie było.

Pacjentka zgłosiła się do Tomasza K. w maju ubiegłego roku. Była wówczas w 10. tygodniu ciąży. Ginekolog wyraził zgodę na przeprowadzenie zabiegu - donosi Fakt.

Zobacz także: Zobacz także: Warnke o aborcji: "Kobieta sama powinna decydować"

Ginekologowi z Władysławowa grozi do 5 lat więzienia. Prokuratura ustaliła, że po nieudanym zabiegu usunął on elektroniczną kartotekę pacjentki, choć nie miał prawa nią rozporządzać. Zrobił to już po tym, jak sprawa wyszła na jaw. Teraz sprawą zajmie się sąd, do którego Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała akt oskarżenia.

W trakcie nielegalnej aborcji, narzędziem zwanym łyżką, lekarz przebił kobiecie ścianę macicy oraz jelito cienkie i grube. Spowodowało to krwawienie do jamy brzusznej. Kobieta doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(89)
diana
5 lata temu
swiadczy to ze jestesmy ciemnogrodem ktorym rzadza fanatycy a sa cywilizowane kraje gdzie dokonuje sie takich zabiegow bez narazania zycia i dla ratowania zycia
julby
5 lata temu
Takie są skutki , ukrytej, pospiesznej, aborcji. Ci zaostrzający antykoncepcję- czujcie się współwinnymi. Mądra antykoncepcja jest podstawą metodą zapobiegania aborcji ! Edukacja powinna obejmować uczciwą ,a nie ideologiczną, antykoncepcję !
ml
5 lata temu
w planie było zabić "tylko" nienarodzone dziecko. żenada. Hitler w 39 zezwolil na aborcję dla Polek...
Iza
5 lata temu
Ma co chciala . nie żal takiej
słowa prawdy
5 lata temu
cenzura tu jest usuwają komentarze ludzi którzy popierają aborcje...co za kłamstwo imanipulacja
taka prawda
5 lata temu
prawie a bez zabiegu pod szpitalem umierają super zmiana i syf
Lam
5 lata temu
19 wiek ( Jacek Skubikowski )
m
5 lata temu
Mamusia tez powinna ponieść konsekwencje
słowianka
5 lata temu
Lepiej legalnie w Czechach i na Słowacji - bez stresu, pod profesjonalną opieką.
Madzia
5 lata temu
Gdy moja mama była młoda aborcja była legalna ' różne są sytuacje w życiu kobiety.Lepiej tak niż potem ma się męczyć albo głodowac narodzone już dziecko.Lekarz był d ..a nie lekarz poprostu.
mm
5 lata temu
"Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże - ten "lekarz" nie pozwala dzieciom poznać Pana...
gość
5 lata temu
gdyby aborcja była dopuszczona i kobieta zadecyduje o usunięciu płodu w normalnych warunkach nic nie powinno zagrozić życiu kobiety więc warto się zastanowić czy kobiety mają tracić życie pozbywając się niechcianych ciąż
Thomas
5 lata temu
Wiecie co w tym wszystkim jest najgorsze ? Nie szanuje się życia, nie szanowała Pani usuwająca, nie szanował lekarz przebijający macicę, ukrywając to mógł ją pozbawić życia. Egoizm pochłania moralność ludzką !
yakuza
5 lata temu
Piąte przykazanie NIE ZABIJAJ!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić