Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

GIS ostrzega przed produktem znanego producenta wędlin. Wykryto groźne bakterie

14

Główny Inspektorat Sanitarny podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży partii metki cebulowej w opakowaniach 180 g. W produkcie wykryto bakterię Listeria monocytogenes. Jest ona niebezpieczna dla człowieka.

GIS ostrzega przed produktem znanego producenta wędlin. Wykryto groźne bakterie
GIS ostrzega przed tą metką cebulową (GIS)

Do wykrycia bakterii Listeria monocytogenes w metce cebulowej doszło podczas profilaktycznych działań Inspekcji Weterynaryjnej. GIS ostrzega, że spożycie zanieczyszczonej żywności może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Choroba ta jest bardzo niebezpieczna dla osób starszych i dzieci. W ostrym przebiegu może prowadzić do zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych lub zapalenia mózgu.

Listerioza może doprowadzać też do innych problemów zdrowotnych. Chodzi o zapalenie stawów, zakażenie kości, zapalenie otrzewnej, gałek ocznych lub zapalenie płuc.

Zobacz także: Listerioza – objawy i leczenie

Groźna bakteria w metce cebulowej. GIS podaje szczegóły

Bakterię zlokalizowano w metce cebulowej 180 g o numerze partii:234600. Na produkcie znajduje się termin przydatności do spożycia do 03.09.2020.

Producentem jest NOWAK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z Gdańska. Te zakłady mięsne wdrożyły już odpowiednią procedurę polegającą na wycofaniu skażonego produktu z rynku.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić