Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|

W Niemczech chcą dopuścić reklamowanie aborcji. "Zakaz jak z czasów nazizmu"

26
Podziel się:

Wprowadzenia możliwości reklamowania przerywania ciąży chcą niemieckie środowiska "pro-choice" i minister sprawiedliwości.

W Niemczech chcą dopuścić reklamowanie aborcji. "Zakaz jak z czasów nazizmu"
(Getty Images, Joe Raedle)

Niemiecki minister sprawiedliwości wezwał parlament do zmiany prawa. Chociaż aborcja w Niemczech nie jest zakazana, to nie można jej reklamować. Zdaniem Heiko Maasa obecne prawo komplikuje dostęp kobiet do informacji, gdy te znajdują się "w skrajnym położeniu". Porównał obowiązujące zapisy do czasów, gdy krajem rządzili naziści.

Czasy, w których państwo miało prawo kontrolować ciała swoich obywateli, na szczęście zniknęły i są już przeszłością - cytuje Heiko Maasa serwis augsburger-allgemeine.de.

Debata rozgorzała po tym, jak jedna z lekarek została ukarana. Przedstawiciele niemieckiej grupy "Nigdy więcej” zgłosiły władzom, że dr Kristina Haenel przedstawia na swojej stronie internetowej informacje o wykonywaniu aborcji. Lekarka wymieniła przerywanie ciąży wśród innych usług medycznych, które oferuje.

Zobacz także: Zobacz także: Warnke o aborcji: "Kobieta sama powinna decydować"

Lekarka rodzinna stanęła przed sądem Ten stwierdził, że informacja nie jest przestępstwem, ale równocześnie lekarz nie powinien reklamować tego typu zabiegu na stronie internetowej. W niemieckich miastach grupy "pro-choice” zaczęły organizować kampanie wspierające dr Haenel. Sama lekarz uważa, że stara się podnosić świadomość na temat aborcji u kobiet.

Obecnie aborcja w Niemczech jest dozwolona. Aczkolwiek lekarze rodzinni i szpitale, prowadzone np. przez organizacje religijne, mogą odmówić wykonania tego zabiegu. Aborcji można dokonać pod warunkiem skorzystania z obowiązkowych konsultacji lub w przypadku, gdy jest ona niezbędna z powodów medycznych. Jeżeli ciąża jest spowodowana gwałtem lub zagrożone jest zdrowie matki, wtedy zabieg jest refundowany.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(26)
kpt. Arianato...
5 lata temu
Niedługo kwestia aborcji stanie się nieaktualna. Kwestią czasu jest wejście do powszechnego użytku sztucznych macic. Wówczas będzie można pogodzić prawa kobiet z ochroną życia.
Maja
5 lata temu
Radzę pójść do szkoły i dokształcić się z historii średniowiecza! To nie były mroki ale wielki rozkwit cywilizacji w Europie!
Dziecko urato...
5 lata temu
Do xxx prowadzisz obrzydliwą kampanię, jesteś pozbawiony sumienia, czy można nazwać cię człowiekiem, wątpię
z3
5 lata temu
Co z rabatami dla stałych klientów?
Adam
5 lata temu
tylko MORDERCY są za aborcją
VASCO
5 lata temu
Jestem za aborcją do 10 tygodnia
arek
5 lata temu
aborcja powinna byc karana jak morderstwo... dla mnie zabicie np. kobiety(moze sie bronic, moze walczyc) jest mniejszym przewinieniem niz aborcja(dziecko nie moze sie bronic nie moze walczyc)
4real
5 lata temu
Europa nie jest bogata bo lezu w tej czesci Ziemi... jest bogata, bo zyli pracowali i usprawniali ja ludzie ktorzy propagowali pewne wartosci i religie(Katolicy i pozniej zydzi)... Bliski wschod byl bardziej rozwiniety niz Europa, ale wtedy zyli tam Zydzi katolicy i inni... muzulmanie wytepili tam chrzescijan i zydow i nastala bieda... to samo czeka Europe...
pawel
5 lata temu
w dol w dol i tak dalej... wszedzie gdzie byl socjalizm, tam narody sie degenerowaly i wyludnialy....Rosja, Polska, Ukraina, Bialorus... teraz czas na Niemcy, Francje Szwecje UK itp.... za 100 lat na dzisiejszych terenach Niemiec i ogolnie Europy zachodniej bedzie wiele panstewek jak w sredniowieczu i duzo wojen plemiennych ja kw Afryce... Chnczycy beda przybywac tu jak Europejczycy do nowego ladu, niczym swietlani bogowie...
mnmnmnmn
5 lata temu
Jaka aborcja? Co to za slowo? To mnorderstwo matki na wlasnym dziecku.
Przyszła matk...
5 lata temu
Niby Niemcaszki takie głupie ale zabieg aborcji gdy zagrożone jest życie matki refundują.A w Polsce co z tego że matka umrze choc dziecko może umrzec zaraz po niej ale ciąże musi donośić. Nie wolno zabijać niewinnych dzieci ale matka takiemu dziecku jest zbędna z tego założenia wychodza Ci ludzie w Polsce z Pro-life.
artur
5 lata temu
Kiedy zło nazywa się dobrem, ludzkość podleje...
Napity
5 lata temu
Tam jest porządek, tu, w RP, porządku nie ma czy się mylę?
MKRWWV
5 lata temu
O Masonerio już wkrótce Twoj koniec Niepokolana zatrumufuije a falszywi prorocy piszą że zakaz reklamy aborcji to nazim ale diabelska sztuczka to reklama aboracji jest nazizmem a nie nie jej zakazanie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić